Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dodatki do paliwa - stosować czy nie?


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle czy by nie przeczyscic uklady paliwowego jakims srodkiem typu http://www.stp.com.pl/produkty/paliwa.html#paliwa09.

W Motorze przeczytalem ze STP Complete Fuel System jest bardzo dobrym srodkiem. czy z kolei kierowac sie zasada ze zdrowy czlowiek nie musi przyjmowac lekarstw. zaznaczam iz mam 177 000km i nie tankuje nigdy pod korek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były tematy na ten temat - koledzy wypowiadali się nawet o STP... zerknij w szukajkę bo pewnie nie będzie się chciało nikomu znowu pisać...

EDIT: o sorki... ten temacik był napewno w Dieslu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio nerwicy dostawałem , silnik nierówno pracował na PB. Już przerobiłem temat przepustnicy , przewodów , swiec. Wkońcu stawiałem na wtryski. Ale dolałem ostatnio STP do czyszczenia układu paliwowego i wtrysku. Zrobiłem dosłownie kilkanascie km i silnik równo pracuje.

Wcześniej próbowałem go rozjeździć na PB od tygodnia.

Niewiem czy miałem wtrysk przytkany , czy może woda jest w zbiorniku i ten srodek pomaga ją przepalać.

W każdym razie pomoaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosować można a czasami nawet trzeba, ale z ilością i częstotliwościa stosowania to bym uważał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosować można a czasami nawet trzeba, ale z ilością i częstotliwościa stosowania to bym uważał

ja nie mowie zeby sotosowac przy kazdym tankowaniu. ale zakladajac ze od nowosci nie bylo cos takiego robione, to chyba warto. jade w łikent w dluzsza trase 800km. mysle czy by nie nalac wlasnie wtedy. czy lepiej to przepalic na miescie?[br]Dopisany: 05 Listopad 2008, 10:13_________________________________________________http://www.bmw-sport.pl/printview.php?t=30639&start=0&sid=848ca2b6051ad21cc399e31d8f76da20

link od konkurencji ale troche wyjasnia[br]Dopisany: 05 Listopad 2008, 10:17_________________________________________________uzylem tego srodka: http://www.stp.com.pl/produkty/paliwa.html#paliwa02

auto szybciej reaguje na pedal gazu, obroty lepiej sie wkrecaja. polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar zastosować MOTUL Diesel system Clean. Słyszalem bardzo pozytywne komentarze na temat tego środka. Wiem, ze występuja również w wersji do benzynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się nauczyłem lać tego STP do swojego co 1500 km :gwizdanie:

chyba o wiele za często... powinieneś lać co 15 tysi... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się nauczyłem lać tego STP do swojego co 1500 km :gwizdanie:

chyba o wiele za często... powinieneś lać co 15 tysi... :naughty:

Też mi się tak wydaje...

Ja doczytałem o stosowaniu takich specyfików co kilkanaście kilometrów. Podobno najlepiej co pół roku, przy zmianie paliwa z zimowego na letnie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez użylem stp do paliwa i po przejechaniu 100km szybciej reaguje na gaz szybciej schdozi z obrotów i go nie trzepie tak jak kiedyś. pozatym silnik wyrażnie lepiej pracuje .... kupilem z braku laku na stacji za 23pln. Jedne z lepiej wydanych pieniędzy....Polecam :good:[br]Dopisany: 13 Grudzień 2008, 13:07_________________________________________________acha no i na 2 biegu przy pelnym bucie auto juz nie ma czkawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten MOTUL co zapodałem to na pusty bak (wiadomo, że coś tam będzie) wlewasz jedno opakowanie (0,3 L) i zalewasz do pełna ropą (60 L). Także proporcje jasne 1:200

Następny strzał to różnie, ale po około 10000 km.

Ja dałem za buteleczkę 0,3 L - 55 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego STP jakie daweczki..? bo rozumiem że albo motul albo stp tak ? ja własnie chcę zmienić olej na MOTUL SPECYFIC i oprócz tego wlać to STP do baku i przeczyścić bo coś nie równo chodzi a autko stało prawie rok ...;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Formuła do czyszczenia wtryskiwaczy w silniku Diesla" to sądze że będzie dobre bo coś jak się rozgrzeje silnik czasem lekko zatelepie .. jak jest zimny to wszystko dobrze.. a wyczytałem na forum że może to być jakiś drobiazg we wtryskach i ze STP pomaga.. no nic spróbujemy dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już kilka postów o tym, diesel oraz benzyna, ponadto czytałem też w Motorze, że nie poleca się takich dodatków. Zresztą nawet w instrukcji Audi spotkałem się z tym, by nie dolewać nic do benzyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie czego uzyc do przeczyszczenia układu jak autko stało prawie rok na placu i nie mam jak rozjeździć jej zbyt szybko.. żeby było dobrze wszystko potrzeba pewnie kilka tysięcy kilometrów.. Co byś polecał..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn nie jestem ekspertem... jak wlejesz ten płyn, to nic nie wybuchnie :) Chodzi o to, by tego cuda nie lać non stop. Zresztą nie wiem, jak się ma skuteczność tego specyfiku do sytuacji, gdy po prostu jeździsz i nie dolewasz nic. Czy to nie jest aby tak, jak "niewidzialna wycieraczka" i inne takie "polepszacze" które działają tylko w naszej głowie. Raz jeszcze powiem, nie jestem ekspertem i ktoś może mieć lepszą wiedzę praktyczną ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak raz na 10000 km zaleje się to nie przeszkadza. Ja zalewam, tylko ja mam diesla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...