Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaki silnik ?


Jacek31

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie jak rozróżnić typ silnika ?

napewno mam 90 KM

ale czy to jest 1Z czy AHU ?

sprawdzałem naklejki ,,,,we wnęce na koło zapasowe (lecz jej tam nie ma )

na osłonie rozrządu też nie ma ,,,

nigdzie nie widze żadnego opisu

Różnią się jakoś wyglądem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak silnik jest wzdłuż(czyli po otwarciu maski przed tobą jest osłona rozrządu) to masz 1z. W wersji 110 km w ten sposób montowany jest afn. Reszta silników podłużnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj pod kanapą.

Pod kanapą to ma avant. Sedan w kole.

Można jeszcze po nr.vin lecz nie każdy to sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak silnik jest wzdłuż(czyli po otwarciu maski przed tobą jest osłona rozrządu) to masz 1z. W wersji 110 km w ten sposób montowany jest afn. Reszta silników podłużnie

toś chłopu wyjaśnił :grin: , on nie wie czy ma zetora czy ahu. Widziałeś w a4, któryś poprzecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, mój avant ma wlepkę we wnęce koła.

Z tego co wiem jak wlepki nie ma w kole to trzeba szukać pod kanapą, najczęściej jest tak w sedanach.

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no patrz, rzeczywiście.... a myślałem że zetory i afn są tylko wkładane wzdłuż a tu audi wszystkie w a4 włożyły tak. Wybaczcie za wprowadzanie w błąd. Dzik mógłby mu bez problemu po VINie sprawdzić tylko jest ale ... bo nigdy nie wiadomo czy silnik był może wymieniany i wtedy tylko blok silnika wchodzi w grę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RZECZYWIŚCIE TEN SILNIK WZDŁUŻ ZAMONTOWANY TO JEST INTERESUJĄCA WIADOMOŚĆ :)

niestety pod kanapą też brak wiadomości na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak silnik jest wzdłuż(czyli po otwarciu maski przed tobą jest osłona rozrządu) to masz 1z. W wersji 110 km w ten sposób montowany jest afn. Reszta silników podłużnie

Poszukaj pod kanapą.

Nie znam się to się wypowiem? po chu?

Dla wiadomości - pod kanapą to może mieć b6 czy b7.

Pierwszej zacytowanej odpowiedzi to nawet nie skomentuje. :facepalm:

100% pewnosci da Ci odczytanie numerów z bloku silnika. Możesz również zerknąć po nr ecu. Jezeli będzie w plastikowej obudowie 8bit to 100% 1z. Jeżeli inaczej, po nr ecu wujek google podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj pod kanapą.

Nie znam się to się wypowiem? po chu?

Dla wiadomości - pod kanapą to może mieć b6 czy b7.

A księciunio czytał mój drugi post? chu* pykne odnośnik żebyś trafi: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/337709-jaki-silnik/?p=4651828

Jeśli nie ma wlepki we wnęce koła, pod kanapą...to gdzie ona ku*wa jest?

Jeśli chodzi o zidentyfikowanie silnika to owszem po wybitym oznaczeniu na bloku, ale wlepka się przydaje żeby sprawdzić czy ktoś przy aucie kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli nie ma wlepki we wnęce koła, pod kanapą...to gdzie ona ku*wa jest?

Poszukaj pod kanapą.

trzeba szukać pod kanapą,

w b5 wlepek nie było pod kanapą, chłopak tylko nasiłuje się, połamie zapinki, znajdzie 2eurocenty i zasmarkną chusteczkę ale napewno nie wlepkę :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma wlepki we wnęce koła, pod kanapą...to gdzie ona ku*wa jest?

Poszukaj pod kanapą.

trzeba szukać pod kanapą,

w b5 wlepek nie było pod kanapą, chłopak tylko nasiłuje się, połamie zapinki, znajdzie 2eurocenty i zasmarkną chusteczkę ale napewno nie wlepkę :grin:

już wszystko jasne mój silnik to 1Z

lecz mam jeszcze jedno pytanie ,,,po kupnie Audi przy przyspieszaniu było słychać delikatny gwizd turbiny

ale teraz od paru dni jest cisza ,,,,,przestała pracować ?

powiedzcie co mam sprawdzić ?\

zauważyłem że przy gazowaniu ponad 2500 obr/min puchnie przewód górny intercoolera

Edytowane przez Jacek31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina pracuje, a że przestała gwizdać, jeśli silnik dobrze ciągnie to nie ma co o tym myśleć, jedne turbawki świszczą inne są ciche.

Co do węża zobacz czy nie masz tam nieszczelności?

A co do silnika 1Z ma turbo wysoko widać je od razu po otwarciu maski, a AFN ma niżej trochę schowane. W ten sposób możesz poznać co masz za motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina pracuje, a że przestała gwizdać, jeśli silnik dobrze ciągnie to nie ma co o tym myśleć, jedne turbawki świszczą inne są ciche.

Co do węża zobacz czy nie masz tam nieszczelności?

A co do silnika 1Z ma turbo wysoko widać je od razu po otwarciu maski, a AFN ma niżej trochę schowane. W ten sposób możesz poznać co masz za motor.

patrzyłem na tą gruszke co steruje turbiną , i czy przy gazowaniu czy na wolnych to nie widać żeby się ruszała ,chyba powinna pracować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak do niedawna myślałem a okazało się że, żeby grucha się ruszała potrzebuje obciążenia, czytaj auto musi jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma ona pracować, ale na postoju nie wytworzysz takiego ciśnienia żeby miała potrzebę ;) pracować :)

no wyprzedziłeś mnie :grin:

Edytowane przez mantix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma ona pracować, ale na postoju nie wytworzysz takiego ciśnienia żeby miała potrzebę ;) pracować :)

no wyprzedziłeś mnie :grin:

jutro dla pewności zdejmę wężyk od tej gruchy i strzykawką zassam powietrze , zobaczę czy wytworzy się podciśnienie (czy nie jest dziurawa membrana ) a przy okazji wymienię wszystkie wężyki podciśnieniowe bo kiepsko wyglądają

Edytowane przez Jacek31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...