Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nierówno stoi przód wzgledem tyłu


banito

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam a4 b5 Quattro 2.5 tdi.Amorki mam firmy Bilstein a springi Weitec -30 mm.Amorki byly kupione uzywki a springi nowe i kurna przod jest wyżej od tylu i to o jakies 40-50 mm i słabo to wygląda.Przyczyna moga byc słabe juz amorki tylne czy to poprostu jakas przypadłosc quattro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kolego a4 b7 i tez mi przód stoi sporo wyzej od tylu. wiec chyba to standart w audi. Bede zmienial zawieszenie na s line i zobacze czy sie cos poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby wytoczyc podkładki ok 25mm grubosci i podłozyc pod sprezyne?chyba to by w niczym nie przeszkadzało co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no nie wiem kolego akurat tego :) ale wtedy bys musial podniesc tyl o 2,5 centa, ja bym wolal raczej na przód niższe sprezyny dac. Bo z podkładka bedzie wysoko stal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo chcialbym przod obnizac bo dzieciatko mi sie urodzi wiec to raczej odpada.Moze poprostu zmienie springi na jakies wyzsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Springi dobrze dobrane bo dany silnik?

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie podłożone mam dystanse pod gniazdo amorka z tyłu bo mi dobijało przy załadowanym aucie i spręzyny od avanta z silnikiem diesla ale za dużo się autko niestety nie podniosło ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę się - u mnie w B6, na zawiasie s-line, też jest kicha.. Przód "wysoko", a tył ok 0,5-1cm nad bieżnikiem opony.

I bardzo reaguje na załadowany bagażnik - wystarczy ponad 70kg i już się opona chowa,

Więc zrzucę to na zmęczone sprężyny :facepalm:

I aktualnie myślę nad wymianą samych 4-ech springów na Eibach -30mm, ale zastanawiam się czy to coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę się - u mnie w B6, na zawiasie s-line, też jest kicha.. Przód "wysoko", a tył ok 0,5-1cm nad bieżnikiem opony.

I bardzo reaguje na załadowany bagażnik - wystarczy ponad 70kg i już się opona chowa,

Więc zrzucę to na zmęczone sprężyny :facepalm:

I aktualnie myślę nad wymianą samych 4-ech springów na Eibach -30mm, ale zastanawiam się czy to coś pomoże.

A moze amory juz slabe?

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badałem amorki 2-3 miesiące temu..

Przód 75-80%
Tył 70-78%

Więc nie uważam ich za słabe..

Ale też to oryginały mające 11lat! - to może badanie g*wniane?! :kwasny::huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Grz3si3k ja mam u siebie springi weitec -30 i mam ten własnie problem ze buda jest jakis 1 cm nad bierznikiem opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu.. to co?
Rozwiązaniem "wyrównania" samochodu jest tylko gwint?

Bo ja bym chciał jeszcze trochę niżej niż S-Line.. Ale też w celu wyrównania przestrzeni nad kołem z przodu i z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie kupuje sie spingow po rowno na przod/tyl np -30/-30 bo wlasnie w audi takie cyrki potrafia wychodzic

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumowe podkładki pod sprężyny - są na necie (około 10-15zł sztuka, a wysokość 23mm) i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sprawa nie jest taka prosta z gumami w sprezyny.U mnie spreżyny sa tak grube i tak mocno nawiniete ze nie jestem w stanie wcisnac gumy miedzy zwoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś, nic nie wciskasz między zwoje, bo to osłabia sprężyne i może pęknąć. Wkładasz podkładkę POD sprężynę na tej zasadzie co na tym zdjęciu http://img34.staticclassifieds.com/images_tablicapl/240683427_1_644x461_guma-podwyzszajaca-pod-sprezyne-bardzo-wytrzymala-pultusk.jpg

W a4 akurat wygląda to trochę inaczej, bo sprężyna nie jest oddzielnie, ale zasada ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahaa juz wiem co i jak.Posiedze i poszukam na alledrogo tych gum i mam nadzieje ze cos pomoga.

Dzieki wielkie za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam mają takie pasujące do naszych, ale nie są dedykowane do audi tylko do jakiegoś VW dostawczaka chyba, więc szukaj po VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...