Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana tulei tylnej belki


rafal9119

Rekomendowane odpowiedzi

Siema musze wymienić tuleje tylnej belki.

jakiej firmy kupic?
dam rade sam wymienic?

zużyte tuleje moga powodować scieranie sie tylnych opon??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Lemforder

2. Jak masz narzędzia i kanał to tak, ja bym za to sie nie brał

3. Raczej nie, nie mają wpływu na kąty, raczej na pływanie po drodze.

Sprawdź geometrię bo może się okazać że belka krzywa, piasta krzywa, łożysko padło. Na geometrii wyjdzie Ci czy jest jakiś problem z kołami i ewentualnie z której strony. Może się okazać ze wymienisz tuleje a belka krzywa więc narazisz się tylko na koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie mechanik wziął 70 zł za robotę nie warto się samemu męczyć za taką kasę. Wsadziłem febi i jest spoko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce zaoszczędzić kilka zł to napisze jak najszybciej domowym sposobem bez prasy i wyciągania belki je wymienić.

Od siebie polecę Lemfordera.

Wystarczy podnieść samochód odkręcić 2 śruby mocujące tulejki opuścić delikatnie belkę, rozwiercić wiertłem gumę i wyciągnąć środkową tulejkę. Przy pomocy przecinaka [lub śrubokrętu do stukania] i młotka wybić zewnętrzną tulejkę. Oczyścić otwór w belce papierkiem, nasmarować nową tulejkę i przy pomocy klucza pneumatycznego, długiej śruby [najlepiej z drobnym gwintem] wciągnąć nową tulejkę na miejsce. Oszczędzi nam to wielu nieprzyjemności np ukręcone śruby od przewodów hamulcowych etc. Wystarczą 2 piwka oraz 2 godzinki czasu :banan:

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Lema od Kolegi dzik z forum.

W tym tygodniu idą do auta.

Chciałem robić sam ale zobaczyłem, że w belce siedzi seria to postanowiłem jednak oddać do fachury ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce zaoszczędzić kilka zł to napisze jak najszybciej domowym sposobem bez prasy i wyciągania belki je wymienić.

Od siebie polecę Lemfordera.

Wystarczy podnieść samochód odkręcić 2 śruby mocujące tulejki opuścić delikatnie belkę, rozwiercić wiertłem gumę i wyciągnąć środkową tulejkę. Przy pomocy przecinaka [lub śrubokrętu do stukania] i młotka wybić zewnętrzną tulejkę. Oczyścić otwór w belce papierkiem, nasmarować nową tulejkę i przy pomocy klucza pneumatycznego, długiej śruby [najlepiej z drobnym gwintem] wciągnąć nową tulejkę na miejsce. Oszczędzi nam to wielu nieprzyjemności np ukręcone śruby od przewodów hamulcowych etc. Wystarczą 2 piwka oraz 2 godzinki czasu :banan:

Pozdrawiam :)

Identycznie z bratem wymieniałem tuleje w tylnej belce w passacie B4 ;)

Sposób znany i skuteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zmieniałem Lema ale zeszło mi 4 godziny i dużo hu... Przy tym poleciało .stare były tak mocno zapieczone że przecinakiem rozwaliłem je na kawałki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo najczęściej tak jest że są mocno zapieczone, tym bardziej jeśli były to ori tuleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
A czy Waszym zdaniem wypróbowanie poliuretanów w to miejsce miałoby sens?
Na przykład takie:
http://mpbs.pl/pl/a4-b5-1994-2001/890-audi-a4-b5-tuleje-belki-tylnej.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na tulejach febi zrobiłem 80-100tysiecy wiec całkiem ładny przebieg. następne założyłem lemfordery ale jak robisz sam to nie wiem czy nie lepiej założyc febi i wrócić do tematu po tych 100tyś tak wymyśliłem ostatnio po zrobieniu tulei w dwóch autkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...