Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Działa tylko automatyczne podnoszenie szyby


Destro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem. W drzwiach od kierowcy działa mi tylko automatyczne podnoszenie i opuszczanie szyby, manualne (czyli jak wcisne guzik o 1 stopien ) nie działa w ogóle do góry jak i w dół. Od strony pasażera jest ok. Z tego co pamiętam jak kupiłem auto to działało to bez problemu. I mam wrażenie iż stało to się nagle. Jak by się rozkodowało czy coś w tym stylu. Na kompie brak błędów. Miał ktoś takie coś kiedyś ?

Edit : Audi A4 b6 2003r

Edytowane przez Destro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W module konfortu brak błędów?

Nie wiem jak to do końca działa ale sprawdź sobie kable w przejsciu miedzy drzwiami a samohodem koło zawiasów moze tam coś.

Ewentualnie panel z podnoszeniami szyb moze cos nie styka ale to chyba mało możliwe skoro nagle i potem juz nic.

Pozdro

Edytowane przez marcin23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś posprawdzałem te kostki i jest ok. Ale wziąłem drugi kluczyk zapasowy i o dziwo działa na nim manualne podnoszenie szyby(opuszczanie niestety nie) czyli coś jest nie tak. Czy idzie jakoś np. przez kompa zaprogramować ponownie moduł od sterowania szybami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przyuczyc sterownik.

Do tego celu potrzebne ci będzie albo drewniany klocek, patyk lub np: książka (przedmiot ktory wsadzisz pomiędzy szybę a ramę by nie uszkodzić zadnej z wymienionych części)

1. Wsiadasz do auta (wszystkie drzwi zamkniete)

2. Uruchamiasz auto

3. opuszczasz szybę.

4. wkladasz ten przedmiot (klocek, patyk) miedzy szybę a ramę

5. Podnosisz szybe i przy tym puszczasz przełącznik dopiero wtedy gdy szyba sama stanie.

6. Tą procedure powtarzasz 3 razy.

7. Po tym powinien ten przedmiot zostać zblokobany (przycisniety) przez szybę.

8. Lekko opuścić szybę celem wyjęcia przedmiotu.

9. Domknąć okno poprzez przytrzymanie przycisku domykania.

10. Następnie nacisnąć 2 razy przycisk domykania za każdym razem Przytrzymując go przynajmniej jedną sekundę.

11. opuścić kompletnie szybę.

12. czynność w pkt. 4-11 trzy razy powtórzyć

13. gasisz silnik i koniec

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to ja mam zatem trochę odmienny problem. Otóż po kliknięciu w przycisk opuszczania / podnoszenia szyby działa to dla

- pasażer przód

- pasażer tył 

- pasażer tył za  kierowcą

Natomiast nie działa automatyczne opuszczanie / podnoszenie szyby od strony kierowcy. Żeby opuścić do samego końca szybę, muszę trzymać cały czas przycisk - czy coś się rozkodowało czy tak nasze A4 B7 ma ? Ewentualnie jak to zakodować? Gdzieś czytałem ,że należy trzymać przycisk opuszczania / podnoszenia szyby przez 10 sekund po opuszczeniu / podniesieniu szyby. 

Aha - zamykanie szyb z pilota działa bez problemu - tzn. podnosi szyby tak długo jak długo trzymam przycisk zamykania szyb - nie wiem czy tak działa moduł  ? Ale moim zdaniem chyba moduł zamykania / otwierania szyb powinien działać na zasadzie trzymam dłużej przycisk zamykania szyb i auto do samego końca zamyka szyby - przecież bezsensu stać przy aucie i czekać , aż się szyby domkną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, casperii napisał:

Natomiast nie działa automatyczne opuszczanie / podnoszenie szyby od strony kierowcy

Jeśli nie działa to masz dwie opcje jedna to padł przycisk a druga to "rozkodował się sterownik"

Spróbuj tego..

Na włączonym zapłonie opuść szybę do końca trzymając przycisk i nie puszczając go przez 10 sekund  po opuszczeniu szyby na sam dół to ważne aby nie odpuścić nawet na chwile przycisku musi być wciśnięty non stop przez około 10 sekund po opuszczeniu szyby.

Potem podnosisz szybę do góry i też trzymasz przycisk podnoszenia przez  10 sekund po podniesieniu.

Całą podnoszenie i opuszczanie powtarzasz ze dwa razy sterownik powinien się nauczyć... i funkcja powinna wrócić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to wyżej - "opcje uczenia" - może błędem było to , że tylko raz tak zrobiłem. Jutro przetestuje. 

A jak wygląda sytuacja z domykaniem / otwieraniem szyb z pilota? Szyba porusza się tylko na czas trzymania przycisku na pilocie ? Czy powinna trybić do samego końca jej otwarcia / zamknięcia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...