Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana kina domowego na zestaw stereo,2+1 lub soundbar


Rekomendowane odpowiedzi

Robię spore przemeblowanie w salonie. I stwierdziłem że kino będzie sprzedane,za rzadko używam(coraz rzadziej filmy,czasem konsola albo muzyka). Ale że głośniki w tv źle nie grają,to do wszystkiego się nie nadają ;p Dlatego stwierdziłem o zmianie na zestaw stereo,2+1 albo Soundbar z subem. Ostatnia opcja najbardziej do mnie przemawia. Nie jestem audiofilem,więc wodotryski mi nie potrzebne. No i szkoda hajsu na takie sprawy ;p Kwota 700-800zł. Metraż pomieszczenia około 25m2. Nie będę robił "dyskoteki" ;p Ma w miarę przyjemnie toto grać,głownie konsola,muzyka czasem może się uda jakiś film :).

Na tą chwilę zastanawia mnie Soundbar model LG NB3530a. Ktoś coś może polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

http://europe.yamaha.com/en/products/audio-visual/hifi-components/stereo-receivers/r-n301_g/?mode=model

Budżet trochę większy bo i urządzenie w okolicach 1300 i będziesz musiał dokupić jakieś kolumny ale będziesz zadowolony. Możliwości odtwarzanie duże i jakoś dźwięku na naprawdę niezłym poziomie jak na tą cenę. Te wszystkie soundbary to dla mnie osobiście takie zabawki...

Edytowane przez Wojto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacza nie potrzebuję bo wszystko mi tv łyka bez problemu :) A resztę konsola :) Ostatnio się zdziwiłem jak jeden Soundbar ładnie grał. Fakt,cena około 1000zł,ale dźwięk był elegancki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kolego jesli dla ciebie glosniki z tv zle nie graja no to widac ze nie masz zadnych wymagan. jaki bys nie kupil soundbar to bedzie dobrze gralo. kup tej samej marki co tv i bedziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wymagający. Nie widzę sensu płacić tysięcy na sprzęt którego nie wykorzystam. Jak pisałem bardzo rzadko obejrzę jakiś film,przeważnie trochę muzyki i czasem trochę konsola. No źle nie grają te co mam w tv w porównaniu do kilkuletniego Samsunga :) No i nie chcę zagracić pokóju...

Zawsze podobały mi się sprzęty Onkyo,Yamahy albo Denona. Pięknie to gra. Tylko po co mam kupić i używać bardzo rzadko... Może kiedyś. Na tą chwilę nie jest mi to potrzebne

Edytowane przez rybus85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kolego jesli dla ciebie glosniki z tv zle nie graja no to widac ze nie masz zadnych wymagan. jaki bys nie kupil soundbar to bedzie dobrze gralo. kup tej samej marki co tv i bedziesz zadowolony

Masz rację. Jak dźwięk z tv jest dla kolegi dobrej jakości to moja propozycja amplitunera jest zdecydowanie przesadzona...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie ze zrozumieniem...Nigdzie nie napisałem że jest dobrej jakości tylko że źle nie grają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie ze zrozumieniem...Nigdzie nie napisałem że jest dobrej jakości tylko że źle nie grają...

Wychodzi na to samo. Jak tv gra według Ciebie nieźle, to ten soundbar jest zbędny... Poczekaj i tak jak wspomniałeś kup kiedyś coś co gra lepiej niż tv i soundbar.

Edytowane przez Wojto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System stereo sobie odpuść bo cena samego amplitunera przekroczy Twoj budżet a poza tym samego amplitunera nie podłączysz bezpośrednio do tv. Ewentualnie przez jakis odtwarzacz np. Blueray

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System stereo sobie odpuść bo cena samego amplitunera przekroczy Twoj budżet a poza tym samego amplitunera nie podłączysz bezpośrednio do tv. Ewentualnie przez jakis odtwarzacz np. Blueray

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Bez problemu podłączysz tv do amplitunera. W większości przypadków jest kilka możliwości takiego podłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że światłowodem o ile Twoj telewizor jest w niego wyposażony...

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że światłowodem o ile Twoj telewizor jest w niego wyposażony...

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Optycznie, SCART, RCA, HDMI, i w ostateczności pozostaje jeszcze wyjście na słuchawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hdmi w amplitunerze stereo? Nie mowimy o amplitunerze kina domowego

http://www.mediaexpert.pl/amplitunery-i-wzmacniacze-av/amplituner-yamaha-r-n500-czarny,id-229915?gclid=Cj0KEQiA_fy0BRCwiLaQ5-iFgpwBEiQA884sOfu_YscdeW6wCxmZlg7IpaXwx_ENukYft9sJKlQPBCwaAlbk8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

Wyjscie sluchawkowe na przednim panelu. Puscic sobie kabel do tv z przedniego panela... nie wyglada...

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Romeck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hdmi w amplitunerze stereo? Nie mowimy o amplitunerze kina domowego

http://www.mediaexpert.pl/amplitunery-i-wzmacniacze-av/amplituner-yamaha-r-n500-czarny,id-229915?gclid=Cj0KEQiA_fy0BRCwiLaQ5-iFgpwBEiQA884sOfu_YscdeW6wCxmZlg7IpaXwx_ENukYft9sJKlQPBCwaAlbk8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

Wyjscie sluchawkowe na przednim panelu. Puscic sobie kabel do tv z przedniego panela... nie wyglada...

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Słuchawki podałem jako ostateczność. Jest to najgorsze rozwiązanie bo dźwięk przechodzi przez byle jaki wzmacniacz słuchawkowy telewizora...ale na upartego się da. Nie rozpisywałem się w szczegóły odnośnie podłączenia hdmi do wzmacniacza stereo bo nie jest to proste ale też możliwe. Możesz zastosować choćby coś takiego http://www.conrad.pl/?websale8=conrad&pi=1217947&&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_term=[PLA%20NEXT]%20PT%20-%20multimedia&utm_campaign=dodatkowy_next

Jeśli chodzi o połączenie optyczne to też mało który wzmacniacz stereo ma takie wejście i też trzeba do tego użyć przetwornika C/A. Można użyć bardzo prostego np: http://allegro.pl/fiio-d3-d03-d03k-taishan-kabel-optyczny-1m-toslink-i5658533275.html lub dla wymagających coś z HI FI: http://audio.com.pl/newsy/sprzetowe/21797-przetwornik-cyfrowo-analogowy-audiolab-m-dac.

Da się?

Edytowane przez Wojto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dać sie da. Zwracam honor ☺

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie. Kino jednak zostaje :) Udało się ładnie wszystko rozplanować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup używany amplituner typowo do kina bo sa tańsze i jest wiekszy wybór, np oknyo TX-SR508 ostatnio kupiłem (w okazyjnej cenie do kina ) i kolumny stereo,

możesz podać dźwięk swiatłowodem masz tuner radiowy i możesz w przyszłości rozbudować

z małym budzetem kupuj używki do tego jakieś kolumny np heco np możesz podłączyć w bi-ampingu i masz naprawdę świetnie grający sprzęcik w dobrej kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...