Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi A6 C5 by Kuli$, customowy wydech :)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema :)

Audi przywiozłem z Niemiec. Przebieg ok. 100tys km, udokumentowane do 2013r (ost. wpis przy 85tys km). W sumie to było główną zaletą tego auta, docelowo szukałem bardziej wyposażonego.

MODEL: Audi A6 4B C5

SILNIK: 2.4 Benzyna ALF

MOC: 165 KM

MODY POD MASKA Obecnie brak

ZAWIESZENIE: Gwintowane AP Sportfahrwerke

UKLAD HAMULCOWY: Seria

KOLA: Mercedesy Alphardy 18" 8.5J + Nankangi AS1 215/40/18

NADWOZIE: Seria, sedan + lusterka poliftowe

WNETRZE: Seria

AUDIO: Seria + radio Pioneer

Dokonane zmiany:

- Kierownica "Ska"

- Przyciemnione szyby tylne

- Lampy tył poliftowe

- Zawieszenie Gwintowane AP

- Koła od Mercedesa "Alphardy" 18''

- Zmieniony tłumik końcowy + końcówki ozdobne

- Lusterka zewnętrzne od Polifta.

Planowane zmiany:

- Skóra recaro

- "Pakiet" USA

- Ryjek z polifta (??)

- Tunel 2din + navi

- słupki, podsufitka i dekory w Alcantarze

- zderzak przedni "na gładko"

- pomalować doły w kolor bądź ew. czarny połysk.

Czas na jakieś foto :)

Styczeń 2015:

IMG_0658.jpg IMG_0659.jpg

IMG_0663.jpg IMG_0664.jpg20141223_150100.jpg

Jeszcze czeka mnie wymiana klapy, zderzaka i lekka naprawa blacharska :)

Marzec 2015:

Po 2ch miesiącach "bawienia się", blacharz oddał gotowe auto do malowania

20150227_120303.jpg 20150227_120310.jpg

Kwiecień 2015:

Odebranie Audi od lakiernika: (Malowane były tylko 2 elementy)

11150616_828386393922000_796835712863438

Czerwiec 2015:

Wymiana rozrządu, olejów, płynów i filtrów + termostat i nowy korek wlewu oleju

Wymiana sprężarki klimatyzacji + nabicie klimatyzacji

10451172_725892564203966_31507582920426720141231_150249.jpg

Sierpień 2015:

Zakup Alphardów 18'' 8.5J i wypolerowanie "gwiazdy"

Alphardy.jpg Alphardy1.jpg

Wrzesień 2015:

Wypolerowanie lamp przednich (Lewa po, prawa przed) + założenie lusterek poliftowych (chwilowo brak zdjęcia)

Lampy_lewa_po_prawa_przed.jpg

Październik 2015:

Kupno nowych opon Nankang AS1 215/40/18 i założenie ich na felgi:

12108819_923391801088125_393611720774511

Nowe papcie wylądowały na Sreberku :) - przymiarka

IMG_4355.jpg

Listopad 2015:

Naklejki klubowe na Aucie

20151112_094123.jpg

Zakup nowego zawieszenia AP SportFahrwerke

12294719_947056558721649_711024429475710

Grudzień 2015:

Zmiana wydechu końcowego na sportowy + założenie ozdobnych końcówek - wykonane przez Układy Wydechowe Kaliński. (Przebieg 108270km)

Wizualnie Przed/Po:

11150616_828386393922000_796835712863438

20151229_140812.jpg

Spód:

20151229_134304.jpg 20151229_134312.jpg

Filmik dla porównania:

Luty 2016:

Zmiana seryjnego zawieszenia na gwintowane AP.

Przed i po:

20160212_091553.jpg 20160212_153827.jpg 20160212_163053.jpg

Zapraszam do oceny :)

Edytowane przez Kulis

Opublikowano

fajna audiola felga kosa posadź A6 i będzie gites :)

Opublikowano

Siemka ;)

Po mojej A4 i kilku innych autkach, w końcu przyszedł czas na powrót do jedynej i słusznej dla mnie marki ;)

Audi przywiozłem z Niemiec. Przebieg ok. 100tys km, udokumentowane do 2013r (ost. wpis przy 85tys km). W sumie to było główną zaletą tego auta, docelowo szukałem bardziej wyposażonego.

MODEL: Audi A6 4B C5

SILNIK: 2.4 Benzyna ALF

MOC: 165 KM

MODY POD MASKA Obecnie brak

ZAWIESZENIE: 1BE seria

UKLAD HAMULCOWY: Seria

KOLA: Alusy Seryjne 7J 16'' et45

NADWOZIE: Seria, sedan

WNETRZE: Seria

AUDIO: Seria + radio Pioneer

Dokonane zmiany:

- Kierownica "Ska"

- Przyciemnione szyby tylne

- Lampy tył poliftowe

Planowane zmiany:

- Gwint

- Skóra

- Felgi 18''

- Przelot

- A dalej się zobaczy :)

Fotki:

IMG_0658.jpg IMG_0659.jpg

IMG_0663.jpg IMG_0664.jpg

O Audi się troszkę dowiedziałem i zacząłem działać, myślę, że w dobrym kierunku.

Może od początku...

Byłem w salonie Audi w celu potwierdzenia przebiegu - jest dokładnie tak, jak w książeczce serwisowej. Ostatnia wizyta w 2013r, przy 84tys km... Niestety, albo i na szczęście, dowiedziałem się, że Audi kiedyś w Niemczech ok. 2007roku miała dzwona z przodu. Wszystkie części zostały wymienione na oryginalne w Audi - stąd inne odcienie przednich błotników... Poza tym, okazało się, że poprzedni właściciel jeździł do ASO nawet z wymianą żarówki, wycieraczek czy innych duperelek.

Kolejny krok, jaki postanowiłem zrobić to wymiana rzeczy eksploatacyjnych - rozrząd, paski, oleje, płyny itd itp.

11694840_885458838214755_676668545950885

Kolejny zakup jaki zrobiłem - felgi. Wpadłem na pomysł wpasowania do mojej "Aldony" dość nietypowych Mercedesów - Alphardów. Początkowo miały być wsadzone w oryginale, niestety czegoś mi brakowało - więc wymyśliłem sobie polerkę :) Efekt:

Przed: 11539613_870728353021137_467033038053174 Po: Alphardy1.jpg Alphardy2.jpg

Dzisiaj, z racji braku czasu, zleciłem znajomemu polerkę lamp przednich - były w opłakanym stanie - Audi dużo czasu stała na dworze ... :/

Efekt: przedLewa_przed.jpg

Lewa po, prawa przed Lampy_lewa_po_prawa_przed.jpg

Na razie to tyle :) Pracy cały czas trwają... Nadal nie zrobiłem zaplanowanego już dawno wydechu - przelot + Y-pipe itd (będzie zrobiony, wszystko opiszę :) ). Plan jest, kasy mało a czasu o wiele mniej :)

No i wpadły nowe oponki na 18stki :) 205/40

12108819_923391801088125_393611720774511

Teraz czekam za pierścieniami centrującymi i ładuję felgi na Audi :)

Kolejne plany już są. Z czasem będę tu wszystko aktualizował :)

Felgi wylądowały już na Sreberku... Teraz wygląda to tak:

11217953_930434497050522_543473850410076

Wybaczcie, za fotkę kalkulatorem, ale niestety nie miałem możliwość zrobienia czymś innym :/

Ładne sobotnie popołudnie, trochę czasu wolnego i udało się pstryknąć jakieś zdjęcia na czystym autku :)

Tak na dzień dzisiejszy wygląda:

IMG_4342.jpgIMG_4345.jpgIMG_4347.jpgIMG_4349.jpgIMG_4353.jpgIMG_4354.jpgIMG_4359.jpg

Taki mały dodatek wpadł do autka <figielek>

Powinno teraz być bardziej rozpoznawalne <radocha>

20151112_094123.jpg

Kolejny zakup.

Zawieszenie Gwintowane AP Sportfahrwerke :)

W przyszłym roku wyląduje w Aldonie :)

12294719_947056558721649_711024429475710

Plany:

- dystanse tył (prawdopodobnie 20mm)

- lusterka "chromowane" (jeszcze muszę pomyśleć o tym :) )

- gładki przedni zderzak

- wnętrze recaro

- decory pod kolor recaro

- blenda USA

- lampy USA przód i tył (muszę nad tym się grubo zastanowić :) )

- "doły" w kolorze

- wydech z kwasówki

To co chciałbym zrealizować w najbliższym czasie ;) Dalej zobaczymy :)

bardzo ładnie wygląda pomyśl jeszcze nad listwami od eski na drzwi i wtedy pod kolor.

Opublikowano

Zazdrosze tylko i aż tylko dla użytkowników zółwi miejsca na tyle i tej przestrzeni we wnętrzu w porównaniu do b5.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Taki update z dziś :)

Wymieniłem tłumik końcowy (na inny, krótszy) i dołożyłem końcówki ozdobne w mojej niuni :)
Kilka fot:
20151229_134304.jpg 20151229_134312.jpg 20151229_140812.jpg 20151229_140822.jpg

Filmik dla porównania:



Sami oceńcie jak to brzmi :)
W rzeczywistości o niebo lepiej, ale to chyba każdy wie :)
Nie ma metalicznego dźwięku, nie buczy w środku i jest wg mnie przyjemny dla ucha :)
Opublikowano

Fajne auto. Swietnie brzmi.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

no kolego na tym tłumiku to auto brzmi co dokładnie z nim robiłeś

Opublikowano
  • Autor

Wymieniłem tłumik końcowy na krótszy, zakupiony u Kalińskiego w Chybach.
Dobrałem sobie końcówki ozdobne jakie mi się podobały i wszystko zostało zamontowane :)
Żadnego wycinania katalizatorów, tłumika środkowego. :)

Opublikowano

Fajne autko a felgi są przekozackie. Z tego co zauważyłem to opony masz nankang as1?

miałem te opony w b6 i powiem szczerze, ze zjadło mi je po około 20kkm przy normalnej jeździe. Potem kupiłem nankang ns2 i po mniej więcej takim samym przebiegu miały jeszcze sporo bieżnika.

Ciekawe jak u Ciebie będą się te as1 sprawować.

Co do tłumika to mega różnica .

powodzenia w modach i bezawaryjności oczywiście.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

iwadrian - kumpel również ma AS1 i jak mierzył ostatnio (8kkm przelatane na nich) to zeszło mu ok. 1mm na każdej z oponki, więc nie wiem. Ja dopiero zrobiłem z 150km na nich, zobaczymy co będze dalej :)

Dzisiaj mała aktualizacja
W końcu założyłem Gwint AP :) Tył bez regulacji, przód skręcony gdzieś na 50%. Po założeniu Alphardów, obniżę jeszcze bardziej i zobaczę jakie dystanse potrzeba :)
Małe porównianie:

20160212_091553_vert.jpg

Działamy dalej, sezon coraz bliżej, więc nie ma na co czekać :)

Opublikowano

od razu lepiej wygląda na tym zawiasie

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Pierwsze otwarcie sezonu zaliczone! :)

Kilka fot:

IMG_4300.jpg IMG_4302.jpg

IMG_4303.jpg IMG_4369.jpg

IMG_4371.jpg

upload pictures free

Środek prawie skończony w Audi :) Wpadło:

- Recaro z S6

- Dekory w Alcantarze

Pozostało mi jeszcze odebrać podłokietnik od tapicera. Podejrzewam, że w przyszłym tygodniu sprawa będzie już załatwiona :)

Oto małe porównanie:

IMG_0664_tile.jpg

Całość:

IMG_4946.jpg IMG_4947.jpg

IMG_4948.jpg IMG_4949.jpg

W przyszłym tygodniu jeszcze szyby z przodu będą przyciemnione, tak +/- 25%, żeby nie było aż takiego przeskoku, pomiędzy przednimi szybami a tylnymi. :)

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam, jestem tu nowy. Również posiadam takie audi jak kolega wyżej opisuje. Z tym ze wydech mam zalozony od 1.9 130 km i pracuje bardzo ladnie, natomiast interesuje mnie srednica końcówek tłumika ktore zostaly u Ciebie zamontowane. Moze jakis konkretny model?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.