Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężkie odpalanie


Ronaldinho899

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich ;) Potrzebuje porady - pacjent to 1.9 TDI AVF. Ostatnio gdy temperatura zeszła w okolice zera pojawił się problem z odpalaniem, trzeba pokręcić z 6 sekund. Autko po wymianie rozrządu wszystkich filtrów świe, czujnika g62. Co ciekawe ostatnio zrobiłem dwie próby, gdy zdejmę kostkę z czujnika g62 odpala wporządku. I teraz problem tkwi w tym czujniku ? czy to zbieg okoliczności a problem twki w czymś innym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy rano pali dobrze a jak się zagrzeje źle, czy niezależnie od temperatury silnika zawsze źle.

Jeżeli zawsze źle spróbuj wymienić czujnik temperatury cieczy, a jeżeli tylko na ciepłym rozrusznik.

Hmm tak najtaniej to postaw pod prostownik auto na noc bo może za słaby akumulator, zresztą przed mrozem warto doładować.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: Jak temperatury były okej to odplało przy pierwszym zakręceniu tylko nim zaszarpało z sekunde i pozniej okej, a teraz jak temp. są bliskie zeru to musi zakręcić z 6 sek i pozniej cały dzień jest spokuj i pali super. Podmieniałem juz akum i nic nie dało ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekasz aż pojawi się OK na FIS.Bo może za szybko odpalasz i jeszcze się świece nie rozgrzeja.

Nie no wszystko zgaśnie i dopiero. Zastanawia mnie, że jak zdejmę wtyczkę z g62 to pali ok... po zdjeciu swiece dłuzej grzeją, Może coś jest w tym kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawdź świece.Może już wymiany wymagają.Ewentualnie włącz zapłon poczekaj, wyłącz, włącz ponownie i odpal jak lepiej to raczej świece już mają dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź po nocy co pokazuje na VAG-u czujnik temperatury chłodziwa, porównaj z temperaturami paliwa i powietrza zasysanego, nie powinny się różnić o więcej jak 2-3 stopnie C.

Jak G-62 będzie pokazywał sporo więcej niż dwa pozostałe , to czujnik do wymiany :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie mam interfejsa;/ Bylem u mechanika to twierdzi że pod komputerem do żadnych parametrów nie może się doczepić - na tym opiera sie moja wiedza. Czujnik G62 wymieniałem już i nie ma róznicy między nowym a starym. Świece kupiłem 4 boscha. Ale dzisiaj znowu zrobiłem próbę ii po zdjęciu wtyczki z g62 dużo lepiej pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...