Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Stuki w silniku, słyszalne na biegu jałowym


Naza one

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku dni słysz dziwne dzwieki jak by zawory stukały czasem to słychac czasem nie najczesciej po dynamicznej jezdzie co to moze byc szklanka na zaworze czy ktoras panewka mechanik powiedział ze to pewnie szklanka ale nie daje mi to spokoju a stukanie słychac i na zimnym silniku i na ciepłym najczesciej na zimnym bo na cieplym momentami przestaje?[br]Dopisany: 11 Listopad 2008, 13:13_________________________________________________Hej ludzie co to nikt nie wie o co chodzi?

dzisiaj zauwazyłem ze jak odpale moja niunie to jest cisz a po 15 moze 20 sek zaczyna stukac ale czasem jak obruce kierą do oporu i obroty spadna to na chwile przestaje ale wraca napiszcie co kolwiek gdzie szukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to bardzo słychać to stukanie?? wczesniej tego nie miałeś czy od poczatku jak masz auto tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kolegi przy podobnych objawach stukania okazało się że to smok na pompie był przytkany i słabo podawało ciśnienie oleju na szklanki zaworów,a przedtem wyremontował całą głowicę.Sprawdź ciśnienie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto też w takim przypadku sprawdzić drożność odmy a zwłaszcza zaworu regulacji ciśnienia skrzyni korbowej czyli tego czarnego dysku na pokrywie zaworów, przytkana odma często powoduje stuki podobne do stukania szklanek a dodatkowo olej jest wypychany wszystkimi słabymi punktami w jego uszczelnieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiedy zmieniales olej? puka caly czas czy tylko przy obciazeniu silnika?

na moje oko mas cos z cisnieniem oleju... jesli mialbys gdzies za duzy luz to pukaloby caly czas lub tylko na zimnym silniku... albo w momencie dodania gazu...

podjedz do porzadnego warsztatu to sprawdza Ci cisniene w ukladzie olejenia. a jesli okaze sie ze jest ok to mozesz miec przypchany jakis kanal smarowania np na walku rozrzadu.

jestes w stanie okreslic skad dochodza te stuki? gora czy dol silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym własnie poroblem bo od tego wszystkiego juz wszedzie słysze te stuki ale najbardziej u góy z tylu silnika tam słychac to najbardziej!!!

bo 4 cyl najszybciej sie zuzywa... zmierz cisnienie smarowania-jak bedzie ok to pewnie wina tkwi w popychaczu... ile masz nalatane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś to rozwinąć ? :)

tak to juz bywa w silnikach R4 ze 4 cyl najszybciej sie zuzywa... traci szczelnosc, szybciej siadaja pierscienie na tym garze, czesto przedmuchy na uszczelce glowicy sa miedzy 4 a 3... jesli chodzi o zawory to nie ma reguly...

niby 150 tys ale z 100 tys trzeba dodac dla pewnosci:)

przy okazji sprawdz jeszcze kompresje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zauwazyłem ze jak odpale moja niunie to jest cisz a po 15 moze 20 sek zaczyna stukac ale czasem jak obruce kierą do oporu i obroty spadna to na chwile przestaje ale wraca napiszcie co kolwiek gdzie szukac?
jaka byla pryzcyzna tego stukania mam podobny problem i nie wiem co to moze byc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowe Podepne sie do tematu A kolega powiedział by czy w filtrze powietrza słychac takie bum bum lub cykanie??? Przyłuz głowe i posłuchaj przy filtrze powietrza jesli sa objawy bum bum i cykania to masz na 4 cylindrze szkalnki juz wytarte!!! Ja to miałem w sojim motorku wymnieniłem wysztkie i jak jeka odja koszt to 130 zł:) Wiec niewielki ale trzeba rozrzad rozpinac niestety!!! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...