Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A8 D2 Przedlift - odpoczynek od A4 1.8TQ :)


pioteros

Rekomendowane odpowiedzi

Prosche/Q7/Tułareg - oklepany już mocno zestaw


wypiaskowane jako tako, bo domowa piaskarka nie dawala troche rady, pomalowane budżetowo ale wyszlo w miarę, na mocne 3+

IMG_20160709_211424.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ze pociągnę jeszcze temat skrzyni, ale po obejrzeniu twojego filmiku stwierdzam fakt, tak jest wolna. Tyle ze porównujac ja do tipa w mojej S4 b6 to jest niebo a ziemia. Można powiedziec ze u mnie zmienia biegi w momentalnie. Swojego czasu byłem mega z niej zadowolony. Teraz mam S-tronica to juz w ogole..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, nie zapominajmy że te skrzynie były opracowane pewnie na początku lat 90tych, są niewiele szybsze niż te ze starych merców :D auto ma potencjał nawet w serii, jedynie automat go blokuje

zabaw z wydechem ciąg dalszy, wywalone katalizatory i tłumik końcowy, sam środkowy ori został



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż sobie na końcówki tłumików dwie przecięte dętki :decayed:

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna furka. Ostatnio też zacząłem się rozglądać ale bardziej za poliftem. Z drugiej strony trochę mi mojej szkoda. Pasowałoby w okolicy kogoś dorwać i pooglądać. Ciekawi mnie czy dużo więcej miejsca jak w c5-tce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche na pewno, szerzej

przedlift mniej problematyczny i nieco tanszy w utrzymaniu wbrew pozorom, jesli nie przeszkadzaja ci guziki z 80tki to ja bym ci polecil wlasnie przedlifta
a waskie lampy bardziej poszerzaja go optycznie, dla mnie to tez plus ;)

no i cena tez, na dzien dobry polift jest srednio o 6-7 tysi drozszy, a komfort, jakosc wykonania, dynamika i wszystko inne jest takie samo

Edytowane przez pioteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co konkretnie jeśli chodzi o różnicę w kosztach utrzymania? Silniki to wiem że weszły już 40v z napinaczami i chyba tipy 5-biegowe. Coś jeszcze podnosi koszty? Bo samego paliwa nie wliczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tipy 5 biegowe szly od 96-97 roku, ja juz mam 5biegowke

koszt podnosi to ze zeby wymienic chociazby termostat musisz zdjac rozrzad, o napinaczach wspomniales a to koszt tez nie maly - po 2jce za sztuke, do tego wiekszy apetyt na olej (moim zdaniem) i dol troche mniej wytrzymaly - jest taki mit o slabszych panewkach w 40V, aa no i 4 sondy zamiast dwoch, silnik jest ciutke bardziej skomplikowany a moc praktycznie ta sama - podobno tez 32V lepiej brzmią

no i tak jak mowilem tez, sama cena zakupu to jest juz spora roznica w portfelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, to już wiecej troszkę coś

wiem. Zawsze z przedlifta można zrobić po ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nie ma to sensu ale rzecz gustu, mi się przedlift po prostu podoba bardziej, tylko wnętrze w lifcie ladniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz coś o silniku 3.7 przed liftem? Ma 240hp. Jak sprawdzić tipa przy kupnie? Albo co sprawdzić vagiem żeby mieć jakieś rozeznanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vagiem nie wiem, co do tipa, zapytac czy olej zmieniał chociaz, jezdzic, bawic sie tipem recznie zmieniajac biegi, czy poprawnie redukuje, czy kickdown jakos tam dziala, i czy przy poprawnie redukuje przy dojezdzaniu do swiatel itp, czy wtedy nie szarpie mocno

co do 3.7, to praktycznie ten sam silnik co ABZ ale ze zmienionym skokiem tłoka, nie wiem czy tylko wal korbowy byl inny, tloki te same na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo zdanie chyba ze ma sie cisnienie na naprawde kolekcjonerski egzemplarz, ewentualnie przeszczepic silnik to tez nie problem w takies bo wszystko pasuje (z 80% osprzetu jak nie cały)


trochę aktualniejszych fotek, w końcu pierwszy raz umyłem go gąbką a nie bezdotykowo :D

P9177492.jpg

P9177495.jpg

P9177496.jpg

P9177498.jpg

Edytowane przez pioteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...