Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AHU Jakie mocne sprzęgło?


baca2309

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, orientuję się może ktoś jakie sprzęgło można wpakować do ahu bo sprzęgło się ślizga na 3,4,5 biegu.Silnik troche zrobiony, nie wiem jaki jest teraz moment ale trzeba coś mocniejszego na jednomasie, sporo czytałem i nic konkretnego nie znalazłem oprócz kompletu awx z dwumasą i gotowego sprzegła p.radzikowskiego , ma ktoś jakiś ciekawy pomysł??

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może napisz co masz zrobione bo z tego co mi wiadomo sprzęgło z ahu do 400nm jeszcze w miarę klei,może po prostu juz czas na nie???

Ewentualnie wal sztywne koło a tarcze daj Radzikowskiemu do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Sprawdź w jakim stanie masz sprzęgło bo może wystarczy sama wymiana na nowe , seryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ori turbo trzymało ok po wsadzeniu gt1549s i korekcie na 1.35bara puszcza przy 2tys obr

jak kupie ori i obije tarcze to docisk nie bedzie za słaby?

Edytowane przez baca2309
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z obijaniem tarczy...
Jak DM juz siada pomysl nad sztywnym kołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze mam sztywne koło gdyż drgania sa przenoszone na bude i pedał sprzęgła chodzi ciężej co nie powinno występować na kole dwumasowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale jak zajechany DM to są takie objawy.

Wychodzi na to ze masz DM.Poszukaj w sieci lub tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem kilka razy na necie ale to nigdzie nie jest napisane w vinie czy gdzieś bo wsadzali jak chcieli dopiero jak sie skrzynie zwali to bezdie wiadomo

Edytowane przez baca2309
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt doczytałem ze AHU to homo niewiadomo pod tym wzgledem.

Musisz poswiecic poprostu wiecej na zmiane sprzegła i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie ile taka przyjemność kosztuje u niego?

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/333111-pytanie-odnosnie-silnika-ahu-dwumas/

w wątku chlopaki napisali ze sie zgadza to co jest napisane

teraz wyszukałem moj samochod

http://webcat.schaeffler-aftermarket.com/web/schaeffler/pl/PKW/5/253/4618/applicationSearch.xhtml?result=1443383672971&showResult=1

w vinie mam wa249301

czyli wychodziłoby na to ze jest sztywne koło

Edytowane przez baca2309
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj jak masz sztywne koło pakuj nowe sprzegło bez ingerencji radzika.

Jak masz DM zrób jak wyżej proste :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe sprzęgło dla jednomasu wystarczy, nawet dwumas i nowe sprzęgło z AFNa da sobie z tym rade na długą mete, moje seryjne sprzegło dało rade na 70tys z 350nm i Q, dwumas kręci dodzisiaj :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie ściągamy troche nm bo sprzęgło puszcza od 2000 do 2300-2400 także tragedii niema jeszcze chwile pojedzi:) jak wpadnie wieksze turbo to i nowe sprzegło:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie ściągamy troche nm bo sprzęgło puszcza od 2000 do 2300-2400 także tragedii niema jeszcze chwile pojedzi:) jak wpadnie wieksze turbo to i nowe sprzegło:P

Słuchaj zagadaj z Damianem sam powie Ci ze zestaw z ahu jest najmocniejszy z możliwych do sztywnego(mówię p&p bez dotykania tarczy)

Sam mam dylemat bo ja mimo tego ze mam zdrowaśne sprzegło (awx) u mnie DM stawia się i zbytnio nie popałuje bo zaraz stawia dziada.

Sa 2 wyjscia jak nie planujesz wiecej nic robić to kup nówkę zestaw ahu i spokojnie pociągnie obecny setap.

Jak dalej będziesz szedł w moc to można obsmarkać tarcze kewlarem spokojnie powinno 400+nm przenieść a jak masz zamiar atakować bliżej 450+ to zestaw który ulepił Tomek wrzucaj tj sztywne pod sprzęgło z kewlarem 240mm docisk z Lt jest trochę roboty z tym ale tego sprzęgła już Damian nie wykończy :P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co powiem ci ze potencjał paliwa jest duży i 1,42bara tego nie obsługuje mysle nad jakimś brd czy cuś :D okazało sie że siedzi dwumasa i czuć jej lata troche telepie buda także po nowym roku biore sie za sprzęgło i robimy delikatna korekte by było troche lepiej a mocno sprzegło ogranicza na ten moment, jeszcze decyzji nie podjąłem do mam mętlik w głowie:D

i pod 240 trzeba rozrusznik inny nie? duzo zabawy wsumie

Edytowane przez baca2309
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis rozmawiałem z kolegą co wsadził do pb sztywne 240 inie poleca tego do on.

Pod 240 dajesz sztywne z 1z takze rozrusznik zostaje ten sam no chyba ze chcesz swapa na 6 skrzynie robic :decayed:

Ja też kwicze bo mi DM już się postawił,na razie odpuszczam pałowanie zeby to nie zdechło,sam kompletuje na razie gadżety do mocniejszego sprzęgła co u Wodza przenosi 450nm a slizga sie przy 470...

Fakt u Ciebie paliwa to aż za nadto pewnie Damian musiał ujmować :grin::grin:

Słuchaj jak dowiem sie co i jak to pogadamy.

Acha daruj sobie BRD bierz gtb sam wiesz jakie kaprysy ma brd,ostatnio widziałem loga gdzie dopiero od 2,5tyś zaczeło to gadać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...