Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaślepienie EGR krok po kroku


keicam217

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki kłopot, że leci mi z zaworu EGR. Byłem u zaprzyjaźnionego mechanika, który wyczyścił specjalnym preparatem EGR wewnątrz i z zewnątrz. Po 3 tygodniach z EGR-a znów leci, a po odkręceniu tej grubej rury, ukazuje się znowu nagar. Wyczytałem, że czyści się kolektor ssący i zaślepia EGR. Czy możecie napisać krok po kroku co i jak zrobić, żeby było dobrze? tzn. jakie zaślepki kupić i ile, co wyczyścić itp. nie znalazłem konkretnej informacji na ten temat, bo jeśli na jakimś forum rozpoczyna się rozmowa o zaślepieniu egr, to zaraz pojawia się fanatyk z green peace i rozpoczyna się kłótnia daleko idąca od tematu. Silnik to AJM.

Z góry dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie też bym się tego dowiedział. Pewnie narazimy się niektórym forumowiczom, którzy stwierdzą, że temat wałkowany był kilka razy i trzeba dobrze poszukać. W wątkach można jednak zaobserwować to o czym pisze keicam217.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ostrzezenia bo kolega zakladal temat o silnik AJM czyli PD sam mam w pasku ten silnik a ATJ byl po lifcie czyli 2000r i tam juz problem po zaslepieniu egr wiec sam z ciekawosci bym sie dowiedzial czy w A4 131ps r2000 po zaslepieniu nie wystapi taki problem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj temat, może coś znajdziesz dla siebie http://a4-klub.pl/index.php?/topic/234468-jak-zaslepic-egr-w-19-tdi/

przy AJM masz chyba klapę gaszącą, bez niej telepnie silnikiem przy gaszeniu

do całkowitego wywalenia zaworu wystarczą dwie zaślepki z uszczelką na ssący i wydechowy plus nit czy śruba m6 na wężyk podciśnieniowy

Edytowane przez Trzesio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w temacie jak przeszukasz to znajdziesz sposob. Nowe uszczelki i zanitowane dziurki pod grzybkiem. Spokoj do konca swiata i klapa gaszaca chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...