Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żarnik Xenon sprawia problem


fox60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio dorezałem u siebie bixa skrętnego i wszystko chodziło 2 tyg bez problemu aż przyjechałem koło 19 i kulturalnie zgasiłem lampy wyłączyłem auto i poszedłem do domu. O 22 wracam bo miałem jechać i zapalam autko potem światła ładnie się wypoziomowały i lewy żarnik zgasł i wywaliło na fis'ie spaloną żarówkę a że mi się spieszyło to pojechałem ( i tak w stosunku do zwykłych h7 na jednym bixie miałem lepiej doświetloną drogę niż przy starych lampach), przyjechałem koło 3 w nocy no i poszedłem spać.

Na drugi dzień myśle sobie wymontuje żarnik i jadę odwieźć na gwarancji bo nówki mają 2 tygodnie, Ale zrobiłem jeszcze raz test no iii? żarnik znowu świeci bez problemu. No to zostawiłem tak jak jest. Jednak wieczorem znowu taka sytuacja ale miałem przerwę 20 min w trakcie jazdy i żarnik znowu ożył.

Co to może być? żarnik czy szukać jakieś innej przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj luźnych wtyczek ewentualnie zamień żarniki z prawego w lewy i jeśli będzie to samo to przetwornica pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje ewentualnie właśnie żarniki zamienić.

A jak szybciej wymienić żarniki? demontaż zbiorniczka od wspomagania i filtra powietrza czy zdjęcie zderzaka i wykręcenie lamp? bo zderzak zdejmuje w jakieś 8-10 min, a nie próbowałem i nie wiem ile roboty jest z wykręcaniem zbiorniczka ( stosunkowo chyba mało) ale ile z filtrem schodzi?

"sprawdzales kostke czy nie zasniedziala czasem?"

Po 2 tygodniach jeszcze mi się nie zdarzyło aby jakaś kostka zaśniedziała a wtyczki były wkładane nowe z aso i wiązki też puszczałem nowe.

Ewentualnie ostatnio padał deszcz i zauwazyłem że będę musiał uszczelnić właśnie tą lewą lampę bo tak delikatnie zaparowała. Może to być też to?

Edytowane przez fox60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie przewody czy wtyczki mam to samo z tym że zamieniłem żarniki i okazało się że to gaśnie żarnik wyłacz światła na 3 sekundy i zapal zobaczysz że zapali się do następnego razu. Kiepskie żarnki ori ? Jakie kupiłeś ?

Zdezak najlepiej zwal a jak będziesz miał żarnik w ręku to zobacz czy się nie odbarwiła metalowa obudowa żarnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tak gasł po zamontowaniu nowych przetwornic i żarników ,przyczyną okazała się kostka 4pin przetwornicy,po wpięciu kostki lekko zalałem klejem na gorąco i prawie 2 lata mam spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie przewody czy wtyczki mam to samo z tym że zamieniłem żarniki i okazało się że to gaśnie żarnik wyłacz światła na 3 sekundy i zapal zobaczysz że zapali się do następnego razu. Kiepskie żarnki ori ? Jakie kupiłeś ?

Zdezak najlepiej zwal a jak będziesz miał żarnik w ręku to zobacz czy się nie odbarwiła metalowa obudowa żarnika

No właśnie krótka przerwa nie daje efektu żadnego bo próbowałem kiedy pierwszy raz zgasła na stacji w trakcie tankowania zgasiłem na jakieś 7-8 min i nie ruszył dalej a już następnego dnia po ok 20 min mu pomogło i wystartował. A takie wyłączenie i za moment włączenie nie robi żadnego efektu.

mi tak gasł po zamontowaniu nowych przetwornic i żarników ,przyczyną okazała się kostka 4pin przetwornicy,po wpięciu kostki lekko zalałem klejem na gorąco i prawie 2 lata mam spokój

A gdzie zalałeś tylko z góry żeby być 100 % pewnym że wtyczka nie wypada czy dałeś trochę do środka i wcisnąłeś wtyczkę? Ale mi się wydaje że z góry wystarczy nie?

Edytowane przez fox60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko z góry ,żeby nie było problemu z rozłączeniem w razie potrzeby

co chcesz z góry wyjmować żarniki czy co ? To jest B7 a nie B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko z góry ,żeby nie było problemu z rozłączeniem w razie potrzeby

co chcesz z góry wyjmować żarniki czy co ? To jest B7 a nie B6

jakbyś dokładnie wszystko przeczytał to byś wiedział o czym napisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zamienie żarniki stronami i od razu podkleje tą wtyczkę przy przetwornicy i dam znać czy to chodzi czy są jeszcze jakieś problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko rob to na wyl swiatlach zeby cie czasami nie pierdyklo kilka tys volt

A no oczywista sprawa i za bardzo nie możliwa bo dla wygody jak już zdejmuje zderzak i wyjmuje lampy to je odpinam i robie to na stole bo wygodniej.

W obecnym momencie jeszcze nie zamieniłem bo nie miałem czasu w sobote a do tej pory świecą już bez problemowo więc stwierdziłem że jak się zacznie tak robić to dopiero wtedy włożę inny żarnik bo pojechałem do tego sklepu gdzie je kupiłem i Pan dał mi nowy a ten powiedział że moge wyrzucić bo jemu taki nie jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


tylko rob to na wyl swiatlach zeby cie czasami nie pierdyklo kilka tys volt

Ameryki nie odkryłeś.

Nawet debil wie że się światła wyłącza przy zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dostałeś nowy żarnik to sprzedawca jest świadom że wadliwe.

Nie klej nic tylko zmień żarnik jak padnie.

Tak na marginesie u mnie żarniki w ten sposób zachowuje się już od ponad pół roku ale wstaje od razu po wyłączeniu i włączeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dostałeś nowy żarnik to sprzedawca jest świadom że wadliwe.

Nie klej nic tylko zmień żarnik jak padnie.

Tak na marginesie u mnie żarniki w ten sposób zachowuje się już od ponad pół roku ale wstaje od razu po wyłączeniu i włączeniu

No mój nie chciał wstawać po wył/wł świateł tylko musiał mieć coś ok 20 min przerwy (po takim czasie zadziałał bo po 10-15 min dalej nic go nie ruszało) może musiał się trochę schłodzić albo nie wiem co, no ale tak było.

A co do sprzedawcy no to też tak pomyślałem i pewnie już miał więcej takich przypadków i sprzedaje z myślą że będzie działał.

Edytowane przez fox60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...