Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 Avant 1997, gdzie jest przekaźnik tylnej wycieraczki?


Winger

Rekomendowane odpowiedzi

Bry,

Nie jestem w stanie zlokalizować przekaźnika tylnej wycieraczki. Ani 377, ani 11, ani 99, niczego takiego pod kierownicą nie mam, jest 229 ale to od przednich:

20151123_181344.jpg

Sprawdzałem również pod tylną kanapą i nie ma tam niczego poza wiązkami. Przegrzebałem google i fora - nie mogę dojść gdzie i czego szukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, 204 są prostymi włącznikami, a przekaźnik tylnej wycieraczki ma zdaje się więcej funkcji (choćby uruchamianie wycieraczki po użyciu spryskiwacza itp).

Ale żeby nie było, zamieniłem te 204 miejscami i wycieraczka dalej stoi. Silnik OK, spryskiwacz działa, bezpiecznik OK. Tylko ten przekaźnik muszę zlokalizować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ori każdy przekaźnik ma inny numer . Nawet jeśli mają takie same styki.

A działa tylna wycieraczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, nie działa. Dlatego też tego przekaźnika szukam. No przecież gdzieś musi być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki opis znalazłem ➡100 % padl przekaźnik wycieraczek nr 377 znajduje sie w dolnej konsoli pod kierownica. wystarczy ze go wyjmiesz i przeczyscisz styki a bedzie zdrowy jak rybka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, z całym szacunkiem, ale czy czytałeś w ogóle co pisałem w pierwszym poście, albo widziałeś zdjęcie które wrzuciłem?

Nie ma żadnego przekaźnika 377 u mnie. Gdyby to było takie proste, nie tworzyłbym nowego wątku. Wiem o przekaźniku 377, wiem o przekaźnikach 11 / 99 w starszych modelach, wiem że niektórzy mają pod kanapą z tyłu.

Ale u mnie tak nie jest. Dlatego podjąłem decyzję by wątek założyć - bo nie mogę dojść co jest rane, mimo przewertowania naprawdę wielu źródeł informacji.

EDIT: naprawdę doceniam chęć pomocy, ale opisałem sytuację wyraźnie w pierwszej wiadomości i nie pojmuję sugerowania mi czegoś, czego już wyraźnie próbowałem.

Edytowane przez Winger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. odświeżam temat, mam identyczny problem co kolega wyżej, mam takie same przekaźniki jak on i nigdzie nie mogę znaleść przekaźnika tylnej wycieraczki, niech ktoś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno ale elektronika tylnej wycieraczki jest cała w "silniku" tejże wycieraczki DSC_0019.thumb.JPG.8534d7e074fd7948387a77e17278ad18.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bezpośrednią przyczyną nie działania lub "wariowania" tylnej wycieraczki są zaśniedziałe(zużyte) styki i tarcza 

DSC_0018.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...