Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Audi A4 1.8 -125KM- [Moja pierwsza bestia] :)


maf10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nazywam się Damian i jestem 19letnim maturzystą . Dnia 19 Października 2015r. Nadszedł dzień, który utkwi w mej pamięci na zawsze. Otóż kupiłem sobie pierwsze autko - autko marzeń iż marzyłem o nim od dawna.

Autko kupiłem we Wrocławiu ponoć od osoby prywatnej ( na umowie kupna sprzedaży kobieta, mąż był tylko przy sprzedaży) ALE KTO WIE :)

Podczas powrótu do domu zdołałem zauważyć szum oraz wibracje samochodu przy prędkości większej niż 100 km/h
Spodziewałem się, że to wina krzywych felg bądź opon ewentualnie łożyska no i na wulkanizacji okazało się, że to wina bieżnikowanych opon które już wymieniłem na dobre używki.
Wracając do wad to jeszcze takie pierdoły jak jakieś popalone żarówki czy połamana góra podłokietnika i wytłuczony głośnik od strony kierowcy.

Po zakupie pojechałem do znajomego który pracuje na stacji diagnostycznej i po przetrzepaniu go dokładnie powiedział, że autko jak z salonu . Ustawił jeszcze zbieżność i heja :)
Podopełniałem wszystkie płyny , wyczyściłem go dokładnie i wypachniłem :D (moje oczko w głowie teraz :D )

Jestem fanem grupy VAG i często jeżdżę na różne małe spoty i zloty w okolicach ale też na WIELKĄ IMPREZĘ JAKĄ JEST VAG NYSA !!!
Chciałbym kiedyś wybrać się tam swoim i porobić swoje autko tak aby nie było wiejskiego tuningu lecz skromne Audi cieszące oko.

Czynności które chcę wykonać w niedalekiej przyszłości :

(JESIEŃ / ZIMA 2015/16)
- Założenie instalacji LPG STAG IV (ZROBIONE)
- Wymiana głośników od kierowcy i pasażera (ZROBIONE) zakupione głośniki firmy hertz
- Wymiana radia ori na niefabryczne w celu zrobienia car audio (ZROBIONE)
- Zakup nowego akumulatora (ZROBIONE)
- Wymiana Oleju (ZROBIONE)
- Zakup skrzyni basowej i wzmacniacza. Przeprowadzenie kabli przez cały samochód (ZROBIONE)
- Zakup felg stalowych 15" na zimę (ZROBIONE)
- Zakup nowych opon letnich i sprzedaż starych bieżnikowanych (ZROBIONE)


Póki co tatuś pomaga finansowo w sprawach ważnych, mechanicznych oraz tych, które nie mogą czekać.
Jestem bardzo zadowolony ze swojego samochodu , chcę o niego dbać bardziej niż o dziewczynę :D
Proszę bardzo o pomoc i komentowanie iż jestem zielony w większości sprawach i proszę o doradzanie mi, byłbym bardzo wdzięczny.

TAK SIĘ ZACZĘŁO:
Z dnia 1.11.2015r. Zdjęcia przedstawiają moją A4 i kuzyna BMW e46 które zakupiliśmy w tym samym tygodniu :)

8d6e958b3408f.jpg

01691802e4a88.jpg

22e2fe6fb12b7.jpg

135106034973e.jpg

4043bbc82e5d8.jpg

____________________________________________________________________________________________________________

15.06.2016r.- Skończyłem szkołę, matury najprawdopodobniej zdane, kumpel załatwił mi pracę (wydaje sie przyszłościowa.. :) ) Więc powoli zaczynam już się usamodzielniać i nie być juz zależnym od taty... Zaczynam sam zarabiać na swoje autko :)

Czynności których nie udało mi się wykonać dotychczas oraz te, które chcę wykonać w niedalekiej przyszłości :

(WIOSNA / LATO 2016)

- Umiejscowienie przycisku wzbudzenia wzmacniacza w kokpicie samochodu (ZROBIONE)
- Wymiana żarówek podświetlających rejestracje na biało lub wymiana całkiem lampek LED
- Przyciemnienie szyb tylnych i tylnych bocznych folią firmy 3M LX-05 - przyciemnienie 90% - (ZROBIONE)
- Wymiana lamp przednich na poliftingowe
- Wymiana zestawu filtrów i płynów
- Polerowanie całego samochodu - co o tym sądzicie ?
- Zakup fajnej felgi 17" lub 18" z fajnym rantem
- zakup różnych pierdół do środka - dywaniki gumowe(posiadam welurowe) ; jakieś pokrowce by nie uszkodzić foteli ; ładowarki samochodowe, uchwyty na telefon itp itd)
- Zakup opon zimowych (ale to raczej na jesień problem)
- Zakup nowych, porządnych wycieraczek
- Wymiana licznika FIS
- Montaż halogenów w kratkach zderzaków (niczym jak po fl :) ) - rowniez proszę mi pomoc jakie kupic gdize co i jak :) (z gory dziekuje)
- Wymiana zestawu car audio na lepszy (ZROBIONE)
- Zakup koła dojazdowego i wywalenie wielkiej opony, która mi zajmuje połowę bagażnika.
- Montaż podświetlanej gałki skrzyni biegów

- Pomalowanie zacisków hamulcowych na czerwono - co o tym sądzicie? :)

9cfdcfbe41b01.jpg

3280f904d0d37.jpg

2da0aa676dcbc.jpg
Zrobiłem też grupę na facebooku AUDI A4 B5 POLAND, która zrzeszałaby osoby posiadające ten samochód czy chociażby fanatyków aby pomagać sobie na wzajem w nagłej potrzebie, aby uzyskać szybką odpowiedź na nurtujące pytanie tak więc jeżeli POSIADASZ FACEBOOKA TO ZAPRASZAM GORĄCO : https://www.facebook.com/groups/1530370600586635/?fref=ts
DOŁĄCZ DO GRUPY I POCHWAL SIĘ SWOIM AUTKIEM :)
---------------------------------------------------------------------CIĄG DALSZY NA JESIEŃ/ZIMA 2016/2017------------------------------------------------------

Edytowane przez maf10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwsze auto to fajny furacz, jeśli chodzi o LPG to biorąc pod uwagę, że jesteś przyszłym studentem to jak najbardziej ok. Jeżeli ogarniesz dobrego gazownika to będziesz równie zadowolony jak ja ( 40 tys bez absolutnie żadnej awarii a nie zawsze miała lekko ), spora oszcoszczędność względem benzyny, ale nie wiem jak ten silnik znosi LPG, niech ktos inny sie tutaj wypowie. Powodzenia w modach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz jak najbardziej polecam nieczuc jak ci kasa z portfela ucieka

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz możesz sobie założyć tylko zrób to w jakimś ogarnietym servisie bo jak zrobisz byle jak to autko może więcej jeździć na benzynie niż na gazie bo wiecznie coś nie będzie działało. jezeli chodzi o przyciemnienie szyb to boczne w drzwiach dał byś radę samemu to zrobic ale z tylną w sedanie może być cięzko bo jest duża a i dostep do niej nie jest łatwy dlatego ja u siebie nie robiłem sam tylko oddałem do specjalistów i nie dość że zrobili to w 4 godzinki to nie było żadnych poprawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak to wygląda cenowo ?
I tak samo jeżeli chodzi o głośniki i radio. Jak z ceną aby było solidnie za przyzwoitą cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego krótkiego również doświadczenia powiem, że sam miałem w planach jak Ty nowe głośniki, skrzynie w bagażnik jak kupie a4, ale trafiłem na audi z oryginalnymi głośnikami bose'a razem z subem i szczerze mówiąc byłem bardzo miło zaskoczony bo grają świetnie. Dla porównania samochód z odrobinę wyższej półki cenowej i rocznikowej Peugeot 407, którym nakulałem sporo kilometrów wysiada totalnie. Jeśli lubisz bas to zestaw z subem Ci wystarczy, rozmawiać z pasażerami z tyłu się nie da bo połowy nie słyszą jak masz ustawione na więcej niż połowę ;) Ja bym szukał zadbanej używki, popatrz na forum może ktoś coś ma, od siebie polecam ;) Nie wiem jak dokładniej cenowo to wygląda ale wydaje mi się, że taniej wyjdzie niż jakbyś miał kupować wszystko nowe co chcesz, ale wiadomo jeden używki nie kupi, bo nowe to nowe, zależy od podejścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiesz przez "przyzwoitą cenę" :) Nie myślałeś o oryginalnym radiu? Jeśli chcesz tanie i w miarę dobre to za ok. 200 zł możesz kupić jakiegoś Kenwooda i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sony na USB i kartę jakoś 2 stowki dawałem i jestem zadowolony

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o radio :
Wszystko fajnie ale właśnie nie mam wejścia USB czy jakiegokolwiek innego. a Zależy mi na własnej muzyce (transmitery odpadają bo wg mnie słaba jakość dźwięku szum itp itd).
Gdyby nie to to te radyjko jest bardzo fajne i ładne ale niestety. Do tego ostatnio zauważyłem, że czasami radio gra i nagle ciszej. gra gra i nagle głośniej. ale to bardzo rzadko.

Co do głośników.
Bardzo ładnie fajnie grają, ale ten jeden glosnik od strony kierowcy mam już wydmuchany. przy większym bassie "pierdzi".
Jedni mówią, aby zregenerować. Drudzy, żeby kupić.
Tak, lubie bass i zależy mi też na nim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do audio jeśli byś znalazł sprawny egzemplarz to polecam leciwe już radyjko pioneer deh-7700mp, ma wbudowany 24-bitowy przetwornik dźwięku co sprawia, że muzyka jaką usłyszymy odtwarzaną przez ten egzemplarz ma bardzo głębokie i przyjemne brzmienie, USB nie ma ale odtwarza płyty z mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja :D jestem świeżo po przyciemnieniu szyb z tyłu.
gaziurka włożona, śmiga , jazda za grosze 1,60/litr :D
moim marzeniem było włożyć tube - to włożyłem tubę a dokładnie skrzynię ale przedwczoraj sprzedałem stary słaby wzmacniacz jakiś zmostkowany przez rumunów w szopie i rozglądam się za nowym.
ogólnie jeżdże już pół roku i nie żałuję zakupu ani trochę. :)
Zacząlem prace i zbieram kase i bede inwestował w autko , zamierzam montaż halogenów w zderzakach i wymiana lamp na po FL. w najbliższym czasie.

p.s. proszę o pomoc w związku ze zdjęciami które zamieszczam wyżej, żeby one ładnie wyglądały i nie zajmowały pół strony.. chyba że tak ma byc , prosze o opinię co zrobić.

no i jeszcze mam jedno zapytanie: ostatnio wycieraczka porobiła mi liczne rysy na szybie. jak ją zniwelować? rysy zamieszczone w czerwonym kółku. (poza kółkiem to brud... :D )

6af352981e2b1.jpg

Edytowane przez maf10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje zakupu i niech służy bez awaryjnie. Gaz dobra rzecz jeśli nie chcesz płacić za paliwo razy 3 lub 4 heh. szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...