Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana alternatora.


Irek261989

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzewam kotleta, żeby nie zakładać nowego prawie identycznego tematu.

Jaki alternator powinien być w 1.8t AVJ? Mój 120A w sobotę chyba padł całkiem i na szybko jutro będę miał jakiś z Passata b5fl 1.8T AWT, nie wiem jeszcze czy ma 120/140A. W etce nie ma informacji jaki dokładnie do tego silnika idzie altek, jest tylko ogólne zestawienie. Jakie ma znaczenie jeśli założę 120 czy 140A? W tej chwili nawet nie wiem, czy ten który mam obecnie jest tam ori..

Katalog intercars również podaje 120, 140, 150 :/

Edytowane przez toman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlepka wyposażenia powinna tobie dać odpowiedź jaki powinien być zamontowany alternator. Swoją drogą, to gdyby producent uważał, że wystarczy 120 zamiast 140A to taki by zamontował. Niedawno sam borykałem się z tym dylematem, czy zamiast 140 założyć 120 bo takiego miałem możliwość kupna, ale ostatecznie założyłem oryginalny swój po naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlepa oczywiście, ale zależy też od wyposażenia jakie, auto ma na chwilę obecną. Wiadomo że nie którzy coś tam dokladaja, a gdy zbierze się tego więcej to alternator może to odczuć :wink:.

U mnie przy moim wyposażeniu, niby było wszystko ok. ale gdy przy dużych mrozach, przez kilka dni pojeździłem na krótkich odcinkach alternator 150A ledwo się wyrabiał. Wymieniłem na 180A i jest git :D.

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panyy :)

8GL = alternator 120A,

przy okazji zobaczyłem, że mam włożony ori akumulator 80Ah, gdzie z wlepki powinien być 60Ah. O dziwo nie miałem nigdy problemów z niedoładowaniem (poza obecnym brakiem ładowania) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się,czy valeo i bosch są ze sobą zamienne czy to inne altki ?

ogólnie też mam 120A -8GL który dziś przeszedł na emeryturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...