Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felga 19" 9,5j ET35 w A4 B6 czy zmieści się ?


KrisWro

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się pytałem w innym temacie o felgi tych parametrów i twierdzili, że wchodzą tak, że jest praktycznie idealne spasowanie.

i co zamontowałeś :) ?

Zrezygnowałem z zakupu felg bo będę co innego robił na ten sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytałem w innym temacie o felgi tych parametrów i twierdzili, że wchodzą tak, że jest praktycznie idealne spasowanie.

i co zamontowałeś :) ?

Mariusz czyli rotory 9" et33 wejdą ? ;)

Tylko u KrisWro rozchodzi się o to, że ma on zacisk z B5 i to koliduje z większością felg do B6. Dlatego kombinacje z dystansami i ET.

Jeśli u was jest standardowy hebel, lub inny z B6/77 to nie ma problemu z Rotorem 19" ET 33 i pokrewnymi.

Z kolei czy wyższe ET i szersza felga to może ona zawadzić o amortyzator/wachacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hebel będzie 320 więc wejdzie tak ? Od zawsze mam problem z tymi ET ... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie to( nie działa na google chrome):

http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi

Edytowane przez C4NC3R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz czyli rotory 9" et33 wejdą ? ;)

Wejdą.

Ja mam z przodu zacisk z S4 B7 345mm. 3SDM ma tak wyprofilowane ramiona, że powinno obejść się bez dystansów przy tych zaciskach z B5. Oczywiście najlepiej jest zrobić przymiarkę, ja teraz każde felgi zakładam przed zakupem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz czyli rotory 9" et33 wejdą ? ;)

Wejdą.

Ja mam z przodu zacisk z S4 B7 345mm. 3SDM ma tak wyprofilowane ramiona, że powinno obejść się bez dystansów przy tych zaciskach z B5. Oczywiście najlepiej jest zrobić przymiarkę, ja teraz każde felgi zakładam przed zakupem :)

jadę w sobote do gościa przymierzyć, fakt 100 km ale lepiej już przelecieć tą setke niż zostać z kompletem kół które nie wchodzą ci do budy :)

Pstrykne foty i dam znać czy podeszło.

Fot nie pstryknełem ale już wiem kilka rzeczy:

1. aby felga 3sdm nie ocierała (na przodzie w moim aucie) o zacisk dystans musialby miec jeszcze + 2mm min

2. przy obecnym dystansie (za małym :/ )wystawał poza obrys już o jakies 3,5-4 cm w generalnie na przodzie nie zmieszcze 9,5 bez dłubania w blacharce :/

za to tył na 9,5 wygląda idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie masz hamulce ?
2. Masz jakiś dystans na stałe i do niego robiłeś przymiarkę ?


PS: Wzór ten sam co 3SDM 4x9,5J ET40 + 235/35/19, hamulce przednie 320mm . Oglądałem na żywo i wszystko bez dystansów siedziało.

2a0182870297.jpg

99e5bdcace3f.jpg

8b6919072586.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie masz hamulce ?

2. Masz jakiś dystans na stałe i do niego robiłeś przymiarkę ?

PS: Wzór ten sam co 3SDM 4x9,5J ET40 + 235/35/19, hamulce przednie 320mm . Oglądałem na żywo i wszystko bez dystansów siedziało.

Jeśli chodzi o dystans to mam zalozony obecnie 13 mm (bo 17" na zime z ET 37 nie wlazło :)) co do zacisków to S4B5.

Te co mierzyłem u siebie to ET35 na 9,5". te zdjęcia co wysłałeś to na pewno były 9,5" bo na tych fotkach nie są jakoś tak ładnie wysunięte jak np tu:

b6baaf6666803e3bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pewno :) Rozmawiałem z właścicielem i długo oglądałem.

Zmień zaciski na te z B6/B7 i powinny felgi wejść bez problemu. Jak sprzedam swoje 19" to będę własnie myślał o tych parametrach :)

A widzisz ja na 345mm z S4B7 wsadziłem 7,5Jx17 ET45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta, wpadają 19" : 2x 8,5" z ET32 i 2x 9,5" z ET35 + oczywiście gwint, co sądzicie, będzie :) ?

Edytowane przez KrisWro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany pomóżcie!

Czy do a4b7 upchnę felgi 18" 9,5j et33 ?

Co do tyłu myślę że nie będzie problemu, ale co z przodem? Jakie opony najlepiej na to założyć? Być może ktoś już to przerabiał i będzie w stanie pomóc, niestety nie mam możliwości przymiarki przed kupnem i nie wiem co zrobić. Jeśli felga będzie wystawać ten 1 cm poza obrys to przeżyję :P

Zawieszenie gwint fk.

a tutaj link felg do których się przymierzam.

http://olx.pl/oferta/mercedes-cls-18-5x112-4x9-5j-CID5-IDeKGY1.html#61b3406985

help!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sądzę że na tym zaciski za cholere nie wejdzie :) mam racje ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sądzę że na tym zaciski za cholere nie wejdzie :) mam racje?

nie no u mnie kolo weszło... z dystansem 17mm i przy skreceniu na 1//4 gwintu nie idzie jechać, kolo oparte o nadkole bez poszerzania nie poleci, wiec heble do wymiany, ale o tym juz dzisiaj rozmawialiśmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...