Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immobilizer - działa tylko raz


Krystus

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na mrozie padł mi akumulator (do zera).

Od tego czasu immobilizer nie chce działać, silnika nie można uruchomić (miga żółta kontrolka z kluczykiem, a przy próbie uruchomienia piszczy 3 razy).

Próbowałem ze wszystkimi kluczami z serwisowym włącznie. ..a wcześniej nie miałem żadnych problemów z imo.

Po odłączeniu akumulatora na przynajmniej 30 sekund, można uruchomić silnik tylko jeden raz.

Proszę pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytaj kody błędów w sterowniku Immobilizera, bo z fusów to niewiele ci wywróżymy. Ja obstawiam brak synchronizacji Immo z ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do warsztatu. Podłączyli, sprawdzili:

ECU nie rozpoznaje Immobilizera. Potrzebny kod z przywieszki której nie mam :frown:

Tak więc pozostaje mi jechać 70km do najbliższego serwisu :frown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem od swojego szpeca od autoelektryki ze ten kod z paska można odczytać z auta dokładnie z kompa w liczniku czy w immo nie jestem pewien. MOge się mylić ale sądzę to jest możliowść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem od swojego szpeca od autoelektryki ze ten koz z pasa można odczytać z auta dokłądnie z kompa w liczniku czy w immo nie jestem pewien. MOge się mylić ale sądzę to jest możliowść.

Nie mylisz się! Potrzebny jest interface Tacho, który potrafi przeczytać login ze sterownika :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do warsztatu. Podłączyli, sprawdzili:

ECU nie rozpoznaje Immobilizera. Potrzebny kod z przywieszki której nie mam :frown:

Tak więc pozostaje mi jechać 70km do najbliższego serwisu :frown:

Masz autko z 1994 roku?

To serwis w takim przypadku jest do D.PY.

W tym roczniku jeśli jest zanotowany w silniku błąd 17978 i w Immobolizerze jest 1177, to wystarczy dopasować bez LOGIN-u.

Czyli:

Immo (25) :arrowr: Adaptacja (10) :arrowr: Kanał 00 :arrowr: Jeśli pyta o nową wartość to wpisać wartość 0 :arrowr: Zatwierdzić.

Wszystko.

Jeśli masz autko z 1998 roku, to trzeba LOGIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...