Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne objawy( wpada pedał i auto samo chamuje)


MikolajNF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam problem z cheblami w moim A4 b5 2000r. Silnik AJM. Opisze dokladnie objawy.

Przy mocniejszym chamowaniu i duzej predkosci czyli gdy trzeba dluzej przytrzymac na chamulcu zeby sie zatrzymac czuc jak delikatnie wpada pedal chamulca(2-3cm tak sadze) i po tym opadnieciu jest nagle "samoczynne" chamowanie az slychac dzwiek jak przy ABS i czuc pod pedalem ze ABS probuje dzialac ale nie jest to tak odczuwalne jak przy naglym chamowaniu z pedalem wcisnietym na max. Dzieje sie tak dosyc czesto ale tylko wtedy gdy dluzej trzymam noge na chamulcu i wtedy delikatne opadanie i auto samo mocno chamuje. Na poczatku sporadycznie teraz juz dosyc czesto.

Zauwazylem tez ze bardzo czesto slychac chyba pompe abs bo jest specyficzny dzwiek pod maska jak przy wlaczeniu sie ABS-u ale slychac to nawet przy delikatnym krotkim chamowaniu. Ten dzwiek pompy slychac bardzo czesto .

Czego to objawy?? Nalezy wymienic pompe abs???? czy moze cos innego?? Mam silnik 1.9 AJM a jak wpisuje nr z pompy w wyszukiwake to wyskakuje mi np 2.5 tdi albo a4 2.0 tfsi. Beda to te same pompy??Moze juz byla zmieniana na inna wlasnie z 2.5 tdi??

Tp jej nr 8e0614111t 0265202401. Pomozcie mi to rozwiazac bo boje sie ze ktoregos dnia zawiada cheble albo tak mi sam woz zachamuje ze ktos wjedzie mi w tyl.

Z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sprawdzić parametry każdego czujnika abs przy kole. Może być tak że któryś z czujników wychwyci inną prędkość niż reszta (prędkości nie będą się pokrywać) i dlatego uważa że następuje poślizg i włącza się abs. Ja sam walczę z tym problemem :) obecnie wyjąłem bezpiecznik pompy abs by jako tako się poruszać. W moim przypadku żadnych błędów w sterowniku abs.

Edytowane przez buszmen241
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade ale to nie chodzi tak bardzo o wlaczajacy sie abs przy chamowaniau tylko o wpadanie pedalu i nastepnie auto samo mocno chamuje az do odpuszczenia chamulca. Po drugie nawet przy minimalnym chamowaniu np na 1 biegu slychac pompe jak sie odzywa ale abs nie wlacza sie i chamuje delikatnie rowno i bez szarpniec abs-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo u siebie. Wymiana plynu, czyszczenie i ustawianie czujnikow abs nie pomoglo. Kombinowalem z pompa abs odpowietrzanie vagiem, reczne tez na nic. Dopiero pomoglo wymiana tylnych pierscieni Absu na tarczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mozliwosc,ze to moga byc tez pierscienie na przodzie??Jak je sprawdzic czy sa do wymiany czy nie?? Nie wiem od czego zaczac zeby nie wpedzic sie w zbedne koszta i daremny trud. Zeby odpowietrzyc to VAG-iem to potrzeba jakiegos fachowca czy zrobi to kazdy kto ma sprzet?? Jak sie je ustawia?? Jestem laikiem wiec niech nie dziwi ilosc pytan :) Jestem ze swietokrzyskiego moze ktos podpowie do kogo sie w tych stronach udac zeby to zrobic. Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu nie ma pierscieni absu (na przegubach są wybite odpiewdnie koronki, mozna je profilaktycznie przeczyscic). Z przodu jedynie sprawdz odleglosc czujnika od koronek.

U mnie pierscienie na TYLNYCH tarczach byly juz wadliwe i w pierwszej kolejnosci na Twoim miejscu sie temu przyjrzal. Zeby nie tworzyc kosztow, narazie postaraj sie wyczyscic te koronki abs (druciakiem, papierem sciernym), zobacz czy nie sa pierscienie pekniete i czy sa proste. Nastepnie ustaw czujniki szczelinomierzem na przerwe 0,6-0,8 mm. Jak to nie pomoze trzeba bedzie dalej kombinowac i ewentualnie zmieniac pierscienie abs na nowe.

Odpowietrzyc pompe Vagiem, nie we wszystkich autach da sie zrobic (czesto ta opcja jest zablokowana). U mnie akurat jest ta mozliwosc, a u Ciebie nie wiem, ale generalnie może to zrobić każdy kto ma sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...