Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[a4 b5 AJM] siwa dama by Piotras


PiotrasPoznań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Przedstawiam wam moją niczym nie wyróżniającą się siwą damę z Wielkopolskich stron.

2hrobuw.jpg

5oxks7.jpg

105w3t5.jpg

2dvvq6g.jpg

2r55d0i.jpg

rk4vh1.jpg

x2qfi8.jpg

Siwa jest przyjaznym kombii, od 5 lat w kraju a w moich rękach od prawie roku. Na liczniku wbite 283tys jednak jest tam z pewnością więcej.
Jeździ, skręca, hamuje w mrozy (-17) odpala na raz. :banan: Odkąd ją mam wymieniłem jarzmo tył, klocki z tarczami tył, uszczelniłem wspomaganie, pompę paliwa, przeguby przód lobro i to chyba tyle.

Dokupiłem radio Pioneer AVH-170 z myślą o wyrzuceniu 13 i wsadzeniu czegoś większego ale to później.
W tym roku planuję:

wymiana filtrów, oleju,

prawe lusterko duże,

komplet skórzanych foteli + boczki i podłokietnik
felgi z oponami 17' lub 18' BBS rz lub podobne (wpadło koło z rs6 18' et 35)
blacharka przy progach, zdjąć listwy, zrobić, skleić na nowo, maska przy rantach(są małe bąbelki) i lakierować co trzeba

ubezpieczenie, przegląd

dospawać dwie końcówki na pupie :P ,

sprawdzić klimę bo w zeszłym roku już słabo dmuchała.
dorzucić gwint (nowy gwint firmy AP)
bixa
kamerka cofania

elektryka tył zrobiona

Później czas pokaże w co dalej uderzę, albo audio albo pakiet z S, fotele i dalej wizualnie jednak to plan na przyszły rok.
Moc mnie nie interesuje, chce aby auto mi służyło, jest w codziennej eksploatacji. Buda 2000r AJM 115KM chip na 130 wystarcza.
Spalanie 4,9 w trasie z średnią prędkością 110 (bez pasażerów)
W aucie el. szyby przód, el lusterka, nagłośnienie seria Symphony II (radio zmienione na Pioneer AVH-170), podgrzewana d*pa przód, kierownica s-line, ABS, climatronic, centralny zamek(pik pik z kluczyka), wspomaganie.
Nie wiem czy coś jeszcze potrzebuję, brakuje el. szyb z tyłu trochę mnie to wkurza mimo że nie siedziałem tam ani razu (Zrobione :D)


No nic, zobaczymy co będzie :wink: póki co koza :D i fotki jeszcze bez nowego radia ^_^

PS. Wcześniej miałem
http://www.forum.alfaholicy.org/zalacznik/nasze_belle/126309d1396035003-alfa_146_1_6_boxer-1.jpg

http://www.forum.alfaholicy.org/zalacznik/nasze_belle/126310d1396035004-alfa_146_1_6_boxer-2.jpg

http://www.forum.alfaholicy.org/zalacznik/nasze_belle/126311d1396035004-alfa_146_1_6_boxer-3.jpg

http://www.forum.alfaholicy.org/zalacznik/nasze_belle/126312d1396035005-alfa_146_1_6_boxer-4.jpg

Strasznie duży sentyment jednak czasami zmiany są potrzebne :wink:

Edytowane przez PiotrasPoznań
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do szybkich modów dopisałbym usunięcie znaczka s-line

Edytowane przez Gwerty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć normalnie te zdjęcia w [/img] bo reklamy tam są tragiczne.

ładnie wygląda, ja tym silnikiem nie umiem zejść poniżej 6l :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć normalnie te zdjęcia w bo reklamy tam są tragiczne.

ładnie wygląda, ja tym silnikiem nie umiem zejść poniżej 6l :P

Wyskakuje komunikat, że nie mogę dodać zdjęć o tym formacie.. Nie wiem co jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć normalnie te zdjęcia w bo reklamy tam są tragiczne.

ładnie wygląda, ja tym silnikiem nie umiem zejść poniżej 6l :P

Od siebie proponuję na trasie jechać tak 120-140 i nie dociskać gazu, jakby położyć nogę i zobaczysz, że się da. Przy 120 to u mnie nawet pokazuje 4.7 :kox:

Ładna widać zadbana nareszcie ktoś z Poznania :-)

Moja również można powiedzieć, że z Poznania, tylko blachy inne ale pasie się na poznańskich parkingach :hi:

Dlaczego chcesz obklejać na srebrny połysk, skoro jest srebrna? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć normalnie te zdjęcia w bo reklamy tam są tragiczne.

ładnie wygląda, ja tym silnikiem nie umiem zejść poniżej 6l :P

Od siebie proponuję na trasie jechać tak 120-140 i nie dociskać gazu, jakby położyć nogę i zobaczysz, że się da. Przy 120 to u mnie nawet pokazuje 4.7 :kox:

Ładna widać zadbana nareszcie ktoś z Poznania :-)

Moja również można powiedzieć, że z Poznania, tylko blachy inne ale pasie się na poznańskich parkingach :hi:

Dlaczego chcesz obklejać na srebrny połysk, skoro jest srebrna? :decayed:

Chce zrobić co trzeba blacharsko a jest tego mało i zabezpieczyć, kiedyś auto było garażowane ale odkąd jest w moich rękach i narażone na pogodę to nie chce mi się bawić w lakierowanie. Niektórzy pewnie wiedzą jakie upierdliwe potrafią być listewki przy drzwiach, jak trzymają wode i co pod nimi wychodzi. Jedną strone mam juz zrobioną, odklejone, polakierowane i ponownie przymocowane z tym że już na klej. Srebny mi się podoba, nie widze w tym aucie z takim silnikiem dużej konieczności robienia z tego potwora z pakietem z S4, jakiegos bardziej usportowionego koloru (niebieski +10, czerwony +10, czarny +5 hehe). To ma być avant do jazdy codziennej, ładny, czysty, zadbany i bez wielkich udziwnień. Chociaz nie powiem że w takim kolorku mi się nie podoba

Zobaczymy chce zrobić co trzeba i okleić, mam jeszcze trochę czasu żeby to przemyśleć i uporządkować pod całość.

Edytowane przez PiotrasPoznań
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obklejać masz zamiar sam, czy gdzieś oddajesz? Bo z tego co mi wiadomo to takie obklejanie całego samochodu że tak powiem profesjonalnie to wcale super tanie nie jest i osobiście chyba wolałbym przemyśleć nawet malowanie jeśli ten samo kolor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obklejać masz zamiar sam, czy gdzieś oddajesz? Bo z tego co mi wiadomo to takie obklejanie całego samochodu że tak powiem profesjonalnie to wcale super tanie nie jest i osobiście chyba wolałbym przemyśleć nawet malowanie jeśli ten samo kolor ;)

Tak, auto chciałbym oddać. Kolor jeszcze do ustalenia, jest czas na zastanowienie więc mile widziane wasze propozycje. I malowanie i dawanie foli ma jakieś zalety trzeba wybrać to co bardziej nam odpowiada. Zobaczymy, będzie dobrze :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz, dobrze to przemyśl bo to już są jakieś pieniądze :) Ale trzeba przyznać że i fajna folia i dobry lakier mogą fajnie wyglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oklejanie porzadna folia to koszt malowania calego auta :) dla mnie folia nieoplacalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie całego auta, zmieszczę się w 2500zł? Ktoś kogoś poleci? Mam człowieka w Luboniu który porządnie zajmuje się robotą, pracuje gdzieś w serwisie audi ale dorabia lakierując. Raz oddałem zrobił elegancko ale gałkę zmiany biegów i kiere mi sknocił jakimś acetonem czy czym co je nieco wyżarło, nie wiem nie umył rąk czy jak..


Przyjechały do mnie filtry więc na dniach lecimy
52n6xeir.jpg

Dodatkowo zakupiłem od kolegi Houdini z forum komplet siedzeń z podłokietnikiem i boczkami (Dzięki)
rqliegsd.jpgcsb8eifx.jpg
Wyczyściłem i wyszło coś takiego ;)
k5lxe96g.jpg48wrvdgm.jpg
cozu2b6l.jpg
Boczki chwile poczekają bo bedzie rezanie na 4x el. szyby. Do tego planuje w przyszłym miesiącu ogarnąć bixy, wrzuciłem klubowe ramki od Tazio (Dzięki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do mnie Panie.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do mnie Panie.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Zajmujesz się malowaniem?

Wybacz kolego, że tak wtrącę się w temat :)

Swoją drogą wnioskuję, że odpuściłeś oklejanie na rzecz malowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do mnie Panie.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Zajmujesz się malowaniem?

Wybacz kolego, że tak wtrącę się w temat :)

Swoją drogą wnioskuję, że odpuściłeś oklejanie na rzecz malowania?

Tak, chciałbym dorwac progi z s4, zderzak zespawać dać w kolor i machnąć całe auto, myślę, myślę.. zobaczymy bo felgi jeszcze na sezon chciałbym jakieś dać. EDIT: (Może uda się wyrwać progi od kolegi z forum, czekam na odzew i foty w jakim są stanie)

Filtry i olej wymienione ;) Zawieszenie sprawdzone czy coś się nie dzieje ale jest :thumbup1: wiec trzeba coś działać :wink:

Plus w weekend przyjdzie wymienić i zaślepić

o5teseq9.jpg

f4xpa2ra.jpg

czekają

Edytowane przez PiotrasPoznań
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mody jak najbardziej na plus...

ładne foteliki Ci się udało zakupić.

wyrzuć sline z grila, jak już poprzednik powiedział i popraw emblematy na tylnej klapie bo też trochę rażą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...