Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Charczący subwoofer


lukaszwidz3

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Mam problem a mianowicie podłaćzyłem głośnik JBL gt5 12 teoretycznie 275 rms pod wzmacniacz renegade o mocy 250w rms.

Wszystko gra do momentu aż nie podgłośnię na radiu dźwięku na tyle żeby zaczął charczeć przód po przekroczeniu pewnej linii subwoofer zaczyna charczeć i zamiast wydawać bas po prostu lekko podryguje :)

Podmieniałem radio problem ten sam ;/

Ma ktoś jakieś pomysły czego się można czepić.

Ps: kable bodajże 16 mm ale nie jakieś pejingi czy inne wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a nie masz gaina za bardzo rozkręconego?

Bo z tego co piszesz to sub do pewnej głośności gra normalnie, aż w pewnym momencie zaczyna świrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie powiedzmy że radio ma vol do max 50 to przy 33 gra normalnie lekko pocharkując lecz po przekroczeniu tej granicy tak jakby go odcinało czy tak ma być?

I najbardziej mnie denerwuje to charczenie sub niby gra ale tak jakby odbierał wysokie tony i to one charczą no tak to mogę opisać :)


Na wzmaku mam 4 porkrętła bass level , sub sonic, low bass oraz level jak ustawić poprawnie wzmak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie podrzucę fotę po 17 jak wrócę z pracy:)


Hej

Poniżej link do zdjęć wzmacniacza.

Idąc od lewej pokrętła:

bass EQ

Sub Sonic

Low Pass

Input level

http://www.ahifi.cz/zesilovac-renegade-ren850s.html

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zdj twojego zeby sprawdzic jak masz ustawioby. W radiu masz ustaiwnie bass sub czy ogolnie bass dla wszyskirch glosnikow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wzmak przyciołem do min czyli wszystko skręciłem w radio nie mam zbyt rozbudowanych funkcji ale jeżeli ustawiam bas w głośniku to dla całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z auta odpiąłem radio czyli ustawienia wróciły do podstawowych, wyjąłem sub z zabudowy podkręciłem głośność na radio tak by głośniki na przodzie czysto chodziły. Wzmak skręcony do zera i co subwoofer lekko drga ale słyszalne jest od czasu do czasu charczenie trzeszczenie, wraz z podkręcaniem wzmaka charczenie staje się głśniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to uwalony glosnik (cewka) dla pewnosci podlacz glosnik na krotko nie przez wzmacniacz jak bedzie tak samo to masz odp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem i nie charczy słychać głos bez większego basu ale to tylko dla tego moim zdaniem że nie chodzi pod dużą mocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz podlacz pod jakis wzmak znajomego czy kogos? Ewentualnie jakis inny glosnik pod twoj wzmak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ze wzmak może być w takim razie pierdzielnięty ;/ No nic będe szukał kogoś u kogo mógłbym podłączyć głośnik :)


a jeżeli podłącze pod wzmak głośnik o małej mocy jt. 50 wat to jeżeli jest sperdzielone coś w zmacniaczu też powinno charczeć ?


za chwilę dodam link z nagrania tego parcha :D


poniżej link:

Z góry dzięki za zainteresowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mozesz podlaczyc bez problemu slabszy glosnik. Po obejrzeniu filmiku nadal mysle ze to glosnik. Ale jak nie podlaczycsz go pod inny wzmak albo inny glosnik pod swoj to nie bedzie wiadomo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem inny głośniki słabiutki bo ok 45 wat ale do momentu jak go nie wyrucało z orbit to nie charczał i trzaskał podłączyłem również i subwoofer bezpośrednio pod radio i terz nie trzaskała ale faktycznie membrana się nie wychylała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dobre słyszę ze twój wzmak pcha całe pasmo w subwofer ? Jesli tak ro glosnik jest szmelc. Typowy głośnik stosowany w ca do suba ma pasmo przenoszenia dostosowane do niskich tonów(twój glosnik bodajże 23-450Hz) ja popchniesz mu średnie i wysokie pasma to cewka sie przegrzewa.

Edytowane przez Bartollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...