Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AAH] Wycięcie katalizatora


cineq

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli wstawisz tłumik przelotowy (koszt ok. 200 razem z zamontowaniem) to będzie ok. Zużyty katalizator oczywiście możesz sprzedać w skupie złomu. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , ja nie zastosowałem zadnego tłumika przelotowego i wydech troche pierdzi od 2,5 tys obr. Bede musiał pomysleć o takich tłumikach. NIewiem czy u ciebei jest jeden katalizator , ale jeśli dwa , to lepiej nie zostawiać jednego .

Jak dobrać taki tłumik przelotowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie seryjnie katalizator byl jeden. Auto kupilem z juz wycietym katem i wspawana zwykla rurka. Bylo glosno, wiec wybralem sie do tlumikarza, ktory dobral mi tlumik przelotowy (to sa jakies uniwersalne tlumiki). Po wymianie auto chodzi ciszej, a dodatkowo lepiej sie zbiera z dolnych obrotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem dziś tłumiki przelotowe. Wyciszyło autko, w suemi chodzi teraz ładnie . Teraz szukam co brzęczy w okolicach prawego kolektora wydechowego. Wszystko obadaliśmy i nic luźnego niema . Podejrzenia padły na sondę , że wnętrze sondy sie obluzowało i tak drży. Na kompie sonda niby działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Coprawda ja mam audi 1.6 ale kilka dni temu zamontowałem tłumik przelotowy w zamian za katalizator. Oczywiście kilka miesięcy jeździłem z pustą puszką po katalizatorze i również dźwięk silnika był okropny tzn i pierdział i pracował jak polonez. Ale teraz jest super tzn. dźwięk taki jak przy działaniu katalizatora. Autko chodzi bardzo cicho. Ja taki tłumik w obudowie katalizatora znalazłem na allegro za 50 PLN. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

Wymieniłem kata na zwykły tłumik,pasuje bodajrze od ducato i wszystko jest ok.Cicho,spokojnie i jakby dynamika sie nieco poprawiła.

Niestety koszt wszystkiego razem z łącznikiem 300zł.ale zawsze to mniej niż kat.

Dzięki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...