Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rdza na klapie, rdza pod listwą-co robić?


myrmex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę Was o pomoc forumowicze bo już nie wiem co robić.

Pierwsza sprawa to klapa:

http://www.directupload.net/file/d/4189/3grhyqcv_jpg.htm

co zrobić z takim cholerstwem? Szukać ładnej klapy w tym kolorze? Malować całą klapę? jakoś częściowo? Auto ma cały lakier oryginał i szkoda mi malować całą klapę gdyż może zostać źle odebrane przez kogoś w przyszłości...

Druga sprawa to listwa:

http://www.directupload.net/file/d/4189/pbudoq5p_jpg.htm

Czy da się to listę uratować? Sama naprawa to nie problem ale czy muszę kupić listwę?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod listwa tez rudy zagoscil , normalka w audi ze rdzewieje ;) , jak na klapie duze wrzery to szukal bym uzywki , a jak nie to trza szybe wyciac i malowanie

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parszywe miejsce na tej klapie. Jak chcesz miec porządnie to druga klapa w kolorze lub druga klapa+ malowanie. Kazda próba ratowania tego co jest zemsci sie w przyszlosci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszą koledzy. Listwę idzie zrobić , lakiernik zrobi wpyłkę i będzie dobrze. Co do klapy to szukaj zdrowej i maluj. Tej już raczej nie uratujesz ,a jeśli nawet to i tak po czasie wyjdzie ruda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy chyba muszę się pogodzić z malowaniem klapy :( Znaleźć sensowną tak w okolicy żeby podjechać i zobaczyć to raczej będzie ciężko.

Jutro podjadę do lakiernika to może powie czy listwę da się uratować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się też ranami błotnika puki jest jeszcze na to czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze błotników by mi brakowało ;) akurat są w dobrym stanie na teraz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze błotników by mi brakowało ;) akurat są w dobrym stanie na teraz ;)

wyrzuć styropian (gąbkę ) która jest pod błotnikami bo ruda wyjdzie szybciej niż myślisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jeszcze błotników by mi brakowało ;) akurat są w dobrym stanie na teraz ;)

Ja tez tak myslalem az tam nie zajrzalem :wink:

Zdejmij kolo, wyjmij nadkole i obejrzyj ranty. Przy okazji wywal gabki.

U mnie zaczynalo sie dziac na rantach. Na ten czas wyczyscilem wszystko i zaprawilem.

Gdybym olal po zimie pewnie by zakwitlo dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to samo mi nawinął handler jak kupiłem niedawno passata. muszę zaglądnąć i powyciągać to cholerstwo.

A co do listwy to niestety nie da się jej uratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoja listwę jakoś reanimowałem, ale rwałem, rozcinałem i kleiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w trakcie zakupu listewek sline. te standardy sprzedam może się jakoś to zwróci. Klape już mam zrobioną i ładnie to wyszło ale dobrze że zauważyłem że rozbili mi 3 światło stopu. Dzisiaj właściciela nie było ale w poniedziałek pewni będę się musiał kłócić o to.

Dam znać jak sprawa się ma bo nie uśmiecha mi się kupować i wyciągać tego plastiku-niech oni to teraz zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niechcąc zakładać nowego tematu pisze tu koledzy. U mnie pod listwami drzwi(tymi na dole). Rdza zaczęła mi zjadać drzwi, te główki od mocowania listw też. Możecie coś poradzić co zrobić z tym. Można samemu się pobawić wkońcu tego nie będzie widać. http://www.directupload.net/file/d/4493/khk8haus_jpg.htm

Edytowane przez kreczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zedrzec do golej blachy, pozniej jakis podklad reaktywny albo neutralizator rdzy typu brunox, pozniej podklad epoxyd i na to dal bym elaskon żeby nigdy tam wilgoci nie bylo

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiertarką dobrze tego nie zrobisz. Najlepiej szlifierka i taka tarcza z papierem sciernym

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie mam więc lipa. A musze to zrobić. Po co komuś płacić. Jak oko tego nie będzie widzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiertarką też możesz powalczyć, ale tak jak mówie nie będzie to dobrze oczyszczone i poprostu wylezie za jakiś czas:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie krążki scierne na wiertarki czyli popularne włosy murzyna, szlifierka ma duże obroty i przegzewa blachę która potem rdzewieje dużo szybciej. Do trudno dostępnych miejsc kup sobie kamienie do wiertarki, w biedronce mają zestawy po 10zl. Pobaw się z tym jak najlepiej a na koniec potraktuj szczotka.

Na gola blach kup sobie środek Rstop zostaw na 30min, następnie podkład epoksydowy, co dalej zrobisz to twoja sprawa ale pasowało by to prysznic baza i klarem mokre na mokre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...