Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zmiana skrzyni a4 b7


zelek2012

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Podczas przyspiesznia wyje mi skrzynia, bede zabierał się do wymiany. mam skrzynie 5 biegowa, szukajac skrzyni dużo znalazłem 6 biegowych. Teraz pytanie moje brzmi czy do swojego auta mogę włożyć normalnie 6 skrzynie ? czy taka wymiana bedzie wiązała się z jakimiś przeróbkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne przeguby/polosie

kaseta/lewarek biegow
skrzynie 6 maja tez chlodniczki oleju
inny rozrusznik
sprzeglo​​​​/kolo zamachowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 5 na 6 przeguby ,półosie i kaseta zmiany biegów zostają,potrzebna skrzynia(najlepiej jak w komplecie są drążki wybierania biegów, dystans między skrzynię a silnik,rozrusznik ,dwumasa ze sprzęgłem 240mm,co do chłodniczki oleju to nie mam czegoś takiego ,a już napewno nie chłodzi oleju w skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 bieg nie jest jakimś super nadbiegiem, więc będa krótsze przełożenia na innych biegach przez co silnik będzie miał tylko lżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 bieg nie jest jakimś super nadbiegiem, więc będa krótsze przełożenia na innych biegach przez co silnik będzie miał tylko lżej

To prawda lecz obroty przy wyższych prędkościach znacznie niższe na 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sasza zależy jaką skrzynię założysz,ja mam od brd i na 6 biegu przy 3000obr mam 180km/h, na trasę idealna ,do codziennego użytku możesz jeździć jak 5 biegową,w poprzedniej gba przy 3000 miałem 160km/h więc nie wielka różnica jak ktoś ma długą skrzynię 5 biegową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz 6 biegów do miasta to zapomnij. jedynka jest tak krótka że szkoda gadać. W mieście to męczarnia wachlować caly czas biegami. Jeśli trasa to szósteczka jak najbadziej wskazana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz 6 HCK ,dobra jest do miasta i w trasę,fakt krótkie 6 sporo trzeba wachlować ,a i w trasie szału nie ma,różnica ok 10-15 km wiecej przy tych samych obrotach niż na 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...