Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rzuca tyłem na mokrej nawierzchni Avant


pyra111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zauważyłem że sciaga tył na lewo i prawo TYLKO na mokrej nawierzchni mam wrażenie że to tylko tył bo musze czasem lekko kontrować kierownicą co moze byc tego powodem? Od czego zacząć żeby nie wyrzucić kaski w błoto? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tył latał jak skończyły się amortyzatory, dodatkowo jedna osoba stwierdziła, że tuleje na tylnej belce mają coś w tym wspólnego, kupiłem ale po zmianie amortyzatorów tuleje na razie odpuściłem, obejrzałem sam na kanale i jak się okazuje nie są takie straszne i odpuściłem póki co. Więc, kierowałbym się najpierw geometrią, potem sprawdził co i jak z zawieszeniem i luzami, potem ewentualnie obwiniał opony (na samym końcu) - chyba, że jeździłeś na nich rok wcześniej i było wszystko spoko to przekreśliłbym to na wejściu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też rzuca ale tylko na mokrej nawierzchni . Mam do wymiany końcówki drążka i podejrzewam, że to właśnie one, ale przyczyn może być wiecej. np nierównomierne rozłożenie siły hamowania na poszczególne koła albo różne ciśnienie w oponach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje że amorki kaput bo mam sprężyny HR na tyle przy serii amorkach, mówimy o letnich oponach zacznę od geometrii jak nie pomoże podjade na diagnostyke. Dodam ze na suchej ulicy jest wszystko dobrze

Edytowane przez pyra111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj pobujac tylem i zobaczysz jak się zachowuje . U mnie też tył latał i winne były amorki . wystarczyło położyć noge na haku i lekko nacisnąć i tył mocno się ruszał . Nie musi to być koniecznie to ale nie zaszkodzi sprawdzić . Ja też tego nie podejrzewałem bo na przeglądzie wyszło ze niby amortyzatory sprawne jeszcze, a jednak nie były . też macie takie doświadczenia ze sprawdzaniem amortyzatorów na stacjach diagnostycznych ? Czy tylko ja na taka trafiłem :)

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bd do przestawienia tył to może być problem ze śrubami. Cholernie ciężko ich odkręcić. Dobrze byłoby ich ruszyć lub przynajmniej zalać jakimś WD-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załaduj kolegów na tył i się przejedź. U mnie na dowalonych amorach pod obciążaniem jest ok, na pustym d*pa wyprzedza a przód jest niezdecydowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie wystarczyło pobujać na boki jak kolega wyżej mówi, bujał się jak statek na wodzie. Wymiana amorów i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzieki za pomoc chłopaki :hi: Po zimie podjade na geometrie i zobaczymy czy pomoże :wink:

Z takim problemem to raczej nie jeździłbym w zimie.

Jak Cię porządnie zarzuci to nie będziesz miał co diagnozować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też zarzuca tyłem,amorki słabe ale to nie ich wina

dokładałem Q i na drugich sankach geometria jest totalnie przestawiona,koła zbieżne o około 1cm,na śliskim 50km/h max przestawia tył jak chce,rozsunąłem śrubami wahacze i jest mega poprawa ale po wymianie przodu który czeka od grudnia i tak geometria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobnie tylko u mnie nawet na suchym i stało sie to po tym jak wypadłem z drogi na pole ale byłem u mechanika i poza geometrią która ustawił i jest ok nic nie stwierdził ale jeszcze czuje że d*pa zostaje jak skręcam.Macie jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...