Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Takie tam M4


Carlos*

Rekomendowane odpowiedzi

Przepiękne auto, i ta old school'owa kierownica :)

Gratuluje wyboru,

najładniejsze coupe od czasu e46 m3, a jak widać potrafi być oszczędne i komfortowe

Ciekaw jestem jak faktycznie brzmi ten "active sound" z glosnikow w srodku,

bo przeciez ta rzędowa szóstka kręci się jak szalona, grajàc przy tym akompaniament dla uszu :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o tej ofercie? wyposażeniu i ogólnie...

http://otomoto.pl/oferta/bmw-m4-dealer-bawaria-motors-katowice-ID6yc7W9.html

Edytowane przez Bristol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o tej ofercie? wyposażeniu i ogólnie...

http://otomoto.pl/oferta/bmw-m4-dealer-bawaria-motors-katowice-ID6yc7W9.html

kolego nie zaśmiecaj Karolowi swoimi linkami jego tematu . Na tym forum jest inny dział do tego typu pytań .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o tej ofercie? wyposażeniu i ogólnie...

http://otomoto.pl/oferta/bmw-m4-dealer-bawaria-motors-katowice-ID6yc7W9.html

kolego nie zaśmiecaj Karolowi swoimi linkami jego tematu . Na tym forum jest inny dział do tego typu pytań .

Wiem ale ma to auto to może się wypowie... w dziale "kupujemy" otrzymam opinię od osób które nawet w nim nie siedziały. Wydaje mi się że bardziej "zaśmieciłeś temat" tym tekstem niż ja linkiem. Zresztą po co sobie dogadywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o tej ofercie? wyposażeniu i ogólnie...

http://otomoto.pl/oferta/bmw-m4-dealer-bawaria-motors-katowice-ID6yc7W9.html

Oferta dealera , także lipy raczej nie ma jeśli chodzi o auto. Reszta to raczej wybór indywidualny co komu pasuje i jest potrzebne a co nie. To jest auto wyprodukowane przed lipcem 2015 , gdzie jeszcze była stara konfiguracja. W lipcu model 3 miał lifta i trochę detali dorzucili i do 4-órki a zarazem zmieniło się trochę wyposażenie standardowe - kilka rzeczy jest więcej, gdzie wcześniej wymagały dopłaty.

W porównaniu z moim na pierwszy rzut oka widać różnicę kilku detali :

Wnętrze pełna skóra

HUD

zestaw kamer

elektryczna regulacja foteli z pamięcią

adaptacyjne zawieszenie

przednie światła LED

To tak na szybko, na pewno tam jeszcze czegoś brakuje , ale tak jak pisałem każdy ma inne upodobania :wink:

A tak lata moja M4 z załączającą się czasami kontrolą trakcji, jak widać powyżej 100 km/h jeszcze system ma co robić.

A tak bez kontroli :)

Edytowane przez Carlos*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze powyzej 150km/h miala co robic:D Ale od 200km/h idzie dalej jak burza jestem pod wrazeniem jak to sie zbiera:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechać jedzie, ale na mnie już większego wrażenia nie robi , jak się cieplej zrobi to bardzo poważnie będę myślał nad programem, albo jakiś box indywidualnie strojony, wiem że box to zło , ale zachowanie gwarancji jest priorytetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechać jedzie, ale na mnie już większego wrażenia nie robi , jak się cieplej zrobi to bardzo poważnie będę myślał nad programem, albo jakiś box indywidualnie strojony, wiem że box to zło , ale zachowanie gwarancji jest priorytetem.

Widzialem wyniki i jest potencjal w tym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że box to zło

skad wiesz?

chcesz na prawdę dyskutować o boxach ?

Myślałem ,że już ludzi nieświadomych nie ma .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczaczek, no są jeszcze;-)

30% uprawnionych do głosowania conajmniej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczaczek, no są jeszcze;-)

30% uprawnionych do głosowania conajmniej :decayed:

OooO! Głupia sprawa bo te nieświadome trzydzieści dorobiło sobie teorie i okazało się najsolidniejsza firma. :kox: Tak samo z boxem. Co się zapytasz jednego czy drugiego, to zaraz nabiera wody w usta. Wiec nieświadomy tez dorobiłem sobie teorie. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczaczek, no są jeszcze;-)

30% uprawnionych do głosowania conajmniej :decayed:

true :lol: ich jest blisko 40%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieodparte wrażenie że nie jestem sam w nieświadomości :-D Świadomi czy nie jesteśmy skazani na boxa :-D (Podobnie jak na te 30%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box jest niewidoczny bo podpinasz go do kompa z zewnątrz i nie ingeruje on w samą pracę ECU tylko oszukuje na sygnałach, które ECU otrzymuje. Mapa pozostaje bez zmian, komp ją na nowo przelicza bo mu się sumy nie zgadzają, dlatego że Box podaje celowo zaniżone parametry, np z przepływki i komp żeby mu się suma zgadzała przelicza na nowo wszystko i modyfikuje inne parametry.

BOX sam w sobie nie jest złem, problem jest w tym że silniki opuszczające fabrykę z wgranym softem nie są jednorodne. Zawsze są jakieś różnice, a bywa że seryjnie krzywa momentu jest gowniana. Boxem nie poprawimy jej przebiegu tylko przesuniemy ja wyżej na skali bo ECU dostanie lewe sygnały. Natomiast na samą mapę to za bardzo nie wpłynie.

W tej chwili można zrobić mapę i da się utrzymać gwarancję, ale koszty są ogromne bo trzeba to zrobić na klonie kompa. Do RS7 taki mod to około 15-17 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można? można! :-) Auta opuszczając fabryka mają ten sam soft. Nikt w fabryce nie bawi się ustawieniem parametrów. Ma mieścić się w normie i to wszystko. Zresztą wątpię żeby to były jakieś znaczne odstępstwa od powiedzmy "ideału". Dlatego dobry box nie jest złem wg. mnie. Drąże temat bo za sam "program" do F11 jeden z tunerów krzyknął 2,5k. Gdzie zwykle jest to kopiuj/wklej. I już nie chodzi mi o tą kasę tylko ignorancji z jaką podchodzi się do klienta. Rozumiem że przy zmianie hardware jest konieczne napisanie nowych map, ale wgranie gotowca?

Sorry @Carlos za zasmiecanie, ale irytuje mnie trzymanie "wielkiej tajemnicy" przez co niektórych speców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem mają ten sam soft, ale jak doskonale wiesz moc i moment się zgadzają, ale np krzywe przebiegają trochę inaczej i jeden ma wrażenie że jego lepiej idzie dołem, a drugi że górą. Znane są też tzw "falowania" na wykresie. Tego boxem nie zmienisz.

Każdy tuner, piszący program tan naprawdę bierze soft z auta Twojego i robi korekty, w konkretnych kanałach mamy wartości odpowiadające danym parametrom. Mapa jest 3D więc wystarczy odpalić graficznie i widać gdzie są braki, albo gdzie jest nadmiar. Do zrobienia korekt wystarczą 2-3 hamowania i mamy gotowy soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...