Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia do 1.8quattro


BOSSS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam sie jaka skrzynia do a4 b5 quattro jest nadluzsza.Wchodza w gre tylko 5cio biegowe skrzynie.Czy skrzynia od 2.8 quattro jest najdluzsza? Moja od 1.8 przy mojej mocy za szybko sie konczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mnie interesuje temat skrzyni w 1.8T nie musi być 5 biegowa ale jaką można wrzucić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 2.5 jest dłuższa.Tylko wlasnie zastanawialo mnie to ktora jest dluzsza od 2.5 tdi czy od 2.8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wlasnie zastanawialo mnie to ktora jest dluzsza od 2.5 tdi czy od 2.8?

od 2.5, jest polecana na audisport do 2.7 bit po modach kiedy ta od S4 staje się za krótka. Tyle udało mi się ustalić http://sportaudi.pl/viewtopic.php?p=76220

Edytowane przez robitl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak dla seryjnego auta to benzyna 150hp bedzie miala ciezko wyciagnac te przelozenia z 2.5 trzeba dobrego moda zeby to jakos jechalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny temat umar pewnie ale zapytam ;)

Czy jesteście 10000% pewnie że 2.5tdi podejdzie do quattro? to nie będzie przesadna rzeźba?

obecnie mam najdłuższa skrzynie jaka była montowana w oryginale z ratio 3,88 chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzalem 2jki. ostatnio przy 6.5k obr na 3jce było chyba 120-140 (raczej bliżej 140 bo raczej sie stresowalem ze dostanę mandat :D). nie wiem dokładnie bo starałem sie nie rozbić z Galetto na pokładzie :D

nie twierdze ze to najdłuzsza skrzynia w ogole - wręcz przeciwnie, tylko mowie o tym co jest w ettce jesli chodzi o rok 00 w 1.8t

skrzynia ma kod DWR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh skrzynia z 2,5tdi do 1.8T 150km? -chcial bym zobaczyc jak wrzucasz 6 tke :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prawdzie, to cały temat przekładki jest nic nie wart. powiedzmy, że taki mod kosztuje 2000-2500 ze wszystkim. jeśli się skrzynia obecna nie rozpada to jedynie w grę wchodzi mniejsza zużycie paliwa w trasie. żeby to się zamortyzowalo trzebaby latac duże trasy po autostradzie i to pewnie dziadzia mode. byłem na tego moda bardzo chętny ale jego sensownosc jest bliska zeru wg mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepne się.

Mam silnik 1.8T 150km. Wkurza mniem że w okolicy 110-115km/h obroty sięgają już 3000obr/min. Czytałem na forum New Beetla , że chłopaki robili coś takiego jak zmiana kół zębatych 5tego biegu tylko, przez co obroty spadały w zależności od prędkości od 300-700. Generalnie byłbym takim modem zainteresowany, bo koszt nieduży, a niższe obroty to mniejszy hałas i mniejsze spalanie. O elastyczność nie powinno być problemu, bo 1.8T moment obrotowy ma powyżej 200 Nm. Ktoś coś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...