Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakie najbardziej ciche opony zimowe - Wasze typy ?


kikot

Rekomendowane odpowiedzi

dunlop winter też dają rade :cool1:

To fakt :naughty:

ale miałem kiedyś Matadory zimowe oż w mordę to była masakra myślałem że wciąż po żwirze jadę :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goodyeary UG 7+ ciche??? założyłem je miesiąc temu tragedia do 70 cicho a potem huk szum jak jasna ......ra

Nie wiem jak u Ciebie i co tam założyłeś i czego się spodziewałeś, ale GY UG 7+ to obecnie najbardziej cicha opona zimowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba trafiłem na jakiś szajs.Na tym nie da się jeździć.Może na śniegu pokażą co potrafią jak na razie odradzam GY UG 7+.

A jakie macie ciśnienie w tych gumkach?? :wallbash::thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba trafiłem na jakiś szajs.Na tym nie da się jeździć.Może na śniegu pokażą co potrafią jak na razie odradzam GY UG 7+.

A jakie macie ciśnienie w tych gumkach?? :wallbash::thumbdown:

to chyba faktycznie na jakies trefne trafiles bo moje sa cichutkie i jeszcze takich zimowek cichych nie mialem :D

a cisnienie tak jak w naszych autkach podaje producent: przy zimowkach rozmiar 195/65/15 - 2,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale miałem kiedyś Matadory zimowe oż w mordę to była masakra myślałem że wciąż po żwirze jadę :shocked:

miałem kiedyś Barumy zdaje się to też grupa conti. przy 120 własnych myśli nie słychać...[br]Dopisany: 18 Grudzień 2008, 21:45_________________________________________________Teraz mam BF Goodrich i jest spoko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale miałem kiedyś Matadory zimowe oż w mordę to była masakra myślałem że wciąż po żwirze jadę :shocked:

miałem kiedyś Barumy zdaje się to też grupa conti. przy 120 własnych myśli nie słychać...[br]Dopisany: 18 Grudzień 2008, 21:45_________________________________________________Teraz mam BF Goodrich i jest spoko.

ja przy 120 musiałem jechać z głową na zewnątrz taki huk :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba trafiłem na jakiś szajs.Na tym nie da się jeździć.Może na śniegu pokażą co potrafią jak na razie odradzam GY UG 7+.

A jakie macie ciśnienie w tych gumkach?? :wallbash::thumbdown:

to chyba faktycznie na jakies trefne trafiles bo moje sa cichutkie i jeszcze takich zimowek cichych nie mialem :D

a cisnienie tak jak w naszych autkach podaje producent: przy zimowkach rozmiar 195/65/15 - 2,4

Coś w tym jest bo UG7+ są ciche :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zimówki w rozmiarze 205/65/15 wiem, że nie jest on taki jaki powinien być ale w normie się mieści. Jakie ciśnienie powinienem mieć przy tym rozmiarze? Też 2,4 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zimówki w rozmiarze 205/65/15 wiem, że nie jest on taki jaki powinien być ale w normie się mieści. Jakie ciśnienie powinienem mieć przy tym rozmiarze? Też 2,4 ???

czemu mówisz że nie jest taki jak powinien....ja mam 2.3 w 205/55/26 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo zamiennik do 195/65/15 to 205/60/15 chyba, że się mylę...

masz B5 więc 16cali to 205/60 :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo zamiennik do 195/65/15 to 205/60/15 chyba, że się mylę...

no dokładnie ale masz kłopoty z tym rozmiarem króry posiadasz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam żadnych problemów. A różnica średnicy koła nie przekracza 2% więc nawet wg przepisów jest ok.

Tylko byłem ciekaw tego ciśnienia. Teraz mam 2,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam żadnych problemów. A różnica średnicy koła nie przekracza 2% więc nawet wg przepisów jest ok.

Tylko byłem ciekaw tego ciśnienia. Teraz mam 2,2

no ok i tak zostaw :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czytając wasze wywody postanowiłem się włączyć z odrobiną teorii. Wiem kilka rzeczy bo pracuje w branży oponiarskiej.

opony symetryczne lub kierunkowe jak UG7, czy UG7+ (bo to ta sama opona tylko z plusem na nowy sezon, nawet skład mieszanki jest ten sam) będzie głośniejsza od opony asymetrycznej. opona asymetryczna jest zamknięta od zewnątrz nie pozwalając wydobywać się hałasowi na zewnętrzną stronę. hałas i większość wody jest kierowana pod samochód aby właśnie ograniczyć szumy.

Co do przyczepności na śniegu nawet testy ADAC są po części tendencyjne. Każdy niech posłucha innych użytkowników. Ja osobiście byłem sceptyczny co do goodyera ale tak wyszło że w audi mam Performancy, naprawdę jestem pod wrażeniem, a w drugim samochodzie UG7 i jest różnica chociaż w drugim jest tylko 205 na zimę, jest dużo głośniej, zwłaszcza po zdjęciu Pilot Spotów (asymetryk)

szczeźe kto ma kaskę na nowe opony i nie przejmuje się tak bardzo szumem a właściwości jezdne są najwaźniejsze niech bierze coś z poniższych:

- 3d dunlopa,

- LM-25 Bridgestona,

WRG2 Nokiana też super na sniegu (wkońcu to pierwsza firma na swiecie jaka zrobiła zimówkę 70 lat temu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

|dzikasz ma rację, jeżdzę na dunlop 3d są na prawdę fajne na mokrym i trzymanie boczne ponad normą, ciężko fiknąć na ręcznym :)

miałem Bridgestona blizzak lm25, był gorszy od 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...