Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana akumulatora - kluczyk ani pilot nie działają


Dariusz Debowczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniałem dziś akumulator i prawdopodobnie pilot się rozkodował. Po włożeniu nowego akumulatora (drzwi były zamknięte), pilot nie działa. Aktywował się alarm i nie mogłem go wyłączyć pilotem (w końcu ucichł). Najgorsze, że nie działa też klucz "manualny" w drzwiach od strony kierowcy (ani podstawowy ani zapasowy). Klucz działa za to na bagażniku - normalnie można go nim otworzyć.

Próbowałem uchylić składaną tylną kanapę i dostać się do środka przez bagażnik, żeby przejść procedurę przekodowania kluczyka w stacyjce, ale niestety blokada kanapy nie pozwala jej złożyć.

Jestem w kropce. Mam jakieś opcje poza wybiciem szyby lub wezwaniem serwisu z holownikiem?

Z góry dzięki za porady.


Jeszcze jedno - kluczyk manualny nie obraca się w zamku....

Edytowane przez Dariusz Debowczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydał by się vag żeby sprawdzić czy sterownik odbiera sygnał. A kodowanie nowego kluczyka przeprowadza się vagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydał by się vag żeby sprawdzić czy sterownik odbiera sygnał. A kodowanie nowego kluczyka przeprowadza się vagiem.

Dzięki za odpowiedź.

Ten VAG wymaga dołączenia kablem, czy działa zdalnie? Bo nie ma jak podnieść teraz maski...

Edit: już znalazłem jak to działa, może to jakieś rozwiązanie.

Znasz może kogoś kto się na tym zna i ma odpowiedni sprzęt, czy raczej dzwonić do serwisu. Ile takie odblokowanie może kosztować?

Edytowane przez Dariusz Debowczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz z tylu elektryczne szyby czy korbę? Musisz wejsc do samochodu to najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz z tylu elektryczne szyby czy korbę? Musisz wejsc do samochodu to najważniejsze.

Ufff. Problem rozwiązany.

Przy wymianie akumulatora włączył się alarm i blokada drzwi (nie wiem dlaczego). To odcięło mnie od kabiny auta. Kluczyk manualny nie działał. Myślałem, że to przez alarm / blokadę. Ale z drugiej strony działał w zamku od bagażnika.

Akumulator był wyjęty na tyle długo (>1 h), że pilot w kluczyku się rozkodował.

Problem 1 - Brak dostępu do kabiny. Rozwiązaniem było WD40 i ruszanie kluczykiem w zamku drzwi w lewo/prawo. Zamek nie był używany bardzo długo (ja nigdy nie używałem manualnego kluczyka), więc ruszył dopiero po kilku minutach prób obrócenia. Kiedy otworzyłem drzwi było już z górki.

Problem 2 - Przekodowanie pilota. Procedura jest prosta - wkładasz kluczyk do stacyjki, obracasz (ale nie zapalasz silnika) i tak zostawiasz. Następnie naciskasz przycisk z czerwonym kluczykiem na drzwiach kierowcy (ok. 2 sek). Światła powinny mignąć. Robimy to 2 razy. Procedura wzięta z http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2938065.html.

Edytowane przez Dariusz Debowczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa u mnie auta stoją to tydzień bez akumulatora i nigdy nie miałem takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie kluczyk rozkodowuje się za kazdym razem po odłączeniu aku. wystarczy odłączyć aku na minutę i pilot w kluczyku przestaje działać. Trzeba go ponownie zakodować tak jak jest to opisane wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie szukam informacji na temat rozkodowywania się pilotów po odłączeniu akumulatora.

Moje auto to A4 B7 2007r. Dodam jeszcze że mam Golfa V 2004r i w nim nic takiego się nie dzieje. Akumulator może być odłączony nawet 2 godziny i piloty się nie rozkodowują.

Czy któryś z kolegów ma może pomysł od czego to zależy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy któryś z kolegów ma może pomysł od czego to zależy?

Jeżeli piszesz o rozkodowaniu pilota- czyli po odłączeniu aku nie da się otwierać auta z pilota to jest normalne w B7- ten typ tak ma po prostu. Po każdym odłączeniu aku piloty trzeba przyuczyć od nowa ale to pól minutki trwa więc nie wielki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten typ tak ma, ok bo już myślałem że trzeba te piloty VCDs em dopisać żeby się nie wykodowywały po odłączeniu akku.

Ok dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...