Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cabrio- pasja ponad wszystko :) (fotorelacja prac)


dżejki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo długo szukałem auta dla siebie za przystępną cenę, i udało się- nabyłem b6 cabrio przez przypadek. Swoje poszukiwania koncentrowałem na poszukiwaniach BMW E46 Cabrio i saab 93 cabrio na szczęście żadne z wymienionych które oglądałem nie były warte swojej ceny. Na szczęście znalazłem Audi a4 b6 cabrio z 2003r w 3.0, cena była dobra kosztem stanu technicznego, przy oględzinach zrobiło mi się żal tej A4ki gdyż poprzedni właściciel nie dbał o nic, w aucie można było znaleźć slady po cemencie w bagazniku jak i farby ściennej na skórach, o serwisowanie nawet nie pytałem. Zaraz po zakupie auto trafiło do mechanika u którego wymieniłem chyba wszystko co można zaczynając od wszystkich tarcz i klocków po przekładnie, rozrząd, wahacze, kompletne sprzęgło-mógłbym tak wymieniać bez końca, ale zajmijmy się teraz archiwum które po części udało mi się odzyskać:

Koniec kwietnia zakup auta i jego wygląd:

i4ce3kmg.jpg

ocena techniczna pojazdu i czas zakasania rękawów:

8isjdmso.jpg

małe zakupy:

xi2dltnr.jpg

gfloqek3.jpg

xr5ikgbw.jpg

rr8vpmsl.jpg

maj, to czas na letnie buty:

7dx4q7fq.jpg

czerń nie przypadła mi do gustu i po długich oględzinach w sycowie (dla nieznających tematu to największy sklep z butami do auta) po kilku godzinach oględzin i przymiarek wybór padł na tę rolkę w zestawie z oponami YOKOHAMA ADVAN SPORT V103 :) :

wc5xmr6d.jpg

krmv5c2k.jpg

po wymianie wszystkich części, oraz wizycie w ASO, korzystając z darmowej wymiany cewek nadszedł czas zasiąść za kółkiem iiiii.... wielkie rozczarowanie- 3.0 nie jedzie! Jak myślałem problem tkwi w nieszczelnym układzie podciśnienia więc wziąłem się za wymianę:

bqlpcihs.jpg

zauważyłem różnicę, lecz to wciąż nie było to, mala wizyta na hamowni w celu diagnostyki:

3bdbrpej.jpg

lok86kiu.jpg

okazało się że katalizator nadaje się jedynie do recyklingu i tu podjąłem decyzję o jego usunięciu, lecz to co się stało z dźwiękiem stało się dla mnie koszmarem! Po uporaniu się z brakiem mocy czas był zainwestować w układ wydechowy i wybór padł na Magnaflow, niestety żadne ze zdjęć nie ocalało. Gdzieś po drodze zapodział się wątek licytacji nowego poszycia dachu które zalegało na magazynie w likwidowanym ASO, oraz zamontowanie modułu otwierania dachu z pilota:

https://drive.google.com/open?id=0BwoWX-MdDNWmYjkyc2VtQ3NrcDA

Kolejnym modem jest gwint na który czekam już 2 tydzień, oraz oklejenie auta na biało, aby wyglądał jak na niżej zamieszczonym zdjęciu:

r4caipcj.jpg

01.11.2015 Jesień i czas schować auto do garażu, z bezdasznikiem zobaczymy się już na wiosnę, a w między czasie będę wrzucać zdjęcia z oklejania pojazdu, wraz z opisem co sprawiło największy problem, oraz osobiste odczucia po wrzuceniu "gleby"

wtubr42b.jpg

11.11.2015 Dziękuję!

Dzięki uprzejmości jednego ze znajomych który sprezentował mi nową stację multimedialną do mojego bezdasznika mogę uznać dzisiejszy dzien za bardzo udany:)

7397m5bd.jpg

Dodatkowo w najbliższą sobotę podczas zakładania gwintu przymierzę nowe kółko- mam nadzieję że zrobi robotę :)

6ipodcvb.jpg

14.11.2015 MONTAŻ ZAWIESZENIA GWINTOWANEGO

Tak jest, w końcu zabrałem się za rzucenie auta o glebę :) Niestety nie poszło tak łatwo jakby się wydawało. Tylne zawieszenie w Cabrio dało mi do wiwatu, aby wyjąć sprężynę musiałem odkręcić nie tylko łącznik stabilizatora, ale również całą geometrię oraz zacisk hamulca, następnie drugim lewarkiem naprężyć wahacz w dół. Przód to bajka, strona zajęła 30 min. kilka zdjęć:

jre5ft2x.jpg

s4js6vat.jpg

nfcewrcp.jpg

oq9ao8vo.jpg

7hrzrgd4.jpg

pu2eep27.jpg

86ghjtij.jpg

8f7syaui.jpg

sruc2ijg.jpg

20.11.2015 Rolowanie nadkoli i spasowanie kół

Udało mi się wypożyczyć rolkę do nadkoli i korzystając z chwili wolnego czasu zająłem się spasowaniem przodu. Kolejnym etapem po zrolowaniu błotników będzie nabycie nadkoli od rs4 b7, ponieważ aktualne po poszerzeniu stały się za wąskie.

i7mqvttg.jpg

06.12.2015 PREZENT OD MIKOŁAJA DLA MOJEGO ŚLEDZIA

Spokojna niedziela, ładna pogoda no i mały detal który cieszy oko, dorzuciłem do auta dokładke z seata leona Cupry :) a oto rezultat:

mtf5zb3j.jpg

edit:

Niestety directupload coś świruje więc dodaję link do konta google:

https://drive.google.com/file/d/0BwoWX-MdDNWmZmJYUjRidHNFOFU/view?usp=sharing

LICZĘ NA MIŁE SŁOWA, POMYSŁY NA DALSZE MODY ORAZ SŁOWA KRYTYKI, KTÓRE SPROWADZĄ MNIE NA ZIEMIĘ ZANIM POPEŁNIE JAKIEŚ GŁUPSTWO.

ZAPRASZAM DO KONWERSACJI :)

Edytowane przez dżejki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się prezentuje, rozumiem, że oklejanie auta to tylko widzimi się? :-)

Z technicznego punktu widzenia wszystko już ogarnąłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technicznie tiptop :) Oklejenie to w sumie walor wizualny dobrałem dość ciekawą folię biały pół-mat, konsystencji koralu perły, choć dostałem również inną wizualizację i biała przypadła mi najbardziej do gustu, poniżej foto innych kolorów:)

https://drive.google.com/open?id=0BwoWX-MdDNWmSVdDQUo3cFdENUE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1BE i kolo w 19 calach, jak dla mnie troche kozą śmierdzi, stad decyzja na gwint :)

poszedł update, co sądzicie o nowym kole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogrom pracy! :)

Miło widzieć, że doszła do takiego stanu, pokaż wnętrze co tam masz :)

A tylne lampy już były czy wymieniałeś? Jeśli wymieniałeś to oświeć nas jak to jest z ich podłączeniem, bo wiem że trzeba przerabiać.

Koło jakiego jeszcze nie widziałem (nie to najnowsze) i bardzo ciekawie wygląda na tym aucie. Ono ma to do siebie, że masę kółek po prostu na nim ginie i ja sam nie mogłem znaleźć nic co tak naprawdę by mi pasowało (ale 18 cali). To najnowsze które kupiłeś, jestem pewien że zrobi robotę. Obok mnie parkuje na bardzo podobnym czarna A4 Cabrio i wygląda genialnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 jest na tyle nietuzinkowym pojazdem ze kazda próba wsadzenia felgi ze znanego wzoru konczy sie fiaskiem. Stad tez decyzja o niespotykanym wzorze. Carlssony natomiast mają interesujący wzir, który przykuwa oko. Bo ale jak mówię- w sobotę sprawdzę jeszcze kilka opcji i podzielę sie z wami fotami.

A co do lamp, pelen schemat ma beyer Brown to on mi pomógł dojść z nimi do ładu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie ze rynek cabrio jest dość wąski, dzieki temu mamy pewność ze cena pozostanie stabilna na dluuuugie lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 jest na tyle nietuzinkowym pojazdem ze kazda próba wsadzenia felgi ze znanego wzoru konczy sie fiaskiem.

Przesadzasz :) Do A4 rzadko kiedy nie pasują jakieś felgi - szczególnie OEM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zwykłego A4 owszem... ale do cabrio naprawdę ciężko znaleźć dobre koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj sobie :*

Witaj!

Widać dużo pracy i serca włożonego w autko :D

Bardzo ładna sztuka!

Te Carlssony z polerowanym rantem chcesz dać do białej budy?

Wspomniałeś też o innych opcjach kół..

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wejdą carlssony to buda pójdzie na czarno, bądź czerwony z palety rs6, jak wspomniałem w sobotę przymierzę z 4-5 kompletów i coś wybiorę :) oczywiście najpierw poproszę o pomoc wrzucając tu zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wejdą carlssony to buda pójdzie na czarno, bądź czerwony z palety rs6, jak wspomniałem w sobotę przymierzę z 4-5 kompletów i coś wybiorę :) oczywiście najpierw poproszę o pomoc wrzucając tu zdjęcia :)

Witaj,

Wrzucaj zdjęcia innych kół to coś fajnego się dobierze :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo chłopaki! Gwint ogarnięty, narazie spasowany tylko tył, przód wymaga wymiany opon z przodu na węższe i niższe, będzie spas, będą zdjęcia. Na zachętę zamieszczam co udało mi się osiągnąć tyłem. Dodam że wymiana zawieszenia z tyłu w cabrio jest przeeeerąąąąbaaaana!!

dzb57sux.jpg


Niestety Carlssony nie podeszły :( 9'' na 10'' nie wchodzi w grę ;( No nic, trzeba szukać innych felg.

Edytowane przez dżejki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo chłopaki! Gwint ogarnięty, narazie spasowany tylko tył, przód wymaga wymiany opon z przodu na węższe i niższe, będzie spas, będą zdjęcia. Na zachętę zamieszczam co udało mi się osiągnąć tyłem. Dodam że wymiana zawieszenia z tyłu w cabrio jest przeeeerąąąąbaaaana!!

dzb57sux.jpg

Niestety Carlssony nie podeszły :( 9'' na 10'' nie wchodzi w grę ;( No nic, trzeba szukać innych felg.

Witaj!

No pięknie się robi :D

Piszesz, że 9" odpada....

Ja bym tu widział wieloramienne piękne niemieckie felgi z TUV:

http://www.ebay.pl/itm/19-Zoll-Wheelworld-WH26-Felgen-Schwarz-8-5x19-et35-5x112-ABE-fur-S-Line-A4-A5-A6-/261958720311

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż tak ciężko wymieniać tylny zawias? ja na wiosnę wkładam gwint do swojego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo chłopaki! Gwint ogarnięty, narazie spasowany tylko tył, przód wymaga wymiany opon z przodu na węższe i niższe, będzie spas, będą zdjęcia. Na zachętę zamieszczam co udało mi się osiągnąć tyłem. Dodam że wymiana zawieszenia z tyłu w cabrio jest przeeeerąąąąbaaaana!!

dzb57sux.jpg

Niestety Carlssony nie podeszły :( 9'' na 10'' nie wchodzi w grę ;( No nic, trzeba szukać innych felg.

Witaj!

No pięknie się robi :D

Piszesz, że 9" odpada....

Ja bym tu widział wieloramienne piękne niemieckie felgi z TUV:

http://www.ebay.pl/itm/19-Zoll-Wheelworld-WH26-Felgen-Schwarz-8-5x19-et35-5x112-ABE-fur-S-Line-A4-A5-A6-/261958720311

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...