Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Termostat czy czujnik

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć. Zaobserwowałem dziwne zachowanie wskaźnika temperatury. Bywa, że wskazówka pokazuje przez 40 km minimalnie ponad 50 stopni, następnie wskakuje od razu na 90 po czym zdarza się, że na kilka sekund spada do 50 stopni i wraca do 90. Czasami od początku, po nagrzaniu zatrzymuje się na ok 70, rośnie gwałtownie do 90, spada na kilka sekund i znów szybko rośnie do 90. Termostat czy czujnik?

Opublikowano

Tutaj wstawiałby czujnik ale niech ktoś potwierdzi , a co mówi vcds

Opublikowano

Na 90% czujnik temp.

Opublikowano

Mi z kolei dochodzi do 90 stopni ale na zdarza sie, że w trasie spada minimalnie by po jakimś czasie znów podejść do góry.

Na VCDS'ie w Silniku grup 007 nie pokazuje nic.

Opublikowano
  • Autor

Tutaj wstawiałby czujnik ale niech ktoś potwierdzi , a co mówi vcds

otóż nie mam vcdsa, miałem mechanika uprzedzić, że przyjadę, aby przygotował termostat, ale tak się zastanawiam, że to wcale termostat nie musi być. Nie chcę wymieniać niepotrzebnie termostatu. :)

Edytowane przez easymoonrider

Opublikowano

Na 98% czujnik G62. Z tego co koledzy na forum piszą sprawdza sie jedynie OEM.

Opublikowano

Mi z kolei dochodzi do 90 stopni ale na zdarza sie, że w trasie spada minimalnie by po jakimś czasie znów podejść do góry.

Na VCDS'ie w Silniku grup 007 nie pokazuje nic.

u ciebie to termostat

Opublikowano

Mi z kolei dochodzi do 90 stopni ale na zdarza sie, że w trasie spada minimalnie by po jakimś czasie znów podejść do góry.

Na VCDS'ie w Silniku grup 007 nie pokazuje nic.

u ciebie to termostat

Jesteś pewien? Można to jeszcze jakos potwierdzić w VCDSie?

Opublikowano

Mi z kolei dochodzi do 90 stopni ale na zdarza sie, że w trasie spada minimalnie by po jakimś czasie znów podejść do góry.

Na VCDS'ie w Silniku grup 007 nie pokazuje nic.

u ciebie to termostat

Jesteś pewien? Można to jeszcze jakos potwierdzić w VCDSie?

można.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/11318-diagnostyka-silnikow-tdi-logowanie/

Opublikowano

Mi z kolei dochodzi do 90 stopni ale na zdarza sie, że w trasie spada minimalnie by po jakimś czasie znów podejść do góry.

Na VCDS'ie w Silniku grup 007 nie pokazuje nic.

u ciebie to termostat

Jesteś pewien? Można to jeszcze jakos potwierdzić w VCDSie?

można.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/11318-diagnostyka-silnikow-tdi-logowanie/

Dziękuję za link.

NIestety - tak jak pisałem wyżej, nie mogę znaleźć temperatury w grupie Silnik. We wskaźnikach normalnie znajduję w 003.

Opublikowano

Mi z kolei dochodzi do 90 stopni ale na zdarza sie, że w trasie spada minimalnie by po jakimś czasie znów podejść do góry.

Na VCDS'ie w Silniku grup 007 nie pokazuje nic.

u ciebie to termostat

Jesteś pewien? Można to jeszcze jakos potwierdzić w VCDSie?

Masz blisko autostradę , zjedź na nią ze włączonym nawiewiem i miej na liczniku 140 km/h lub więcej i puść nogę z gazu zaobserwuj czy temp. Opada czy stoi .

Można też na postoju :

90st i z włączonym nawiewiem i obserwuj czy opada wskażnik czy trzyma 90st (tutaj akurat działa jak jest mróz czy zima)

Jeżeli jest tak jak opisałem to termostat , jeżeli inaczej i trzyma 90st to nie szukaj dziurki

Opublikowano

Co za patenty Jeśli mechanik aby zdiagnozować termostat miał by jechać na autostradę to poszedł by z torbami ? Odpalasz silnik i kontrolujesz ręką temp przewodów chłodnicy, przewody powinno być dopiero ciepłe gdy silnik złapie 90C jeśli robią się ciepłe odrazę termostat jest uwalony.

Jeśli vag łapie błąd g62 czujnik do wymiany,jeśli występują nagle skoki temp czujnik uwalony. Koszt orientuje czujnika ok 110zl wymiana jakieś 5min wiec co tu kombinować.

Edytowane przez lukaszooo

Opublikowano
  • Autor

u mnie komputer pokazał, że to czujnik. Zobaczymy po wymianie.


Czujnik był sprawcą całej sytuacji. Po wymianie czujnika wszystko jest w porządku.

Edytowane przez easymoonrider

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

To co, kupować oryginał czy Wahler'a? ORI 474 zł

Opublikowano

W 1.8 z tego co pamiętam jest cały z obudowa i dlatego taka cena. W tdi jest sam termostat.

Opublikowano

To co, kupować oryginał czy Wahler'a? ORI 474 zł

W 1.8T bardzo często przyczyną niedogrzewania silnika, nie jest sam termostat tyko uszkodzony oring,wiele osób to potwierdziło. Był dawno temu nawet temat właśnie o tej przypadłości termostatów w 1.8T. U mnie oring w ogóle wcięło, po założeniu drugiego problem znikł. :wink:

da0c0ce70bb77.jpg

Temat w którym był poruszony problem:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/171736-b6-avj-termostat-czy-cos-innego-2-post-od-dolu/?hl=%2Btermostat+%2Bczy+%2Bco%B6+%2Binnego

Opublikowano

Bromchit, masz nr tego? Jaki kupić, gdzie?

Opublikowano

Bromchit, masz nr tego? Jaki kupić, gdzie?

Nie wiem o co pytasz.

Opublikowano

Bromchit, masz nr tego? Jaki kupić, gdzie?

Nie wiem o co pytasz.

O oring - jakiś wymiar, numer czy coś

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.