Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknie paliwo z pompy wtryskowej 1.9 TDI z1


r.kuderawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Może znajdziesz taniej ale generalnie jest dużo roboty, trzeba zdemontowac cały przód, rozrząd itp. żeby wyjąć pompe.

kolego co ty mowisz... pompe to ja wyjmuje max 30 minut. wcale nie trzeba przodu rozbierac... założenie zajmuje okolo 45 minut bo trzeba sie idealnie do rozrzadu przylozyc i kazda śrubkę sprawdzić. zwłaszcza przewody do wtrysków trzeba przykładać bo jak nie dopchniesz tych "grzybków" przy dokrecaniu to je przyszczypnie i lubi cieknąć. jak bedziesz zaczynał to ustaw sobie 0 na kole zamachowym i zapunktuj pompe zebys mial mniej wiecej chociaz odniesienie jaki kat wtrysku. Jak bedziesz odkrecal kolo zebate na pompie to załóż klucz oczkowy i stuknij młotkiem. bo jak bedziesz ciagnal to sie bedzie obracalo a nie odkrecalo. I to poluzuj najpierw zanim poluzujesz napicznacz rozrzadu. Problematyczna tez jest ta plastikowa srubka na środku osłony rozrzadu. Reszta jest prosta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może znajdziesz taniej ale generalnie jest dużo roboty, trzeba zdemontowac cały przód, rozrząd itp. żeby wyjąć pompe.

kolego co ty mowisz... pompe to ja wyjmuje max 30 minut

Brawo Ty :hi:

Edytowane przez pepik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :decayed: tą plastikową śrubkę dobrze znam :)

Mam nadzieje żę sie uda :) bo inaczej 320zł nie moje :kwasny:


Mam zamiar wymienic ten oring na pompie w samochodzie no chyba że nie da się to wyciągne pompe na stół


Koledzy jak bede wymieniał ten oring to na ile mogę rozjechac tymi dwama częściami pompy? rozumiem żę nie mogę dopuścic do dużej szczeliny bo coś sie popsuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiadomo :) po Świętach biorę się za wymianę


Koledzy ale ja tak się zastanawiam na jednej rzeczy a mianowicie to interesuje mnie to czy ten oring się nie rozciągnie za bardzo przy zakładaniu i przeciąganiu przez ten rozdzielacz i nie bedzie za lużno siedział na swoim miejscu

Edytowane przez r.kuderawiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiadomo :) po Świętach biorę się za wymianę

Koledzy ale ja tak się zastanawiam na jednej rzeczy a mianowicie to interesuje mnie to czy ten oring się nie rozciągnie za bardzo przy zakładaniu i przeciąganiu przez ten rozdzielacz i nie bedzie za lużno siedział na swoim miejscu

Przecież nie Ty pierwszy będziesz to robił . koledzy już takie zabiegi wykonywali i wszystko jest ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...