Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebna pomoc w podjeciu decyzji


eryczek93

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Zacznę od tego, że zastanawiam się nad zmianą swoich kół letnich na trochę większy i dodam, że jestem totalnie zielony w temacie. Do rzeczy - mam felgi letnie takie jak tutaj na samochodzie (http://allegro.pl/audi-a4-1-9-tdi-s-line-shadow-zarejestrowany-i5892242548.html). Felgi są po prostowaniu (2szt lekko krzywe) i profesjonalnym malowaniu - za calosc dalem 850zl. Na tych felgach założone są obecnie opony 205/55/16 dunlop sport blueresponce, które kupiłem jakieś pół roku temu nówki sztuki za ponad tysiaka.

Ale tak myślę sobie, żeby zmienić w końcu te 16tki na 18tki i tu pojawia się pytanie ile na tym stracę. :banan:

Marzeniem moim są takowe felgi (http://allegro.pl/show_item.php?item=5737178982). Pytanie banalne - będą pasować takie felgi normalnie bez problemu ? Sory za niewiedzę :facepalm:

Jak myślicie ile musiałbym dołożyć do tego biznesu ? Za ile mógłbym sprzedać swój komplet, a ile musiałbym wybulić za felgi i opony 18tki ? Ogólnie opony to raczej nowe, bo mam bardzo przykre wspomnienia z używkami, a znowuż boje się, że jak kupię felgi to znowuż będzie trzeba w nie inwestować kupę kasy, żeby to jakoś wyglądało.. Potrzebuję rady chłopaki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumie??? :eusathink:

Chcesz zamienić porządne, prawie nowe opony i felgi 16" ( prawdopodobnie oryginały ) na 18 calowe Chinole z kapciami które zaraz powinny iść na złom i będziesz musiał wydać drugie tyle żeby je ubrać w chociaż średniej klasy buty ? :kox:

Oprócz kasy stracisz dużo na komforcie i prowadzeniu auta w koleinach, a zyskasz tylko na optyce :P

Ale jak ma być lansik , to nie dyskutuję i potraktuj moją wypowiedź jakby jej w ogóle nie było :grin::hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


tu pojawia się pytanie ile na tym stracę

Zalezy co kupisz i za ile.

Ogolnie to trache glupie pytanie, skad mamy wiedziec za ile kola sprzedaz i za ile kupisz.

Wejdz sobie na sklep z oponami i zobacz ile kosztuja 18".

Podobnie na felgi, ktore przed kupnem zawiez na wywazarke.

I moja rada nie kupuj chinskich felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to co masz na aucie jest ładniejsze i lepsze jakościowo. Te drugie to jakiś uniwersalny badziew do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jak masz standard zawiechę czyli 1BA to 18" nie będzie miało wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupować to tylko oryginalne. Jak koledzy pisali zostań przy tym co masz lub kup oryginalne s-line (mają numery audi i mają tylko jeden rozstaw śrub 5x112)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zamienić porządne, prawie nowe opony i felgi 16" ( prawdopodobnie oryginały )

no felgi są ori

I moja rada nie kupuj chinskich felg.

na dobra sprawe chodzilo mi raczej o model nie dokladnie o ta sztuke, z tego co widzialem stoi multum a4 na tych felgach dlatego tak mi sie podobaja.

http://allegro.pl/felgi-18-audi-vw-skoda-seat-s-line-5x112-8j-et43-i5885323569.htmlrozumiem ze te na przyklad sa ori ?

Do tego jak masz standard zawiechę czyli 1BA to 18" nie będzie miało wyglądu.

masz jakiś przykład jak to wygląda ? no mam standard ale szukam jak to się mówi miodu w d*pie

@edit

ewentualnie takie coś http://allegro.pl/felgi-18-cali-audi-a4-b6-a6-c6-s-line-4e0601025ab-i5520539822.html

upieram się tak z tymi felgami bo zawsze chciałem mieć ładne duże felgi od lat podoba mi się ten model a myslac ze mialyby byc wieksze wg mnie wygladaloby spoko.

Edytowane przez eryczek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rozumiem, ale wez jedna rzecz pod uwage - jesli masz standardowe zawieszenie to auto na 18 bedzie wygladalo no srednio.

im wieksza felga tym mniejszy komfort - niestety ale taka prawda.

Do tego nie wsadzalbym opon szerszych niz 225 bo bedzie auto ciagac w koleinach.

Tez bede kupowal alu ma wiosne i caly czas sie stoje przed dylematem jak Ty.

Jednak na ta chwile sklaniam sie ku 17.

Dodatkowo przemawia za nimi fakt ceny ich zakupu oraz opon. No i sa homologowane do b6.

Nie, ze Cie strasze czy namawiam,tylko wez sobie wszystko pod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co dałeś link na początku do chińczyków ?

Owszem to co podałeś później to oryginalne felgi. Bardzo ładne są i na pewno będą pasowały (jeszcze będzie około 7 mm zapasu do tego, żeby było równo z błotnikiem). Felgi wiadomo przy zakupie trzeba sprawdzić czy proste i na pewno będzie to dobry wybór (są to jedno z wytrzymalszych alusów). Szerokość opony najlepiej żeby nie przekraczała 235mm

Edytowane przez tomasz102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy link polecial taki bo byl 1 z brzegu jedynie chodzilo o model.

Kurde tak jak napisal sssV teraz mam dylemat czy 18 czy 17. Bo na dobra sprawe zmieniac na 17tki różnica nie bedzie az tak duza..

@edit

Znalazlem sporo zdjec tutaj na forum w temacie galerii felg wydaje mi sie ze te 2 sztuki maja seryjne zawieszenie

92169298470538897626.jpg

77561625523566586284.jpg

Edytowane przez eryczek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stockowy zawias to po mojemu fabryczne zawieszenie ?:D wg mnie wygląda ladnie a wg was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1BA, 1BE i 1BV są fabrycznymi zawieszeniami.

Poczytaj o tym trochę w dziale Zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Stockowy zawias to po mojemu fabryczne zawieszenie

tak.


wg mnie wygląda ladnie a wg was?

No wlasnie jest troche koza - buda wysoko stoi.

Druga zobacz, ze wyglada lepiej gdy jest mniejszy przeswit pomiedzy opona a rantem blotnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby tego dokonać znowuż trzeba obniżać fure co u mnie troche nie bardzo bo mam ciezki podjazd na podworko :P no masz racje koza wysoko stoi buda ale czy to wyglada zle :D jeden lubi niskie drugi wysokie :banan:

dla przykladu a6 allroad bardzo mi sie podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...