Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy będą pasować do a4 b6


Patryk41

Rekomendowane odpowiedzi

Czy felgi o oznaczeniu 6.5Jx15H2ET50 opony 215/55 16, będą pasowały do a4 b6 1.9tdi 130km 2002r. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są felgi 16 :) juz sa na nich opony 205/55 16 ale są łyse i bede chcial zalozyc 215/55 16 rozstaw srób pasuje tylko czy et bedzie pasowało ?

Sorry alepopełniłem błąd . Powinno byc 16H

Jakie et mają orginalne 16 do a4 b6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą pasowały. Na tej feldze (pomijam już nietypowy rozmiar) źle będzie jeździło się na 215/55r16. Pakuj jak coś 205/55/16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu źle? Ale będą ładnie wyglądały nie będą schowane albo wysunięte za bardzo?

Czemu źle? Ale będą ładnie wyglądały nie będą schowane albo wysunięte za bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Będą dość mocno schowane. Z pewnością lepiej wyglądającym ET w tym przypadku byłoby coś około 25, jednak zimą to akurat ma minusy.

2. Opona jest zbyt szeroka na tą felgę( oczywiście według katalogu jest dopuszczalna) przez co samochód nie będzie pewnie zachowywał się na drodze. Znam to z autopsji.

Edytowane przez tomasz102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te są et 50 a jakie et mają orginalne 16 od audi ? Nie chce zeby to brzydko wyglądało :/

Na zime i tak mam stalówki 195/65 15 takze alusy aby na lato :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy o które pytasz. Zwykle było to et42, jednak na tym et samochód nie wyróżnia się z tłumu i wygląda przeciętnie (w przypadku et50 już kiepsko). Jeżeli chcesz szerokość felgi 6,5 to weź opony 205 oraz jeżeli ma być to na lato to ET około 18. Na 215 to już minimum 7 oraz ET około 24. Jeżeli nie znajdziesz nic sensownego a będzie Ci się podobał wzór z większym ET to zawsze można dać dystansy. Komplet na 4 koła + śruby to kosz około 250-300 zł.

Edytowane przez tomasz102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a jak założę felgi z et 18 to nie będzie obcierała opona o rant błotnika??? Zawieszenie orginalne czyli niskie :D

Nigdy nie miałem z tym styczności dlatego wole dopyta bo nie chce potem mieć problemu z poobcieranymi rantami błotników :) ale wiadomo im bardziej felga wysunięta tym lepiej się prezentuje i felga i samochód :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze te et 18 to taki max zeby nic nie obcieralo o ranty nadkoli na nierownosciach? Dodam ze często są 4 osoby na pokładzie i najbardziej boje się o tył :)

Edytowane przez Patryk41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyle będzie więcej zapasu niż na przodzie, więc bez obaw. Oczywiście patrz na szerokość felgi przy doborze ET (czyli tak jak napisałem). U siebie mam szerzej na tyle o 5mm i to w b5 i przy zawieszeniu -35mm i nic nie obciera.

Edytowane przez tomasz102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zauważyłem że z tyłu tak jakby koła są bardziej schowane. A przykładowo tak z czystej ciekawości można założyć dystanse aby na tył? żeby tył wglądał podobnie jak przód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można. Zwykle daje się 5mm żeby odległość do rantu błotnika była podobna jak na przodzie. W Twoim przypadku musisz najpierw kupić felgi, założyć opony, a później dopiero dawać ewentualnie dystanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czy felgi 17" 6.5J ET39 z oponami 225/45/R17 podejdą do A4 B6 1.8T z zawieszeniem Sline? Spodobały mi się koła z VW i mają właśnie takie parametry. Czy szerokość felgi 6.5 to nie za mało? I jak to będzie wyglądać z ET39?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie się gorzej jeździło niż na 195/65/15. Samochód będzie pływał po drodze i nie wspomnę już o wyglądzie.

Szerokość felgi musi być minimum 7.5 żeby założyć oponę 225.

Pasować będzie, ale jak już napisałem zdecydowanie odradzam zakładanie takich opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Dokładnie o tych kołach myślałem http://allegro.pl/alufelgi-felgi-aluminiowe-17-orginalne-vw-z-oponam-i5820977490.html

Podobno oryginalne VW i opony już takie były założone na nich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...