Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

różnice miedzy 195/65/15 a 205/55/16

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka.

pd zawsze nurtowało mnie jaka różnica w spalaniu, dynamice, komforcie bedzie miedzy 195/65/15 a 205/55/16. ?

Różne rzeczy słyszałem, że wiecej bedzie palił, straci na dynamice itp....

Jak to jest w praktyce?

Bede wdzieczny za info :-)

Opublikowano

W sumie na takiej zmianie to nic nie odczujesz...

Ja dopiero poczułem różnice jak z 16 215 przeszedłem na 19 265

Edytowane przez kubson

Opublikowano

Przy takim silniku nic nie czuć.

Minimalnie większe zużycie paliwa i minimalnie mniejszy komfort.

Opublikowano
  • Autor

czyli co zamiast palic 6 litrów bedzie 6.2 ?

Opublikowano

Różnicy w spalaniu nawet nie zauważysz. Ja nie widzę przy 215 a 235, nie będę siedział i wyliczał z kalkulatorem :wink:

Kupuj 16" jak nie pożałujesz kilku złotówek więcej na opony. Zyskasz lepszy wygląd i prowadzenie auta, delikatnie mniejszy komfort, ale czy go odczujesz to już zależy od du.y. :D

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

jestem po zmianie. generalnie jak jest sucho nieco lepsza trakcja, jak jest mokro - bez zmian w stosunku do 195/65/15 - do 3 biegu zero trakcji.

spalanie wedle mnie jest o 0,1 litra wyższe....

Opublikowano

na 195 zero trakcji ?
ja teraz cale lato jezdzilem na 195 , virus na 172hp / 390nm i moze malo butuje auto bo ani razu na 3 biegu trakcja mi sie nie wlaczyla....
Na 2 to bez problemu ale 3 nie zauważyłem.

Opublikowano

Podłącze się do tematu ponieważ mam taką samą zagwozdkę ale chcę z 16 przejść na 17. Nie chcę stracić komfortu jazdy. Czy przesiadka coś zmieni na zawieszeniu 1ba ?

Opublikowano

Jak chcesz większy komfort to 215/50/17

To idealny zamiennik 235/45/17

Mam i polecam.

Opublikowano
  • Autor
boguc

jak jest mokro dopiero na 3 biegu łapie trakcje..... a i zdarzyło mi sie ze przy gwałtowym bucie z 3 biegu potrafił na sekunde przebuksowac.... Niestety tylko jak jest mokro, slisko itp...

Masz B6 - masz esp, asr czy bóg wie co jeszcze.... ja mam tylko ABS :)

Opublikowano

Może pora zmienić opony na mniej zużyte :decayed:

Opublikowano

205/55/16 to kompromis na zimę. Będzie minimalna różnica w spalaniu, skręcaniu na postoju i komforcie, ale chyba zbyt mała, żeby ją odczuć. Przy szerokości 225 można już mocno odczuć spalanie, osiągi, skręcanie. Co do komfortu, to zależy już od felgi, im większa, tym mniejszy komfort, ale to chyba jasne :wink:

Co do tych Waszych trakcji, to chyba już czas zainwestować w nową gumę. Ja u siebie mam 176PS i 368Nm i szczerze mówiąc nie zdarzyło mi się zamielić na suchym na 3 biegu..... :grin:

Opublikowano
  • Autor

odsyłam do czytania ze zrozumieniem..... ja wspomniałem o trakcie jak jest mokro a nie jak jest sucho.... a opony sa moim zdaniem dobre, dunlop sp sport 6mm mięsa...

moje poprzednie auto AEL w q potrafił zamiastać tyłem jak tylko deszcz popadał no ale tam była 4 z przodu w niutonach...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.