Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] 2000 Audi A4 B5 Avant - Projekt zdrowa seria - NA SPRZEDAŻ


Animal

Rekomendowane odpowiedzi

niema zle choc szkoda ale za kase z odszkodowania kupuj zderzak z esy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym :decayed: ale tak jak wspomniałem na początku auto ma mi służyć na budowie domu więc grubsze mody nie wchodzą w grę a jak ładować pakiet z Esy to bez koła i gleby by się nie obyło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak, pompę można uszczelnić co nie zmienia faktu, że może być ona już zwyczajnie zatarta a króciec mimo wszystko zacznie puszczać ciśnienie. Stwierdziłem, że zrobię to raz na nowej pompie i nigdy więcej nie będę do niej zaglądał

Zabrać się za to raz, a porządnie :thumbup1:


UP. 17.02.2016

Kur*a! Pierwszy raz w tym roku spadło 15cm śniegu i już wystarczyło żeby na drogach zrobił się kataklizm! Najgorsze w tym wszystkim jest to, że miałem spotkanie bardzo bliskiego stopnia z typowym kierowcą BMW, któremu pomyliły się pory roku i jeździł na letnich oponach Efekty "spotkania" poniżej







Mało brakowało a zaliczyłbym czołówkę i tylko dlatego, że byłem przytomny za kierownicą i odbiłem w drugim kierunku obyło się bez ofiar i większych szkód (nie licząc zderzaka, który i tak miałem do wymiany, maski, błotnika, reflektora i kilku innych plastików).

Dobrze, że obyło się bez większych szkód :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dobrze, że obyło się bez większych szkód

Też tak myślę i ważne, że wszyscy cali a auto się wyklepie :decayed: Gorzej gdybym nie odbił w lewo i byłaby czołówka :facepalm: Niestety tak się kończy połączenie BMW + letnie opony + młody, łysy kierowca w dresie + 15cm śniegu i cienka warstwa lodu pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że jestem niespotykanie spokojnym człowiekiem nie wezwałem psiarni tylko spisaliśmy oświadczenie. Koleś miał grubo przerysowany dosłownie cały bok czyli blacha w Audi jednak mocniejsza :decayed::decayed::decayed:


Tak jak przypuszczałem po dzisiejszej regulacji pompek bipy na wszystkich pompkach unormowały się i mieszczą w przedziale między 15 a 30 na plusie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Też tak myślę i ważne, że wszyscy cali a auto się wyklepie Gorzej gdybym nie odbił w lewo i byłaby czołówka Niestety tak się kończy połączenie BMW + letnie opony + młody, łysy kierowca w dresie + 15cm śniegu i cienka warstwa lodu pod nim.

Mogę wiedzieć co to było za bmw ? Jestem z twoich rejonów i chyba wiem kto w ciebie uderzył :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żadna tajemnica. Było to ciemne (nie wiem czy czarne czy granatowe) BMW E46 320D w kombi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkody nie duże.. No ale i tak bym gościa porządnie zje..za to..

Plus tego ze wszystko zrobisz nie z swojej jazdy.. A co do BMW i letnich opon to szkoda nawet pisać..

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na mały update. Auto oczywiście poskładane po stłuczce i śladu nie ma :wink:

Przy okazji udało się ogarnąć kilka innych rzeczy a mianowicie:

- wymieniłem olej na Liqui Moly 5W40 i do tego nowy filtr oleju Knecht

- pod maskę wleciały nowe napinacze alternatora i klimatyzacji a do tego oczywiście paski klinowe i nowe koło pasowe

- tylna oś otrzymała nowe klocki hamulcowe Textar a lewy zacisk wymagał wymiany tłoczka i osłonek gumowych

- udało się zakupić nowiutkie opony letnie Dunlop Sport Bluresponse

Za wszystkie graty oczywiście wielkie podziękowania dla DZIKA :hi: :hi: :hi:

mmd1sh.jpg

34quwbs.jpg

f6y41.jpg

Mam nadzieję, że niebawem wreszcie znajdę czas na zajęcie się lakierem :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czeka nowy napinacz INA. Czasu brak na montaż :P Ściągałeś przód ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem tego sam właśnie z braku wolnego czasu a poza tym auto było na regulacji pompek dlatego wszystko od razu zleciłem mojemu mechanikowi. Chociaż jak pytałem o przód to mówił, że trochę go odchylił żeby było wygodniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie w sobotę zamierzam odkręcić pas ale go całkiem nie zdejmować tylko odchylić do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati Bip-y regulowałeś u Edka ? Korekcję robił przez kompa czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbas nie reguluje się bip-ów tylko całe pompki a dzięki temu zauważyłem na kompie znaczą poprawę bipów :decayed: tak - regulację robiłem u Edka a robi się ją oczywiście na zdjętej pokrywie zaworów, żeby mieć dostęp do pompek - kompem tego nie da rady zrobić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że idzie to wyregulować kompem lub w ostateczności wymaga to wyciągnięcia pompek na stół probierczy :) Przynajmniej się dowiedziałem czegoś dzisiaj :decayed:

Korekcje dawek pompek miałeś w normie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek całe życie się uczy :decayed:

Tak, dawki były baaaardzo ładne jak kupowałem auto i takie są do dziś dnia. Nie pamiętam konkretnych dawek ale dwie pompki były bliskie zera, jedna chyba 0,3mg a druga 0,4mg. Nie pamiętam tylko czy na plusie czy na minusie.


Auto na sprzedaż.

W ostatnim czasie wpadło jeszcze sporo gratów o których nie pisałem i teraz śmiało mogę powiedzieć, że zostało lać paliwo i jeździć :decayed: Dlaczego sprzedaję? Wszystko przez teścia, który po przesiadce do B7 postanowił oddać mi swojego Avanta B6 za cenę B5 - więc żal byłoby nie skorzystać :decayed: Na wszystkie pytania chętnie odpowiem na PW. Na wszystko co zrobiłem przy aucie posiadam rachunki i lekko licząc w ostatnim roku władowałem w auto kilka ładnych tysięcy. Póki co auta nie wystawiam w żadnych serwisach bo nie mam ciśnienia a może znajdzie się chętny na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powrót do B6 :naughty::naughty: Myślałem, że teść sprezentował B7 :P Czekam na temat z B6 i powodzenia w sprzedaży B5 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sprezentował... ale sobie :P udało się znaleźć dla Niego fajną sztukę na za***istym wypasie :wink:

Póki co nie ma ciśnienia ze sprzedażą bo trochę mi szkoda :decayed: Zwłaszcza, że odziedziczone B6 to totalny golas i na dodatek z AVB pod maską... ale za to wszystko porobione poza heblami z przodu :wink: temat oczywiście niebawem się pojawi ale póki co nie ma czasu bo budowa domu ruszyła pełną parą a w każdej innej chwili działam w temacie detailingu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...