Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Zablokowana zapalniczka


adi67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy moze mi ktos powiedziec jak odblokowac zapalniczkę w moim Audi znajduje sie ona w tunelu przy ręcznym chamulcu wiem ze przez nacisniecie na nia powinna sie otworzyc ale nie stety nie chce tak jak by cos ją zablokowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa 2 wyjscia:

- jedno eksperymentalne (ale fajne) bierzesz młotka i nawalasz w trzpien potem idziesz po nową do aso i placisz 150pln :D:good:

Lub...

co nudne i nie fajne....

Rozbierasz tunel i od srodka wyciskasz.

ps. ja bym staral sie to podwazyc nożem czy czyms....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że czeka Cię demontaż tunelu srodkowego. Wczoraj to przerabiałem. Cały mechanizm zapalniczki jest przykręcony do tunelu od spodu na 2 wkrety. Zapalniczka posiada mechanizm, który jest oparty na plastikowej prowadnicy, która jest wrazliwa na niewłaświe położenie. Jeśli prowadnica nie jest uszkodzona dasz radę ją umieścić w pradwdłowy sposób, tak, żeby poprawnie działała (tzn. zeby zapalniczka po lekkim nacisnięciu otwierała się, zaś po dociśnięciu zamykała się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy moze mi ktos powiedziec jak odblokowac zapalniczkę w moim Audi znajduje sie ona w tunelu przy ręcznym chamulcu wiem ze przez nacisniecie na nia powinna sie otworzyc ale nie stety nie chce tak jak by cos ją zablokowało

Ja mam ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie zapalniczka znaczy raczej popielniczka nie da sie otworzyć. trzeba podwarzyć ją czymś cieniutkim i starać się ją wyciągnąć, a jęsli to się nie uda to trzeba nacisnąć jeszcze ra popielniczkę i znowu podwarzyć czymś cienkim. Rzecz w tym że u mnie strasznie ciężko się otwiera a ostatnio wogóle. Myślałem że to wina tych sprężynże są za słóabo naciągnięte. Naciągnąłem rolki i szybko włożyłem popielniczkę. Tylko teraz wogóle otworzyć jej nie idzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam taki sam problem jak koledzy qwertp i adi67. Na szczęście nie palę fajek..... :decayed:

Ale chciałbym żeby wszystko działało tak jak powinno.

Czyli czeka mnie mały demontaż panelu środkowego... :mysli:

hehh... i znowu robota...

Pozdro

Ja też nie pale ale czasem jest mi potrzebne wejście od zapalniczki to podłączenia nawigacji no i czasem CB jak gdzieś dalej latam.. ale już mi się udało podważyć śrubokrętem i jest wszystko ok, spróbujcie może u Was też da rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu miałem podobny problem , mechanik fajka sobie odpalał i nie wcisnął zapalniczki do końca , po zamknięciu zapalniczka wyskoczyła i zablokowała się , pomogło podważenie maskownicy plastikowej od strony pasażera i delikatne dociśnięcie zapalniczki , od tamtej pory chociaż nie palę jestem wyczulony na wszelkie tego typu mechanizmy i pilnuję zeby wszystkie były dokładnie zamykane :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to naprawić to musiał byś się dostać do całego mechanizmu czyli trochę porozkręcać kokpit.

(U mnie jest tak że jak ją przycisnę to się nie otwiera a jak ją podważę śrubokrętem to się otworzy. Zamyka się normalnie.) I dałem sobie spokój bo tyle co ja jej używam to mi wystarczy. A roboty z tym troszkę jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...