Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lampy LED tył niektóre diody nie świecą


dam03

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
posiadam od niedawna audi a4 b8 przy zakupie nie świeciła jedna dioda w tylnej lewej lampie. Obecnie nie świeci już kilka. odkręciłem lampe jednak okazało sie że diody te są scalone w układzie i nie ma do niego dostępu.

Moje pytanie czy jest możliwość jakaś wymiana tych diod lub jakas regeneracja czy pozostaje mi tylko wymiana na nową lampę.

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz sedana i lampa w klapie to przypadłosc tego modelu

w wiekszosci ludzie lampy wymieniaja ale sa magicy co to robia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to że lampy do sedana robi Hella więc cena większa ale jakość gorsza od lamp do Avanta produkowanych w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam właśnie sedana i w klapie jedna dioda juz nie świeci a w lampie w zderzaku już kilka diod nie świeci. Widząc ceny oryginalnych lamp Hella ciarki mnie przechodzą bo są to ceny 500+. A spotkał się ktoś z jakimiś godnymi uwagi zamiennikami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamienniki są ale jak masz żarówki itd.

Tutaj moze byc problem , zreszta szukaj po sprzedawcach i pytaj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja się tych lamp w klapę nawymieniałem :facepalm: chyba z 5 razy kupowałem a raz nawet naprawiłem, ale kiepski silikon dałem i potem d*pa z tego wyszła. Jedną miałem na koniec DEPO i taka kupisz nową za 250 zł, nawet nie było widać różnicy od reszty, taki komplet na koniec sprzedałem i teraz jeździ na innym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum passata byli ludzie co robili sobie układy z diodami do b6 żeby mieć ringi jak w skyline`ie, może ktoś z nich by pomógł w temacie naprawy lamp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem taka lampe :wink:

Czesc lampy ( ta czerwona) jest zgrzewana do reszty , sztuka jest nie uszkodzic jej

Nie wspomne o szczelnym sklejeniu aby nie parowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymmm... Do piekarnika lampę na chwilę i dłubać powoli na zgrzewie albo podgrzewać lampą lutowniczą delikatnie, a kleić na sylikon do reflektorów bezbarwny i wszystko będzie ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymmm... Do piekarnika lampę na chwilę

tam nie ma kleju i mozna elektronike uszkodzic bo jest prawie na wierzchu

łubać powoli na zgrzewie

w tym kłopot ze zgrzewy sa punktowe i zdala od krawedzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie zwykłe z tyłu, ale na ulicach pełno już widziałem b8 przed liftem z niedziałającymi diodami i wygląda to strasznie.

Myślę nad diodowymi do siebie i na pewno nie kupię oryginałów. Na allegro znalazłem taki o to komplet marki Sonar z tego co widzę, i chyba na nie się skuszę. Gorsze od ori chyba nie będą :decayed:

http://allegro.pl/audi-a4-b8-sedan-lampy-tylne-red-white-diody-led-i5460782984.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem natomiast u mnie jest tak ze jeden led nie świeci, drugi mży, a trzeci mżył ale na chwile obecną świeci dobrze, i czwarty teraz zaczął mżyć, oczywiście nie są one po kolei. Tak myślałem ze może jakieś styki zaśniedziałe i psiuknąć wd-40 w jakąś kostkę, tylko nie wiem gdzie są jakieś kostki od tych lamp ? Co wy o tym sądzicie, czy tylko sobie robię nadzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tych lampach jest taki ze elektronika polutowana jest tragicznie, jakosci brak, osobiscie kroilem 4 lampy dwie byly lepsze 2 gorsze.

Zeby rozebrac trzeba je rozciac potem zespawac, nie wiem czy gra warta swieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...