Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzenie czy poprzedni właściciel wyrejestrował pojazd


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dalej męczę się z kłopotem, ale wpadłem na pomysł który powinien przejść bez problemu jeśli się dowiem czy poprzedni właściciel który mi go sprzedał zgłosił umowę do wydziału komunikacji :)

Chodzi mi o to, że mam pojazd na siebie i na Ojca który nie żyje, nie został przerejestrowany, mam umowę kupna-sprzedaży. Chętnie bym napisał nową umowę na samego siebie, i problem by był z głowy, tylko jeśli poprzedni właścieciel nie zgłosił umowy sprzedaży. Czy ktoś ma możliwość sprawdzenia czy pojazd został zgłoszony do WK jako sprzedany?

Nie chce sobie robić zbytnio kłopotów, jeśli facio zgłosił go, a ja pójdę z inną umową czy nie będę mieć przykrych konsekwencji, od kupienia mineło 3 lata.

Oczywiście za rzetelne informacje się wynagrodzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdaje się nie jedyny Twój problem. Jeśli zakupiłeś pojazd przed 11 lutego 2013, to możesz mieć także kłopot z UFG. Sprzedający zgłaszając ubezpieczycielowi zbycie pojazdu otrzymywał zwrot niewykorzystanej składki OC, a sama umowa OC traciła ważność po ustaniu okresu jej obowiązywania. Dla ciebie oznaczało by to, że płaciłeś ubezpieczycielowi nienależną składkę, a sam pojazd nie był ubezpieczony. Dokonując teraz rejestracji pojazdu UFG otrzyma informację o braku ciągłości ubezpieczenia i nałoży ustawową karę...


Nie chce sobie robić zbytnio kłopotów, jeśli facio zgłosił go,

Najprostszym rozwiązaniem jest kontakt ze sprzedającym i sporządzenie nowej umowy lub aneksu do tej starej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce napisac umowe pomijajac ojca. I nie chce wladowac sie na mine jesli w wydziale powiedzą mi ze typ sprzedał na dwoch wlascicieli a czemu teraz jest jeden. I interesuje mnie fakt czy wydział może sprawdzić ze pojazd został sprzedany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


interesuje mnie fakt czy wydział może sprawdzić ze pojazd został sprzedany.
Nie może , tylko z pewnością to zrobi! Potem zgłosi sfałszowanie dokumentu i odmówi rejestracji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Najprostszym rozwiązaniem jest kontakt ze sprzedającym i sporządzenie nowej umowy lub aneksu do tej starej.
Może nie doczytałeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...