Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z przednimi hamulcami- "łapią"


aaron92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zacznę od początku, otóż pozostawiłem samochód na parkingu na czas około tygodnia czasu (zeszła zima/ minusowa temperatura), zawsze na biegu zostawiam samochód, po odpaleniu i odczekaniu paru minut (aż się szyby odparują itp itd), ruszyłem po czym usłyszałem trzask. No i od tamtego czasu miałem problem taki, że podczas hamowania słychać było stuki, podczas jazdy nie pamiętam. No widać na tarczy było jakąś dziurkę, zerwano trochę tarczy, także w tym roku wymieniłem tarcze i klocki (Meyle- niepotrzebnie się posłuchałem mechanika, bo chciałem tarcze brembo + klocki ferodo). No i ok, fajnie pięknie, jeździło nic nie stukało, nic nie blokowało, trochę rdzewieją ale chyba każde tak mają :/ No a zaczęły się temperatury bliskie zera i już problem. Dzisiaj po postoju na parkingu ok. 3 dni, odpaliłem (temp. ok. 5-10 stopni), ruszyłem i było słychać lekki trzask, jakby hamulce były zblokowane i trzymały. No podjechałem na garaż i na tarczy z lewej strony widać jakby zarys klocka na tarczy. Płyn hamulcowy był wymieniany w tym roku po tym pierwszym incydencie co opisałem powyżej. Ktoś ma jakiś pomysł co to może być?

Aha, jeszcze dodam, iż jakieś 3-4 tygodnie temu z ojcem rozebraliśmy przód, wyczyściliśmy w zacisku te cylinderki jakieś wd psikaliśmy do środka, jakieś środki smarne do hamulców popsikaliśmy, syf wypłynął). Jakieś pomysły co robić?

Ogólnie tył mi słabo chyba łapie, z prawej strony z tyłu tarcza pordzewiała, nic nie łapie przy hamowaniu a lewa ciut lepiej, środek tarczy wytarty, natomiast krawędzie już nie. Tył będę wymieniać (tarcze brembo klocki ferodo tak myślę). A i układ odpowietrzony.


Nikt nie ma pomysłu co to jest z hamulcami? Dzisiaj temp. ok. 8 stopni po dwóch dniach stania samochodu pod blokiem, hamulce złapały. Coś jest nie tak. Płyn hamulcowy wymieniany, klocki i tarcze (niestety Meyle) wymienione z 1k km temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz rozbierałeś zaciski, to trzeba było pomyśleć o obejrzeniu tłoczka (może juz nie nadaje sie do niczego), wymianie uszczelniaczy. Z tyłu też masz zaciski do regeneracji. Samo psikanie wd nic nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...