Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z LPG


Marcin850527

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie problem, wydaje mi się że związany z lpg. Pacjent a4 b6 1.8t AVJ. Samochód zgaszony na lpg ma trudności z odpaleniem (oczywiście sekwencja i odpala na benzynie). Nie ważne czy samochód stoi nie odpalany 15 minut czy to jest po nocnym postoju w garażu. Trzeba kręcić kilka sekund żeby auto odpaliło. Dzisiaj sie wkurzyłem i jeździłem na benzynie. Problem z odpaleniem tylko przy pierwszej próbie, później książkowo od strzała.. Wieczorem próba na lpg, pierwsze w miarę, a kolejne znowu z problemami. Poczytałem trochę na necie i może to być wina albo wtryskiwacza któregoś albo reduktora. Da to radę jakoś sprawdzić? Przy dynamiczniejszej jeździe na lpg wywala mi zapłony na 1 i 2 cylindrze, po zamianie cewek z 3 i 4 cylindra misfire dalej wypada na 1 i 2. Na benzynie brak wypadania. Świece nowe, cewki również. Jakieś pomysły? Dodam że instalacja lpgtech ,reduktor gold turbo założony w tym roku w styczniu, wtryski dragony niebieskie. Jeden mechanik sie uparł i twierdzi że to wina czujnika temp. płynu chłodzącego. Możliwe? Tylko dlaczego odpalanie na Pb jest bezproblemowe?

Edytowane przez Marcin850527
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakrec butle, odpal gaz i poczekaj az sie przelaczy sam na benzyne. Pojedzij na pb z zakrecona butla jesli wszytsko bedzie ok, do sprawdzenia wtryskiwacze, reduktor. Prawdopodobnie popuszczaja gaz do kolektora i go zalewa dwoma paliwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny problem, działo się to co pisze "damian475", reduktor słabo trzymał i popuszczał gaz z tym, że mój miał już sporo lat i kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor panowie.. mimo tego że zakładany w tym roku to może byc tak że nie uwzględnia gwarancji. Napisze jeszcze jak sie sprawa wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką samą diagnozę miałem napisać. Reduktor przepuszcza i zalewa auto. Jeśli na gwarancji, to bez problemu powinni wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie może być problem z gwarancja, firma KME sie zabezpieczyła od takich przypadków

Marcin850527 i jak udało Ci sie rozwiązać problem?

wydaje mi się, że u mnie dzieje się coś podobnego :(

z góry dzieki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem drugi reduktor bo do dziś dnie nie ma decyzji.. Niestety firma KME słabo dba o klienta. Tobie jak coś polecam kupić (o ile to wina reduktora) zestaw naprawczy do niego. Najlepiej na allegro

Edytowane przez Marcin850527
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem drugi reduktor bo do dziś dnie nie ma decyzji.. Niestety firma KME słabo dba o klienta. Tobie jak coś polecam kupić (o ile to wina reduktora) zestaw naprawczy do niego. Najlepiej na allegro

Czyli jeszcze nie uporaleś się z problemem? Ile kosztuje dobry reduktor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Winny był reduktor KME Gold. Wymieniłem na inny a tamten poleciał na gwarancje. Zeleży jaki reduktor i na jaką moc:) Ja mam już trzeci bo pierwszy nie dawał rady (KME SIlver), drugi KME Gold (ten przez który miałem problem z odpalaniem), i trzeci KME Gold GT obecnie na aucie (ponoć lepszy bo niby nie ma prawa pościć gazu przez podciśnienie czyli teoretycznie już nigdy nie mam mieć problemu z odpalaniem samochodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Winny był reduktor KME Gold. Wymieniłem na inny a tamten poleciał na gwarancje. Zeleży jaki reduktor i na jaką moc:) Ja mam już trzeci bo pierwszy nie dawał rady (KME SIlver), drugi KME Gold (ten przez który miałem problem z odpalaniem), i trzeci KME Gold GT obecnie na aucie (ponoć lepszy bo niby nie ma prawa pościć gazu przez podciśnienie czyli teoretycznie już nigdy nie mam mieć problemu z odpalaniem samochodu)

ja jutro jade wlasnie do gazownika zeby mi wybadali czy wtrysk czy reduktor, mam nalatane na instalacji ponad 60tys km a 1,5 siedzi w aucie mam nadzieje ze mi STAG uwzgledni gwarancje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor wrócił z gwarancji.. Tyle że trochę to trwało dzięki ślamazarnej naprawie w firmie KME i kupiłem drugi. Ten mam na zbyciu jak by ktoś potrzebował po taniości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz problemów z buczeniem reduktora na tym goldzie gt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...