Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o wycenę szkody - prosta kalkulacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

sprawa jest bardzo prosta i klarowna.

Jakiś skur**** porysował mi samochód gwoździem czy czymś takim. Nie będę rozpisywał się element po elemencie co jest do lakierowania.

Więc napiszę krótko - wszystko po za maską i klapą bagażnika oraz dachem jest porysowane.

Z grubsza - bardzo proszę o szybką wycenę - będę zobowiązany.

Jeb*** nawet nie oszczędził klapki wlewu paliwa i lewego lusterka...

Samochód to A4 B7 Avant z 2005 jeśli to istotne.

Z góry dziekuję i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


sprawa jest bardzo prosta i klarowna.
Wbrew pozorom tak nie jest. Nie napisałeś czy masz AC, ani gdzie chcesz lakierować auto. Nie napisałeś, czy zderzaki i inne elementy plastikowe również masz porysowane. Tak więc z prostej i klarownej kalkulacji robi się wróżenie z fusów, a fusy po mojej kawie mówią, że w profesjonalnej lakierni wręczą Ci rachunek na kwotę powyżej 3 tyś, zaś pan Janusz ze stodoły za rogiem zadowoli się jednym tyś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastiki są okej, generalnie uszkodzone są wszystkie elementy metalowe + jedna lampa ale tego nie liczę.

AC mam w link 4 wyłącznie w wariancie kosztorysowym. Nie chodzi mi o to ile link wypłaci tylko ile mnie będzie kosztowała robocizna. Wiem jak z nimi walczyć więc pytam o realny kosztorys. Prawda jest taka że żeby nie było widać śladów roboty to potrzebne jest cieniowanie każdego sąsiadującego elementu. Bo posiadam niestety srebrny metalic...

To podpowie ktoś jaki będzie koszt takiej naprawy w normalnym warsztacie lakierniczym w mieście średniej wielkości? Albo ile biorą za element?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz do warsztatu gdzie będziesz chciał to robić to ci wycenia, a nawet jakiś papier dostaniesz ze np walczyć z ubezpieczycielem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz sobie sam średnio biorą ok 400 zł za element za maski i np dach w wawie około 600 zł lusterka i klapka to groszowe sprawy w porównaniu np. z z maską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak "średnio" będzie ciężko to wyliczyć. Wbrew pozorom lakierowanie lusterka nie jest takie "tanie" w kosztorysie liczy się wszystko, czyli np demontaż klapy, znaczka, klamki, wkładu, boczka i każdej dupereli ;) Ciężko to policzyć, musiałbyś mieć dostęp do kogoś kto robi takie kosztorysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz opcję kosztorysową to i tak wycena będzie okrojona (OWU KOSZTORYS – otrzymujesz odszkodowanie na podstawie wyceny szkody przez rzeczoznawcę i naprawiasz auto we własnym zakresie) czyli rzeczoznawca wyceni ci ile dostaniesz kasy....

praktycznie wszystko do malowania oprócz dachu, zderzaków i jednego lusterka strzelam 4000tyś zł ale to tylko moje domysły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...