Skocz do zawartości
IGNOROWANY

różnice miedzy 195/65/15 a 205/55/16


icemerc

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

pd zawsze nurtowało mnie jaka różnica w spalaniu, dynamice, komforcie bedzie miedzy 195/65/15 a 205/55/16. ?

Różne rzeczy słyszałem, że wiecej bedzie palił, straci na dynamice itp....

Jak to jest w praktyce?

Bede wdzieczny za info :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie na takiej zmianie to nic nie odczujesz...

Ja dopiero poczułem różnice jak z 16 215 przeszedłem na 19 265

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim silniku nic nie czuć.

Minimalnie większe zużycie paliwa i minimalnie mniejszy komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicy w spalaniu nawet nie zauważysz. Ja nie widzę przy 215 a 235, nie będę siedział i wyliczał z kalkulatorem :wink:

Kupuj 16" jak nie pożałujesz kilku złotówek więcej na opony. Zyskasz lepszy wygląd i prowadzenie auta, delikatnie mniejszy komfort, ale czy go odczujesz to już zależy od du.y. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po zmianie. generalnie jak jest sucho nieco lepsza trakcja, jak jest mokro - bez zmian w stosunku do 195/65/15 - do 3 biegu zero trakcji.

spalanie wedle mnie jest o 0,1 litra wyższe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 195 zero trakcji ?
ja teraz cale lato jezdzilem na 195 , virus na 172hp / 390nm i moze malo butuje auto bo ani razu na 3 biegu trakcja mi sie nie wlaczyla....
Na 2 to bez problemu ale 3 nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu ponieważ mam taką samą zagwozdkę ale chcę z 16 przejść na 17. Nie chcę stracić komfortu jazdy. Czy przesiadka coś zmieni na zawieszeniu 1ba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz większy komfort to 215/50/17

To idealny zamiennik 235/45/17

Mam i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boguc

jak jest mokro dopiero na 3 biegu łapie trakcje..... a i zdarzyło mi sie ze przy gwałtowym bucie z 3 biegu potrafił na sekunde przebuksowac.... Niestety tylko jak jest mokro, slisko itp...

Masz B6 - masz esp, asr czy bóg wie co jeszcze.... ja mam tylko ABS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/55/16 to kompromis na zimę. Będzie minimalna różnica w spalaniu, skręcaniu na postoju i komforcie, ale chyba zbyt mała, żeby ją odczuć. Przy szerokości 225 można już mocno odczuć spalanie, osiągi, skręcanie. Co do komfortu, to zależy już od felgi, im większa, tym mniejszy komfort, ale to chyba jasne :wink:

Co do tych Waszych trakcji, to chyba już czas zainwestować w nową gumę. Ja u siebie mam 176PS i 368Nm i szczerze mówiąc nie zdarzyło mi się zamielić na suchym na 3 biegu..... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsyłam do czytania ze zrozumieniem..... ja wspomniałem o trakcie jak jest mokro a nie jak jest sucho.... a opony sa moim zdaniem dobre, dunlop sp sport 6mm mięsa...

moje poprzednie auto AEL w q potrafił zamiastać tyłem jak tylko deszcz popadał no ale tam była 4 z przodu w niutonach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...