Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze sterowaniem lusterka


Jaro959

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam problem z prawym lusterkiem zewnętrznym. Nie działa mi sterowanie góra dół. Na boki działa jak należy. Jak spróbuję przesunąć w górę lub w dół wtedy całkiem się zawiesza (boki przestają działać). Jak zgaszę silnik i odpalę jeszcze raz to znowu działa tylko na boki.

audi a4 b6 sedan lusterka sterowane elektrycznie z pamięcią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha. a możesz coś więcej podpowiedzieć? :)

jak to naprawić/wymienić i która to część dokładnie? Jeszcze tego nie rozbierałem.

Edytowane przez Jaro959
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha. a możesz coś więcej podpowiedzieć? :)

jak to naprawić/wymienić i która to część dokładnie? Jeszcze tego nie rozbierałem.

Ja tak miałem, że prawego lusterka mi nie sterował w lewo i prawo, tylko w górę i dół. Był błąd lusterka na VAG. Kable w drzwiach były całe, więc podmieniłem sterownik (po ściągnięciu tapicerki) i podmieniłem na inny. Pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


więc podmieniłem sterownik (po ściągnięciu tapicerki) i podmieniłem na inny.

Czy podmieniałeś sterownik na dokładnie taki sam znaczy ten sam numer i literka ?? Czy literka może być inna ?? I czy z b7 też podejdzie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dokładnie taki sam. Literka może być inna, tylko sprawdź, czy masz LOW, czy HIGH i wówczas musisz go zaadoptować. Nie wiem, czy może być z B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, na VAG'u pokazuje błąd lusterka. numeru nie pamiętam. Zaczyna się chyba na 13xx dwóch ostatni cyfr nie pamiętam niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka ma z pamięcią czyli nie może sobie dowolnego sterownika kupić...

Czy ten błąd to coś w rodzaju 01332 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dokładnie taki sam. Literka może być inna, tylko sprawdź, czy masz LOW, czy HIGH i wówczas musisz go zaadoptować. Nie wiem, czy może być z B7.

A masz może gdzieś numer części?

to wygląda mniej więcej tak?: http://allegro.pl/audi-a4-a5-q5-sterownik-modul-drzwi-8k0959795f-i5735056376.html

możesz podpowiedzieć w której części boczka to jest umieszczone żebym wiedział czego szukać i gdzie szukać jak zdejmę boczek.

Lusterka ma z pamięcią czyli nie może sobie dowolnego sterownika kupić...

Czy ten błąd to coś w rodzaju 01332 ??

nie jestem pewien ale możliwe że było 1338 albo tak jak piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz może gdzieś numer części?

to wygląda mniej więcej tak?: AUDI A4 A5 Q5 STEROWNIK MODUĹ DRZWI 8K0959795F (5735056376) - Allegro.pl - WiÄcej niĹź aukcje.

możesz podpowiedzieć w której części boczka to jest umieszczone żebym wiedział czego szukać i gdzie szukać jak zdejmę boczek.

To z aukcji to nie to. Moduł jest razem z silniczkiem do podnoszenai szyby. Jak ściągniesz tapicerke to od razu go widac.

Zdjęcie poglądowe.

http://images45.fotosik.pl/1423/4801c94bc0a2171fgen.jpg

Edytowane przez Gregorski3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za pomoc. Myślę że najlepiej będzie jak najpierw sprawdzę numer części a później będę szukał. Gorzej będzie jak przyczyna okaże się inna :)

Edytowane przez Jaro959
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytaj i rozszyfruj błąd, a się dowiesz przyczyny.

Błąd nr 1370 najprawdopodobniej. Znalazłem karteczkę z taką cyferką w portfelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy możecie zerknąć na mój problem. Opisany w innym temacie ale kilka razy go aktualizowałem i nikt tam nie zagląda.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/337741-zamek-centralny-nie-otwiera-jednych-drzwi/page-1#entry4651971

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2015 o 19:26, Jaro959 napisał:

Witam wszystkich,

Mam problem z prawym lusterkiem zewnętrznym. Nie działa mi sterowanie góra dół. Na boki działa jak należy. Jak spróbuję przesunąć w górę lub w dół wtedy całkiem się zawiesza (boki przestają działać). Jak zgaszę silnik i odpalę jeszcze raz to znowu działa tylko na boki.

audi a4 b6 sedan lusterka sterowane elektrycznie z pamięcią.

Witam.

 

Odgrzeje temat. Problem identyczny. Działa prawo góra,  A po proble w innym kierunku zawiesza się . Czy sterownik pomógł wymiana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś rozwiązanie tego problemu ?

Vag pokazuje

00939 mirror adjust motor v149

Net milczy 

Wiazka w drzwiach ok. 

Sterowniki drzwi wymienione 2 szt. Używki.  I jedna szt z nr G czyli najnowszy model też uzywka. Lusterko sprawne tzn silniczek pod zasilaczem działa. 

Objaw. Działa w prawo i górę. Po próbie w inną stronę zwiecha całości 

Przejście od sterownika do lusterka ok.  Zostaje chyba tylko pech i 3 sztuki sterowników uszkodzone ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...