Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Żarniki D2S 6000K


T-żółw

Rekomendowane odpowiedzi

przymierzam się do zmiany moich 4300K, jednen jest już wypalony i świeci innym kolorem

postanowiłem, że dla odmiany zapodam coś innego niż miałem i wymyśliłem 6000K, mocniejsze odpadają za niebieskie dla mnie :thumbdown:

mam ori xenony

teraz pytanie czy kupował ktoś od sprzedawcy z linka poniżej?

http://www.allegro.pl/item480505592_zarowki_d2s_d2r_6000_k_zarniki_xenon_ksenony.html

czy warto w takie koreańskei wynalazki inwestować?

a może macie jakiś sprzedawców do polecenia?

trochę już poczytałem na forum nt "prawie ori" żarniki z ASO itp

czy może jednak ponownie 4300K Osram, Philips :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu kupił porządne żarniki (Philips albo Osram), tymbardziej że masz ori xenony. Tylko kup o większej temperaturze. W nowszych samochodach jest więcej niż 4300K i czegoś takiego bym szukał (5000K - 5800K).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 6000K właśnie koreańskiego wynalazcy .. Nie wiem czy jest tak w innych, ale u mnie na krawędzi cienia jest błękitny pasek, z początku szczególnie mi nie przeszkadzał, ale teraz zaczyna mnie coraz bardziej drażnić. Nie wiem czy jest to wina, tych żarnikó, czy wszystkie 6000k mają tak samo..

U mnie właściwie całe światło jest białe - tylko ta niebieska obramówka.. :kwasny:

Jedno jest pewne - następne będą 4300k <-> 5xxxk ..

Tak sobie myślę, że Ci koerańczycy to mają dobre pomysly - ale wykonanie nieco gorsze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosfer ale przecież w zwykłej soczewce (bez xenona ) tez jest niebieska poświta na lini swiatła i cienia :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 zł to dużo :gwizdanie: zawsze możesz kupić u mnie :gwizdanie: troszkę taniej :gwizdanie:[br]Dopisany: 19 Listopad 2008, 15:04_________________________________________________ori na pewno nie będą świecić na niebiesko.

Pojawiły się w ofercie nowe OSRAMY d2s BLU :gwizdanie: cena wysoka ale to oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6k świecą na drodze lepiej niż 4300k , ja mam takie odczucie po przesiadce z hidów 6k na , ori xenon 4300 , teraz spowrotem zakupiłem u Wąskiego, żarniki 6k nie ori i jestem zadowolony. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuber :mysli:

A skąd się bierze ta kresko/poświata ??

To mnie konkretnie irytuje, przyglądam się nawet w korkach odbiciom świateł z samochodów obok i nic.. A u mnie - niebieska kreska śmierci :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też ona świeci i niech se świeci mi nie przeszkadza, prawdopodobnie jest to spowodowane kątem nachylenia soczewki która daje mocniejsze swiatło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorowy pasek na granicy światła, to aberracja chromatyczna wada każdej soczewki, która się zachowuje jak pryzmat i rozprasza światło. Istnieją soczewki pozbawione tej wady, ale wymaga to zlepienia kilku warstw różnych gatuków szkła i jest horendalnie drogie, więc nie ma co liczyć na takie soczewki w samochodach, są sporadycznie spotykane w astronomii (lunety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aberracji chromatycznej nigdy do końca nie usuniesz, możesz ją jedynie zminimalizować. Pojawia się ona na granicy dwóch ośrodków o przeciwnej barwie (ciemny - jasny kolor). Najłatwiej zaobserwować robiac zdjęcie drzewa na tle jasnego nieba. Jak powiększycie obraz to zobaczycie na styku tych dwóch ośrodków taką purpurę. Kto siedzi trochę w fotografii to wie o co chodzi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...takiej fizyki to ja nie pamiętam , fajnie czegoś nowego się dowiedzieć , aberracja chromatyczna :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 zł to dużo :gwizdanie: zawsze możesz kupić u mnie :gwizdanie: troszkę taniej :gwizdanie:[br]

za późno dzisiaj kupiłem i odebrałem na miejscu u sprzedawcy, zreszta potrzebuje je na sobotę bo u kolegi w cieplutkim garażu będe olej, filtry zmieniał to i żarniki wymienimy i zdam relację czy sa ok czy nie :wink4: hhacek miał w swoim A4 6000K i wydawało mi się, że ładniej świecąniz moje 4300K

a jak u Ciebie byłaby cena z przesyłką?

Są 5700/5800K? pytałem sprzedawcę i powiedział, że on nie ma ale podobno w USA można kupic. Ktoś coś wie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 zł to dużo :gwizdanie: zawsze możesz kupić u mnie :gwizdanie: troszkę taniej :gwizdanie:[br]

za późno dzisiaj kupiłem i odebrałem na miejscu u sprzedawcy, zreszta potrzebuje je na sobotę bo u kolegi w cieplutkim garażu będe olej, filtry zmieniał to i żarniki wymienimy i zdam relację czy sa ok czy nie :wink4: hhacek miał w swoim A4 6000K i wydawało mi się, że ładniej świecąniz moje 4300K

a jak u Ciebie byłaby cena z przesyłką?

Są 5700/5800K? pytałem sprzedawcę i powiedział, że on nie ma ale podobno w USA można kupic. Ktoś coś wie na ten temat?

szkoda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorowy pasek na granicy światła, to aberracja chromatyczna wada każdej soczewki, która się zachowuje jak pryzmat i rozprasza światło. Istnieją soczewki pozbawione tej wady, ale wymaga to zlepienia kilku warstw różnych gatuków szkła i jest horendalnie drogie, więc nie ma co liczyć na takie soczewki w samochodach, są sporadycznie spotykane w astronomii (lunety).

Czego to się człowiek po latach nie dowie.. :blink::wink4: Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...takiej fizyki to ja nie pamiętam , fajnie czegoś nowego się dowiedzieć , aberracja chromatyczna :good:

To dokładnie dział fizyki nazywany optyką :tongue4:

Kolorowy pasek na granicy światła, to aberracja chromatyczna wada każdej soczewki, która się zachowuje jak pryzmat i rozprasza światło. Istnieją soczewki pozbawione tej wady, ale wymaga to zlepienia kilku warstw różnych gatuków szkła i jest horendalnie drogie, więc nie ma co liczyć na takie soczewki w samochodach, są sporadycznie spotykane w astronomii (lunety).

Czego to się człowiek po latach nie dowie.. :blink::wink4: Dzięki.

Tu masz przykład:

http://www.optyczne.pl/7-s%C5%82ownik-ABERRACJA_CHROMATYCZNA.html

I jest właśnie na drzewie, czyli na tym, o czym pisałem :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarniki zmienione i...teraz jest malinka :good:

co prawda w 4300K jeden żarnik niedomagał a te są mowe i mocniejsze ale widzę zdecydowaną zmianę i poprawę, ładna biała plama światła przed autem, nawet przy oświetleniu ulicy lampami sodowymi trochę widac xenony na suchej jezdni

ciekawe jak jeszcze jak na mokrym sprawują się :mysli:

generalnie zamierzony efekt osiagnięty :good:

z ciekawostek to niedomagajacy żarnik 4300K - Xensation, czy coś w tym stylu - made in Hungary :> drugi był ori Philips'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi że co dobre to i firmowe, a co za tym idzie droższe. A jakieś tanie rzeczy się nie sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarniki zmienione i...teraz jest malinka :good:

co prawda w 4300K jeden żarnik niedomagał a te są mowe i mocniejsze ale widzę zdecydowaną zmianę i poprawę, ładna biała plama światła przed autem, nawet przy oświetleniu ulicy lampami sodowymi trochę widac xenony na suchej jezdni

ciekawe jak jeszcze jak na mokrym sprawują się :mysli:

generalnie zamierzony efekt osiagnięty :good:

z ciekawostek to niedomagajacy żarnik 4300K - Xensation, czy coś w tym stylu - made in Hungary :> drugi był ori Philips'a

podlaczam sie do tematu...

mam ori ksenony i tez padl mi ostatnio zarnik (mialem 4300k philips) i zastanawiam sie jakie kupic :mysli:

lepsze sa te 6000k Twoim zdaniem? kupiles ori czy jakis "no name"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarniki zmienione i...teraz jest malinka :good:

co prawda w 4300K jeden żarnik niedomagał a te są mowe i mocniejsze ale widzę zdecydowaną zmianę i poprawę, ładna biała plama światła przed autem, nawet przy oświetleniu ulicy lampami sodowymi trochę widac xenony na suchej jezdni

ciekawe jak jeszcze jak na mokrym sprawują się :mysli:

generalnie zamierzony efekt osiagnięty :good:

z ciekawostek to niedomagajacy żarnik 4300K - Xensation, czy coś w tym stylu - made in Hungary :> drugi był ori Philips'a

Wszystko jest :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...