Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kręci, nie odpala.


C.

Rekomendowane odpowiedzi

CZeść.

Jeździłem cały dzień samochodemi wszystko ok. Raz nie odpalił.Ładnie kręcił a nie odpalał. Po godzinie odpaliłjak zawsze i przez kilka dni ok. Po kilku dniach podobnie, cały dzień jeżdzę i raz nie odpalił.Kręciłem długo i zapalił na 2 cylindry. Chodził tak dłuższą chwilę po czym zgasiłem i dpaliłem ponownie i było już ok. Podpiąłem vaga i nic nie pokazał. wiece i kable sprawdziłem. Gdzie jeszcze szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjmij swiece i wtedy krec...obserwuj iskre czy wszedzie mocna i jednakowa.....zobacz czy paliwo w cylindrach......mi kiedys zalewalo przez czujnik temp silnika

PS...w tych silnikach nie ma kabli(jezeli o zaplonowych mowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak odpalić awaryjnie na gazie? Mam tylko przełączanie B/G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wciskam i trzymam to się wyłącza całkowicie kontrolka od gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziś rano dopadło mnie to samo co kolegi autora. Słychać, że rozrusznik kręci i czasem mam jakby delikatne przeczucie że silnik prawie zapala. Samochód próbowałem odpalać na kablach, efektu brak. W momencie gdy pierwszy raz zauważyłem że nie odpalił (po 2-3 próbach odpalenia) zresetowała się godzina na zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia:

- Świece

- Cewki

- Czujnik położenia walka rozrzadu

- Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

- filtr powietrza

- przepływomierz

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziś rano dopadło mnie to samo co kolegi autora. Słychać, że rozrusznik kręci i czasem mam jakby delikatne przeczucie że silnik prawie zapala. Samochód próbowałem odpalać na kablach, efektu brak. W momencie gdy pierwszy raz zauważyłem że nie odpalił (po 2-3 próbach odpalenia) zresetowała się godzina na zegarach.

aku za slaby i odcina prad. naladuj dobrze aku i zobacz czy pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem taką samą sytuację u siebie. Okazało się że padł czujnik położenia wału. Jeśli masz możliwośc podpięcia vaga to sprawdź czy przy kręceniu rozrusznikiem pokazuje obroty silnika. Powinno być ok 300obr/min, jeśli pokazuje 0 to czujnik do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam, ponieważ w niedzielę znów miałem to samo. Podjechałem pod sklep, zgasiłem i jak wróciłem po 5 minutach już nie odpalił. Ładnie kręci a nie odpala. Poprzednio przejrzał mi mechanik wszystkie te punkty wymienione, czyli świece itp. Ostatnio podpinałem kompa i z błędów miałem sondę lambda: (17521 Oxygen (Lambda) sensor B1 S1: Inernal Resistance too High).

Kiedy siedziałem w oczekiwaniu aż odpali postanowiłem zresetować samochód i odiąłem klemę.Po odpięciu odpalił od razu,bez konieczności czekania pół godziny jak dawniej. Co to może oznaczać? Wymiana sondy lambda? Raz też jak nie odpalił mi to zresetował mi zegarek. Zastanawiam się nad wymianą akumulatora. Jest jeszcze ori, więc ma kilkanaście lat. Ładnie kręci, ale może warto byłoby go jednak wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z problemem jaki opisujesz borykałem się dość długo, także nie szło mi zdiagnozowanie usterki (podobnie komp nie wywalał nic prócz błędu sondy, ale miałem wybity katalizator, więc było to w sumie naturalne).

Z kręceniem problemów nie było, czasami nawet prawie łapał. Akumulator był nowy etc.

Najczęściej problem występował przy próbie ponownego odpalenia, kilka minut po zgaszeniu silnika. Czasami pomagało odpięcie i podpięcie klemy, czasami auto musiało postać 5, 10, nawet 30 minut i dopiero łapało. Po nocnym postoju odpalał zawsze za 1 razem, aż 3 tygodnie temu finalnie nie odpalił i rychło przyszedł czas na eliminację problemu. Przyczyną były zimne luty na dwóch przekaźnikach w skrzynce przy podszybiu. Po poprawie zimnych lutów - problem ustąpił i jest spokój :)

Edytowane przez xacax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, zajrzę tam i poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...