Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6 Cabrio 1.8T BFB] Kolejny bezdasznik by MarekSWD.


MarekSWD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim :)

Po przygodzie z Golfem, która zakończyła się sprzedażą autka (foto niżej) byla spora przerwa w tuningu. 09.12.2015 Kupiłem A4 w Cabrio - prezent na mikołaja :D no i czas zacząć nowa przygodę.

11164571_1434874823495303_23461866387529



MODEL: Audi A4 B6 Cabrio 2003r

SILNIK: 1.8T BFB

MOC: Póki co seryjne 163km

MODY POD MASKA: Na razie brak.

ZAWIESZENIE: Seria

UKLAD HAMULCOWY: Seria

KOLA: 18" RS Look (?) 225/40 Dunlop SportMaxx

NADWOZIE: Seria

WNETRZE: Skóra, el szyby, dach, klima itd

AUDIO: Póki co seria :)

ZMIANY PRZEPROWADZONE: Na tą chwilę brak.

PLANY:

Bliższe:

- Rozrząd, pompa paliwa, polerka lakieru, BOV,

Dalsze:

- Inne felgi, Air ride (bądź na jakiś czas sportowe sprężyny), S-line i może dłubnięcie silnika.



Auto to naprawdę zadbana seria. Sprowadzone ze Szwajcarii w 2012r z przebiegem 115kkm (ostatni wpis w książce serwisowej). Na tą chwilę przebiegu 190kkm.

Poprzedni właściciel we wrześniu regenerował turbinę, do tego wymienił olej i filtry. Kupiony z okolicy więc też jestem pewny za auto.

Na razie pozostaje raczej w serii... Na razie :D


10.12.2015 świeżo po zakupie.

Póki co dwa zdjęcia bo nie było czasu nic więcej, ale na pewno bedą się pojawiać nowe :)

DSC04796.jpg


DSC04799.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś "wysyp" tych kabrioletów na forum, w tym roku :kox: bardzo ładne, jak każde b6 cabrio. pokazuj foty środka, jaki wypas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś "wysyp" tych kabrioletów na forum, w tym roku :kox: bardzo ładne, jak każde b6 cabrio. pokazuj foty środka, jaki wypas?

Haha dziękuję :-)

Środek w skórze, klima, el itd. Radio CD ori.

W planach fotele sline i radio z navi, ew cały system bose.

Mega pytanie, czy zawias że zwykłej budy b6 pasuje do Cabrio? Sprezyny itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudne pytanie. myślę, że nikt nie próbował na forum.. bo strasznie mało cabrio u nas. trzeba by było poszukać po ETCE, po numerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, otóz wczoraj po ok 20km jazdy wjechałem na parking, wrzuciłem wsteczny i zapaliła mi się żółta kontrolka silnika. Auto jeździ normalnie, ale kontrolka się nadal świeci. Jakiś pomysł co to może być ?

Druga sprawa, zapala mi się sensor oleju (?), generalnie poprzedni właściciel wymienił olej we wrześniu, dzisiaj rano dolałem prawie litr a wieczorem znowu się to zapaliło, nie wiem co to może oznaczać. Ktoś miał już taki problem ?

Poniżej zdjęcie licznika gdzie widać oba "problemy"

12364200_1184546231574109_2003508947_o.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś "wysyp" tych kabrioletów na forum, w tym roku :kox: bardzo ładne, jak każde b6 cabrio. pokazuj foty środka, jaki wypas?

Haha dziękuję :-)

Środek w skórze, klima, el itd. Radio CD ori.

W planach fotele sline i radio z navi, ew cały system bose.

Mega pytanie, czy zawias że zwykłej budy b6 pasuje do Cabrio? Sprezyny itd...

Tak, przerabiałem temat, tylko kolor sprężyn bierz pod uwagę:)

Mam pewien problem, otóz wczoraj po ok 20km jazdy wjechałem na parking, wrzuciłem wsteczny i zapaliła mi się żółta kontrolka silnika. Auto jeździ normalnie, ale kontrolka się nadal świeci. Jakiś pomysł co to może być ?

Druga sprawa, zapala mi się sensor oleju (?), generalnie poprzedni właściciel wymienił olej we wrześniu, dzisiaj rano dolałem prawie litr a wieczorem znowu się to zapaliło, nie wiem co to może oznaczać. Ktoś miał już taki problem ?

Poniżej zdjęcie licznika gdzie widać oba "problemy"

12364200_1184546231574109_2003508947_o.j

Jeśli stan oleju jest ok, to wyjścia są 3:

1. uszkodzony czujnik oleju

2. uszkodzona wiązka czujnika oleju

3. uszkodzony czujnik otwierania pokrywy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie spokojnie :)

Dzisiaj była wizyta u mechanika - spokój na kolejne 60tys km :) . Kompletny rozrząd z pompą wody, pasek osprzętu i sprzęgiełko alternatora zrobione.

Ponadto przejrzeliśmy auto. Hamulce bdb, zawieszenie zero luzów itd. Generalnie wszystko w wyśmienitym stanie.


Wizualnie też co nieco się zrobiło. Wpadła nowa rolka, auto wygląda o niebo lepiej wg mnie :) Brakuje jeszcze gleby i dystansów na tył.

Póki co jedna fota z garażu.

12387927_1187721511256581_1460399768_n.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środę mam wolną to rano umyje dziada i trochę nawoskuje bo w końcu chce foty porobić :-D

Póki co mam dylemat z radiem. Przeróbka na 2DIN czy dobre 1DIN kupić...

Środę mam wolną to rano umyje dziada i trochę nawoskuje bo w końcu chce foty porobić :-D

Póki co mam dylemat z radiem. Przeróbka na 2DIN czy dobre 1DIN kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 2 din i nie myślę o RNS-e. Widziałem lepszą ofertę stacji dedykowanych do AUDI z systemem Android.

wyslane przy pomocy zdartego nankanga

http://navipremium.pl/

wyslane przy pomocy zdartego nankanga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 2 din i nie myślę o RNS-e. Widziałem lepszą ofertę stacji dedykowanych do AUDI z systemem Android.

wyslane przy pomocy zdartego nankanga

http://navipremium.pl/

wyslane przy pomocy zdartego nankanga

Co masz dokładnie na myśli?

naciepane z tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rns jest przestarzała i drogą konstrukcja w podobnej cenie można dostać radio dedykowane do naszych aut, spełniające wymagania użytkownika pod podanym linkiem do strony dowiesz się więcej.

wyslane przy pomocy zdartego nankanga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śliczny, proponuję wrzucić tylne lampy z b7, co o tym sądzisz?

Nie brałem pod uwagę... Póki co szukam jakiegoś gwintu z lepszej półki tak żeby już na przyszłość był pod Aira. Zastanawiam się jeszcze czy nie zmienić skóry na czerwoną... Ew samych przednich siedzeń na S-line i kiery na 3 ramienną.

Orientuje się ktoś może czy jak mam teraz fotele ustawiane ręcznie i podgrzewane, to czy w aucie będzie ori wiązka pod stołki sterowane elektrycznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne cabrio widzę że lakier i wnętrze zadbane. Niestety w moim A4 B6 sedan przyciski są trochę podrapane. Jako ciekawostkę dodam że mam jeszcze czarne cabrio na bazie Audi 80. Czekam na sezon.

Edytowane przez KORU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się podziało :)
Pełna korekta lakieru wraz z powłoka ceramiczną Nanolex Si3D+Nanolex Ultra Glass. Ponadto czyszczenie i impregnacja dachu. Dodatkowo pełny detailing wnętrza, pranie tapicerki i podsufitki wraz z czyszczeniem skóry.
Pół na pół:
12467872_860050827444463_1658013855_n.jp
Parę zdjęć z dzisiaj, na szybko telefonem. Może w weekend strzelę parę fajnych fotek.
12360107_861037314012481_475603614743150 12360113_861037334012479_124315643601041
12508874_861037210679158_177452511452439 12512528_861037190679160_311824249523260
Robione w GTI Auto Spa, serdecznie polecam !

Cabrio dzisiaj miało pierwsze mycie po nałożeniu powłoki. Zrobiłem też parę fotek, ale na żywo prezentuje się o wiele lepiej.

Ponadto w garażu już leży gwint KW.

DSC04904.jpg DSC04906.jpg DSC04908.jpg
DSC04912.jpg DSC04914.jpg DSC04918.jpg
DSC04923.jpg DSC04924.jpg DSC04926.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na efekt po montażu! :)

wyslane przy pomocy zdartego nankanga

Może koło marca go wsadzę:D

Swoją drogą, jesteś w stanie podesłać mi foty jak przerobiłeś tą dokładkę i jak dokładnie ją montować ? :D Podbiorę pomysł do mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...