Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapowietrzona nagrzewnica


Respect15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem po wymianie uszczelki w 2.0 alt i po zlozeniu nie grzeje autko. Odpowietrzalem uklad kilka razy, to podnoszac zbiorniczek, to stajac na pochylni. I po tym czasie na kilka minut jakby lepiej grzalo ale to nie jest to. Zobaczylem ze dolny waz od nagrzewnicy jest cieply, goracy wiec wszystko ok ale gorny zimny czasem lekko cieply. Zakladam ze nagrzewnica nie jest zamulona bo byla wymieniona w tamta zime. Jak ja odpowietrzyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna sama się odpowietrzysz jak podczas jazdy dasz dobrze w palnik, powiedzmy powyżej 4 tys. obrotów i przejedziesz się kawałek, bywa, że wystarczy tylko parę razy dobrze wkręcić silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej brak efektu. Przez chwile jakby grzalo ale teraz znow zimny drań. Moze cos jest nie tak? Przy odkreceniu korka tak odpowietrza sie ten uklad ze az wylatuje plyn. Odpowietrzam przy 90 stopniach i klima na HI i min. Podnosilem zbiorniczek do gory, Auto grzeje sie do 90 stopni szybciutko wiec termostat dziala. Dzis zauwazylem ze dolny waz od nagrzewnicy tez byl zimny. ( ostatnio byl goracy.) Jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczął bym od odpowietrzenia, nad wtryskami jest odpowietrznik w metalowej rurce. Na chlodnice idzie w dużym obiegu, alt ma termostat elektryczny. Ogarnąłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrz na rurce najpierw ,pozniej zdejmij gorny waz od nagrzewnicy ,ja sobie zrobilem dzirke w rurce ,ale nie trzeba, podnies zbiorniczem na maxa do gory,i uchylaj waz zeby powietrze zeszlo ,tak pare razy az przestanie pokazywac sie powietrze ,ja robilem to nau odpalonym silniku odpalalem i gasilem pare razy klimatronik na max temperature ,jak chcesz to napisz na pw podam ci nr tel, do mnie zadzwonisz i wytlumacze ci dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szakal jeśli jest oryginalny wąż to dziurkę w wezu będzie miał

Bo dzisiaj swoje Alta odpowietrzalem i.właśnie miałem ten otwór fabrycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rurce od nagrzewnicy kolego ,u mnie nie bylo sam sobie zmodyfikowalem i jestem happy ,bo przez to samo odpowietrzanie pekla mi glowica jak sprytny mechanik robil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nwm u mnie na rurce był fabrycznie. Nawet w książce sam naprawiam audi jest napisane o tym otworze więc fabrycznie to musi byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...