Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX/AVF] Wymiana oleju.


Jaro

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie moja A4 ma 32000 km przejechane. Jak ją kupiłem to miala 21100 km i na 19575 km byl robiony przegląd: Auto pochodzi z Niemiec więc ksiązka też jest w języku niemieckim. Były robione następujące rzeczy: LongLife Service, Olwechsel, Zusatzarbeiten(alle 2 Jahre), alle 30.000 km., I pytanie powstaję : czy był wymieniany olej ?? Moim zdaniem nie, ale czy pierwsza wymiana oleju jest na 30000 km ?? Czekam na Wasze opinie!

[ Dodano: 07-02-2007, 23:00 ]

Olwechsel to chyba jednak wymiana oleju. Słabo znam niemiecki, a znalazłem w necie. Ale może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olwechsel

to jest wymiana oleju

[ Dodano: 08-02-2007, 09:08 ]

ale czy pierwsza wymiana oleju jest na 30000 km

masz LongLife serwis, dlatego co 30tys km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy normalnym oleju wymiany są co 15000 km lub co rok (nawet jak się mniej przejedzie) - tzw. olej sezonowy, Olej LongLife jest na 30000 km lub jak sądze (?) wymieniany co 2 lata. Bardzo wątpie w to by autko po opuszczeniu fabryki było zalane olejem LongLife - więc bardzo dziwne było by to że pierwsza wymiana była przy niemal 20000 km.

[ Dodano: 09-02-2007, 08:52 ]

dodam że warto by podjechac do ASO Audi i poprosić o historię serwisową auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie, wynika że przy pierwszym przeglądzie (19575 km) został zalany olej LongLife. Czyli teorytycznie następna wymina oleju jest na 50000 km.

Troche się obawiam tak długo jeździć na tym oleju? i jaki jest to dokładnie olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej z normą 506.01

tu masz opisane : http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=4705

jeśli chodzi Ci o producenta, to nie wiadomo...

Dlaczego nie chcesz zmienić na olej 505.01 i wymieniać co 15.000km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miesięczne przebiegi masz po kilka tysięcy km to pozostań przy LongLife jak średnio do 1500 km miesięcznie tyś to lepiej na standardowe. Koniecznie trzeba VAGiem przestawić okresy serwisowe przy zmianie oleju bo inaczej nie przypomni ci o wymianie bo będzie "myślał" że przegląd po 30 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się ...

Kupiłem auto serwisowane w trybie long life do 90.000 km czyli zalewane było 0W-30.

Jeśli chciałbym teraz przejść na wymiany co 15.ooo km to czy powinieniem mimo wszystko dalej zalewać 0W-30 czy moge go zamienić na 5W-40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście z przyjściem na serwisy co 15 tyś km zmieniasz też olej odp. normie dla twego auta. Dodatkowo właśnie VAGiem musisz nastawy serwisowe pozmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie skrót VAG to tyle co Volksvagen Audi Group

http://allegro.pl/item166428967_nowy_tester_diagnostyczny_vag_1552_vw_audi.html :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...