Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzanie się silnika ADR


misiaks94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowicze, podepne sie pod temat, ponieważ mam podobny problem. Wymieniłem juz termostat, czujnik temperatury, pompa wody sprawdzona. Silnik przegrzewa sie i zaczyna gotowac, w zbiorniczku wyrównawczym tworzy sie wysokie cisnienie. Mechanik mowi ze płyn nie wpływa do chłodnicy. Nie wiem co jest nie tak. prosze o jakies podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parownik gazu przepuszcza przez membrany, był już o tym post i ktoś miał problem z temperaturą, podjedz do gazownika i niech Ci sprawdzi szczelność i czy parownik puszcza gaz przez wyjście powietrza


Witam forumowicze, podepne sie pod temat, ponieważ mam podobny problem. Wymieniłem juz termostat, czujnik temperatury, pompa wody sprawdzona. Silnik przegrzewa sie i zaczyna gotowac, w zbiorniczku wyrównawczym tworzy sie wysokie cisnienie. Mechanik mowi ze płyn nie wpływa do chłodnicy. Nie wiem co jest nie tak. prosze o jakies podpowiedzi.

to kolego masz zapchaną chłodnice w takim razie, sprawdź czy górny wąż nie jest bardzo twardy to wtedy jest za wysokie ciśnienie w układzie. Wtedy uszczelka głowicy może mieć przedmuch i to jest przyczyna. Ja zawsze polecam podstawowe czynności przed wymianą i rozbieraniem silnika: otóż test na co2 i kompresja prawdę Ci powie, bo tak to można wróżyć i pół silnika wymieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica jest drożna a test na co2 juz tez zrobiony i nadal to samo :/ zasugeruje mechanikowi parownik gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...